Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To αγόρασα, έχει δεχτεί την παραγγελία αλλά δεν έχω πάρει ακόμα το key...

Το email αργεί να έρθει, μπορεί ο κωδικός όμως να έιναι ήδη στο account σου.

Πας account > i miei ordini > stato dell'ordine Αν γράφει "coonsegnat" τότε έχει ολοκληρωθεί η παραγγελία.

Μετά πας account > i miei giochi και στο Sleeping Dogs πατας το "Numero di Serie" για να δεις το key σου.

 

 

Είναι σίγουρα νόμιμο? Θέλω να πω, ελπίζω να μην υπάρχει περίπτωση για ban.

 

Ναι είναι 100% νόμιμο, είχα αγοράσει από εκεί το Resident Evil 6 και το Dirt Showdown και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου έρχεται ένα mail για την ολοκλήρωση της πληρωμής και αργότερα ένα δεύτερο με το key.

Χρειάζεται λίγο υπομονή γιατί όπως καταλαβαίνεις γίνεται χαμός αυτή τη στιγμή με τις παραγγελίες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μου ζητάνε να τους στείλω διαβατηριο, ταυτοτητα και να βγω μια φωτογραφία μαζι*** τους για να προχωρησουν

 

 

 

***μαζι με την φωτο και το διαβατηριο εννοώ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοί είχαν αυτό το πρόβλημα στο εξωτερικό αλλά δεν πίστευα ότι θα το έχουμε και στην Ελλάδα... Φωτογραφίες κλπ ζητούν για επιβεβαίωση ηλικίας. Το paypal που έχετε είναι verified? Τι χώρα επιλέξατε σαν χώρα διαμονής?

 

edit: και μη ξεχνάτε ότι αυτό το site δέχεται και paysafe, με την οποία μπορέιτε να αγοράσετε ανώνυμα και χωρίς κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update: Αν το paypal είναι verιfied και βάλετε σαν χώρα διαμονής Ιταλία στο account που θα φιάξετε τότε σίγουρα θα μπορέσετε να πάρετε key. Ακόμα και γερμανοί κατάφεραν να αγοράσουν με αυτό το τρόπο που έχουν τόσους περιορισμούς στη χώρα τους.

 

Οπότε Verified paypal + Italy. Δεν μπορούσα να το ξέρω πιο πριν γιατί εγώ έχω ελληνικό λογαριασμό και δεν μου ζήτησαν τίποτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update: Αν το paypal είναι verιfied και βάλετε σαν χώρα διαμονής Ιταλία στο account που θα φιάξετε τότε σίγουρα θα μπορέσετε να πάρετε key. Ακόμα και γερμανοί κατάφεραν να αγοράσουν με αυτό το τρόπο που έχουν τόσους περιορισμούς στη χώρα τους.

 

Οπότε Verified paypal + Italy. Δεν μπορούσα να το ξέρω πιο πριν γιατί εγώ έχω ελληνικό λογαριασμό και δεν μου ζήτησαν τίποτα :)

Verified εχω και Italy εβαλα αλλα key δεν βλεπω ακομα.. :P Ουτε mail για φωτογραφιες και τετοια βεβαια..

 

Edit: Και εμενα το ιδιο mail μου εστειλαν αρα δεν ξερω αν ισχυει αυτο που λες 100%...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρε, βρε, τι ανακαλυπτεις αμα ξενυχτας :-)

 

Διαβαζοντας τα παραπανω, ειπα να βαλω μια προσωρινη διευθυνση Ιταλιας στο paypal.

Περασε κατ'ευθειαν χωρις καν αναμονη!

 

account-2η επιλογη 'τα παιχνιδια μου'-sleeping dogs-2η επιλογη 'Numero di serie' και τσαπ ο κωδικος που επαιξε στο steam στο καπακι.

 

Διευθυνση εβαλα απο εδω > http://www.fakenamegenerator.com/gen-random-it-it.php

(για το province, εκανα γουγλαρισμα την διευθυνση του generator και το βρηκα ευκολα)

 

Δεν εκανα ψαξιμο/συγκριση τιμης, ειναι καλή η τιμη που το πηραμε? :P :P

 

Ταχεως παιδια, δεν νομιζω να κρατησει για πολυ...

Και για οσους εχουν γερο μασινι, δωρεαν το Sleeping Dogs - High Resolution Texture Pack:

http://store.steampowered.com/app/202181/

Επεξ/σία από nek4d
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου έστειλαν mail να συμπληρώσω φόρμα με τα στοιχεία μου.

Το paypal μου είναι verified. Τους έστειλα mail με screenshot απο τη βεβαίωση του paypal μπας και μου το στείλουν έτσι.

 

Αν δεν γίνει κάτι, παίζει κάποιος να χτυπήσει ένα key και για μένα και να του δώσω τα χρήματα μέσω paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Βρε, βρε, τι ανακαλυπτεις αμα ξενυχτας :-)

 

Διαβαζοντας τα παραπανω, ειπα να βαλω μια προσωρινη διευθυνση Ιταλιας στο paypal.

Περασε κατ'ευθειαν χωρις καν αναμονη!

 

account-2η επιλογη 'τα παιχνιδια μου'-sleeping dogs-2η επιλογη 'Numero di serie' και τσαπ ο κωδικος που επαιξε στο steam στο καπακι.

 

Διευθυνση εβαλα απο εδω > http://www.fakenamegenerator.com/gen-random-it-it.php

(για το province, εκανα γουγλαρισμα την διευθυνση του generator και το βρηκα ευκολα)

 

Δεν εκανα ψαξιμο/συγκριση τιμης, ειναι καλή η τιμη που το πηραμε? :P :P

 

Ταχεως παιδια, δεν νομιζω να κρατησει για πολυ...

Και για οσους εχουν γερο μασινι, δωρεαν το Sleeping Dogs - High Resolution Texture Pack:

http://store.steampowered.com/app/202181/

 

Το νήμα, το οποίο ξεκίνησε ως τρόπος να επισημαίνονται προσφορές, έχει καταλήξει (εδώ και καιρό, το συγκεκριμένο μήνυμα είναι απλά η αφορμή) τόπος όπου συγκεντρώνονται κάθε λογής αμφίβολης νομιμότητας συμβουλές.

 

Όταν μια προσφορά είναι διαθέσιμη στην Ιταλία (ή στις ΗΠΑ, συνηθέστερα) και συζητάμε πώς θα βάλουμε ψεύτικες διευθύνσεις και πώς θα "ξεγελάσουμε" το σύστημα για να μας στείλει κωδικό, νομίζω είναι πασιφανές ότι έχουμε ξεφύγει από το στόχο μας.

 

Αυτό είναι κάτι που γίνεται συστηματικά εδώ και καιρό (κυρίως για προσφορές από το Amazon.com για Αμερική) και νομίζω πως χρειάζεται ένα reset του νήματος με σχετική επισήμανση να μην προωθούνται τέτοιου είδους "λύσεις".

 

Αν πάλι εκτιμώ εντελώς λάθος το θέμα, θα ήθελα να ακούσω το σκεπτικό σας.

 

Ευχαριστώ.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...