Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Bundle Stars promo -75% στα Batman Series.

 

Δε θυμάμαι πολύ καλά αλλά νομίζω πως το Bundle Stars ήταν το site που ζητούσε διεύθυνση και προσωπικά στοιχεία ακόμα και με πληρωμή Paypal. Ήθελα να αγοράσω ένα bundle με έναν κλώνο του Desert Strike και μόλις το είδα απλά αποφάσισα να μην ξαναγοράσω τίποτα και ποτέ.

 

Μπορεί πάντως να μην ήταν το Bundle Stars συγκεκριμένα και να κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θυμάμαι πολύ καλά αλλά νομίζω πως το Bundle Stars ήταν το site που ζητούσε διεύθυνση και προσωπικά στοιχεία ακόμα και με πληρωμή Paypal. Ήθελα να αγοράσω ένα bundle με έναν κλώνο του Desert Strike και μόλις το είδα απλά αποφάσισα να μην ξαναγοράσω τίποτα και ποτέ.

 

Μπορεί πάντως να μην ήταν το Bundle Stars συγκεκριμένα και να κάνω λάθος.

 

Αγόρασα εγώ το Batman Asylum, και δεν μου ζήτησε κάτι τέτοιο, e-mail, firstname, lastname μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, ακόμα και το first name / last name είναι κάτι παραπάνω από ότι είμαι διατεθειμένος να δώσω όταν αγοράζω από σελίδα που χρησιμοποιώ σπάνια, ειδικά μέσω Paypal.

 

Κάτι ακόμα που το κοιτούσα σήμερα, αν και δεν είναι προσφορά. Υπάρχουν στο amazon συσκευασμένες εκδόσεις του Divinity: Original Sin αλλά σε εγκληματική τιμή. Δεν ξέρω αν και πόσο θα πέσει, απλά ενημερώνω γιατί ψάχνω retail έκδοση εδώ και πολύ καιρό (έχω την ψηφιακή του Steam και θα το ήθελα στο ράφι μου). Δε θα τους κάνω τη χάρη πάντως.

 

http://www.amazon.co.uk/Divinity-Original-Sin-PC-DVD/dp/B00KNL9K9I/ref=sr_1_1?s=videogames&ie=UTF8&qid=1427205281&sr=1-1&keywords=divinity+original+sin

 

Υπάρχουν επίσης οι συσκευασμένες εκδόσεις του Pillars of Eternity, σε ανάλογες τιμές, που ούτε αυτές θα τιμήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, ακόμα και το first name / last name είναι κάτι παραπάνω από ότι είμαι διατεθειμένος να δώσω όταν αγοράζω από σελίδα που χρησιμοποιώ σπάνια, ειδικά μέσω Paypal.

 

Ετσι κι αλλιώς τα στοιχεία σου τα παίρνουν από το Paypal αν θέλουν. Στο πεδίο Ονομα/Επώνυμο βάλε τα αρχικά σου, χρειάζονται για να βγεί το invoice σε κάποιο όνομα. Είναι σοβαρή εταιρία η Bundle Stars (Focus Multimedia Ltd) με έδρα την Αγγλία και με ΑΦΜ , διευθύνσεις τηλέφωνα κτλ όλα κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Crusader kings 2 στα 8 ευρώ για 2 μιση ώρες ακόμα: https://www.humblebundle.com/store/p/crusaderkings2_storefront EDIT: Μάλλον μέρες..  :-D

 

Και κάποια άλλα: https://www.humblebundle.com/store/promo/paradoxmidweek?utm_source=Social&utm_medium=Link&utm_campaign=Paradox+Mid+Week+Sale

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο bundle σε χαμηλη τιμη απο Bundle Stars, για οσους δεν τα εχουν ηδη τα παιχνιδια φυσικα:

 

http://www.bundlestars.com/all-bundles/all-stars-bundle/

 

 

 

Μεγάλοι απατεώνες αυτοί στο bundle stars. Ενώ είχα 2,50 ευρώ στον λογαριασμό μου και το bundle έκανε 2,25, έβγαλε μήνυμα οτι δεν έχω αρκετά λεφτά στο λογαριασμό και σήμερα που πήγα στην τράπεζα είδα οτι μου κράτησε 1,50 ευρώ περίπου! Και όχι μόνο αυτό αλλά λέει οτι πλέον το bundle δεν είναι διαθέσιμο! Και φυσικά δεν μου έδωσε κανένα game. Μεγάλοι απατεώνες δεν ξαναγοράζω απο εκεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλοι απατεώνες αυτοί στο bundle stars. Ενώ είχα 2,50 ευρώ στον λογαριασμό μου και το bundle έκανε 2,25, έβγαλε μήνυμα οτι δεν έχω αρκετά λεφτά στο λογαριασμό και σήμερα που πήγα στην τράπεζα είδα οτι μου κράτησε 1,50 ευρώ περίπου! Και όχι μόνο αυτό αλλά λέει οτι πλέον το bundle δεν είναι διαθέσιμο! Και φυσικά δεν μου έδωσε κανένα game. Μεγάλοι απατεώνες δεν ξαναγοράζω απο εκεί!

Ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Έχουν chat. Μίλα μαζί τους και δώστους το paypal transaction number. Μπας και έχεις καμία prepaid κάρτα και σου τραβάει λεφτά σε κάθε αγοραπωλησία?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλοι απατεώνες αυτοί στο bundle stars. Ενώ είχα 2,50 ευρώ στον λογαριασμό μου και το bundle έκανε 2,25, έβγαλε μήνυμα οτι δεν έχω αρκετά λεφτά στο λογαριασμό και σήμερα που πήγα στην τράπεζα είδα οτι μου κράτησε 1,50 ευρώ περίπου! Και όχι μόνο αυτό αλλά λέει οτι πλέον το bundle δεν είναι διαθέσιμο! Και φυσικά δεν μου έδωσε κανένα game. Μεγάλοι απατεώνες δεν ξαναγοράζω απο εκεί!

 

Ψυχραιμία, απατεώνες σίγουρα δεν είναι. Δες το invoice που δίνουν και σύγκρινέ το με τις υπόλοιπες ..εταιρίες του χώρου.

 

 

Xpdet9U.jpg

 

 

 

Αυτό που περιγράφεις είναι πρόβλημα συνεννόησης της τράπεζάς σου με το paypal κι όχι του bundlestars. Το μαγαζί ζητάει από το paypal να εγκρίνει Χ ποσό με την Ψ αιτιολογία. Αν το Paypal/Τράπεζα/Visa πούνε "δεν έχεις λεφτά", τότε δεν προχωράει η συναλλαγή. Αν το paypal έδωσε λεφτά στη bundlestars αυτό θα φαίνεται στο paypal transactions στο λογαριασμό σου, κάνε login στο paypal και θα το διαπιστώσεις. Ακόμα κι αν αρνήθηκε το bundlestars να σου πουλήσει ενώ είχες χρήματα, αυτό πάλι φαίνεται (ως "denied"). B)

 

Μήπως το 1,5ε είναι για άλλο λόγο; Κάποια αγορά που δεν θυμάσαι, κάποια δέσμευση, fees κτλ; Ζήτα αναλυτικό statement από την τράπεζα. ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψυχραιμία, απατεώνες σίγουρα δεν είναι. Δες το invoice που δίνουν και σύγκρινέ το με τις υπόλοιπες ..εταιρίες του χώρου.

 

 

Xpdet9U.jpg

 

 

 

Αυτό που περιγράφεις είναι πρόβλημα συνεννόησης της τράπεζάς σου με το paypal κι όχι του bundlestars. Το μαγαζί ζητάει από το paypal να εγκρίνει Χ ποσό με την Ψ αιτιολογία. Αν το Paypal/Τράπεζα/Visa πούνε "δεν έχεις λεφτά", τότε δεν προχωράει η συναλλαγή. Αν το paypal έδωσε λεφτά στη bundlestars αυτό θα φαίνεται στο paypal transactions στο λογαριασμό σου, κάνε login στο paypal και θα το διαπιστώσεις. Ακόμα κι αν αρνήθηκε το bundlestars να σου πουλήσει ενώ είχες χρήματα, αυτό πάλι φαίνεται (ως "denied"). B)

 

Μήπως το 1,5ε είναι για άλλο λόγο; Κάποια αγορά που δεν θυμάσαι, κάποια δέσμευση, fees κτλ; Ζήτα αναλυτικό statement από την τράπεζα. ;)

 

 

Ευχαριστώ για την κατατοπιστική απάντηση. Πάντως δεν είχα κάνει καμία άλλη αγορά ούτε είναι prepaid η κάρτα. Χρεωστική είναι. Τι να πώ... Ελπίζω τουλάχιστον να καταφέρω να πάρω τα games. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...