Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν βρίσκω τρόπο να πάρω το key απο το indiegala magicka για το home. Το έχω ήδη στο steam οπότε απλά μου λέει οτι ήδη υπάρχει και δε μου βγάζει κάπου κλειδί.

Πώς θα το πάρω για να το trade/gift η οτιδήποτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζουν κατι καλες προσφορες στο origin σε λιγο παλιοτερα παιχνιδια, τύπου οτι παρεις 5 ευρο ..

Μπειτε και δειτε (αν και απο οτι βλεπω επεσε ο server)

 

πχ

Batman Arkham City: Game of the Year Edition=5 ευρο

Mass Effect™ 2 Digital Deluxe Edition = 5 ευρο 

kingdoms of amalur: reckoning=5 ευρο

κλπ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζουν κατι καλες προσφορες στο origin σε λιγο παλιοτερα παιχνιδια, τύπου οτι παρεις 5 ευρο (παιζει να ειναι και glitch)...

Μπειτε και δειτε (αν και απο οτι βλεπω επεσε ο server)

 

πχ

Batman Arkham City: Game of the Year Edition=5 ευρο

Mass Effect™ 2 Digital Deluxe Edition = 5 ευρο 

κλπ

μπορείτε να μου προτείνετε 2 παιχνίδια τα οποία αξίζουν και να μπορεί να τα σηκώσει άνετα λαπτοπ με την 7730m?

(οχι σε ultra με full AA αλλά να μπορεί να τρέξει σε medium πχ)

 

υπάρχει κάποιο που να είναι στυλ hitman(silent kills κλπ) ή action adventure οπως tomb raider?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείτε να μου προτείνετε 2 παιχνίδια τα οποία αξίζουν και να μπορεί να τα σηκώσει άνετα λαπτοπ με την 7730m?

(οχι σε ultra με full AA αλλά να μπορεί να τρέξει σε medium πχ)

 

υπάρχει κάποιο που να είναι στυλ hitman(silent kills κλπ) ή action adventure οπως tomb raider?

δεν ξερω αν το τρεχει το laptop σου, αλλα το Batman Arkham City: Game of the Year Edition στα 5 ευρο ειναι φοβερη προσφορα και φοβερο game (πρεπει να ειναι action adventure)..

δες το στο youtube

 

επισης τα mass effect (1+2 deluxe) αξίζουν και εχουν πιο μικρες απαιτησεις...

 

Προσοχη..μην ξεχνας οτι θα χρειαστεις client Origin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν το τρεχει το laptop σου, αλλα το Batman Arkham City: Game of the Year Edition στα 5 ευρο ειναι φοβερη προσφορα και φοβερο game (πρεπει να ειναι action adventure)..

δες το στο youtube

 

επισης τα mass effect (1+2 deluxe) αξίζουν και εχουν πιο μικρες απαιτησεις...

 

Προσοχη..μην ξεχνας οτι θα χρειαστεις client Origin

θα έχει θέμα αμα δουλεύει μαζί με το steam?

το origin δεχεται paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το θέλω το Kingdoms of Amalur, αλλά όχι σε origin.........

 

Στο Steam επιμένουν να το έχουν στα 50 ευρώ. Ότι ναναι.

 

Εντωμεταξύ έχω λίγες τύψεις με αυτό το παιχνίδι, διότι αν το υποστήριζα με τα λεφτά μου οταν κυκλοφόρησε και το ίδιο έκανε και άλλος κόσμος, ίσως το στούντιο να μήν χρεοκωπούσε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το θέλω το Kingdoms of Amalur, αλλά όχι σε origin.........

 

Στο Steam επιμένουν να το έχουν στα 50 ευρώ. Ότι ναναι.

 

Εντωμεταξύ έχω λίγες τύψεις με αυτό το παιχνίδι, διότι αν το υποστήριζα με τα λεφτά μου οταν κυκλοφόρησε και το ίδιο έκανε και άλλος κόσμος, ίσως το στούντιο να μήν χρεοκωπούσε....

Το είχα σταμπάρει κι εγώ για πολύ καιρό αλλά κάτι παίζει με το Steam και το kingdoms γιατί σε όσα sales, μικρά και μεγάλα, έγιναν ενώ το steam βάζει σχεδόν σε όλο τον κατάλογο του έστω ένα 25% minimum σε αυτό δεν έβαζε ποτέ την παραμικρή έκπτωση.

Οπότε πήρα το complete pack από το amazon για origin και ξεμπέρδεψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ έχω λίγες τύψεις με αυτό το παιχνίδι, διότι αν το υποστήριζα με τα λεφτά μου οταν κυκλοφόρησε και το ίδιο έκανε και άλλος κόσμος, ίσως το στούντιο να μήν χρεοκωπούσε....

 

Αμφιβάλω αν 5-10-20 χιλιάδες πωλήσεις παραπάνω θα κάνανε κάτι... Η 38 Studios έπεσε στην "συνήθης" παγίδα των νέων developer, αντί να ξεκινήσει απο "μικρά" και οικονομικά βατά projects, προτίμησε ένα τεράστιο και πανάκριβο project (βλ. επίσης: Ion Storm, John Romero, Daikatana).

 

Απο μερικά άρθρα που διαβάζω, φαίνεται πως οι 38 Studios και οι backers τους χρωστάνε πάνω απο $100 εκατομύρια μόνο στον δήμο του Rhode Island (μια και η δημιουργία του studio χρηματοδοτήθηκε εν μέρει μέσω κυβερνητικών κονδυλίων για ανάπτυξη νέων επιχειρήσεων) - απο την στιγμή που το πρώτο τους project πήρε κοντά 6 χρόνια να ολοκληρωθεί και "πόνταρε" σε μεγάλα ονόματα όπως R.A. Salvatore και Todd McFarlane (όπως και η εξαγορά της πρώην Big Huge Games απο την THQ το 2009) με κάνουν να πιστεύω πως δύσκολα θα έβγαζε κέρδος ότι και να έκανε.

 

Τέλος, να προσθέσω οτι αυτό το φαινόμενο είναι πιστεύω σημείο των καιρών, μια και πολλοί developer και publishers επιμένουν σε εξωφρενικά budget για ανάπτυξη παιχνιδιών - αλλά το θέμα σηκώνει πολλή συζήτηση...

 

Σχετικές πληροφορίες:

 

Source.png Πηγή: http://www.wpri.com/dpp/news/local_news/nesi/edc-files-lawsuit-over-38-studios-deal">WPRI.com - Rhode Island sues over 38 Studios deal

Source.png Πηγή: The Escapist Magazine

Source.png Πηγή: Wikipedia - 38 Studios entry (περιέχει μερικές αναλυτικές πληροφορίες σχετικά με τα κατά καιρούς έξοδα του studio)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το θέλω το Kingdoms of Amalur, αλλά όχι σε origin.........

 

Στο Steam επιμένουν να το έχουν στα 50 ευρώ. Ότι ναναι.

 

Εντωμεταξύ έχω λίγες τύψεις με αυτό το παιχνίδι, διότι αν το υποστήριζα με τα λεφτά μου οταν κυκλοφόρησε και το ίδιο έκανε και άλλος κόσμος, ίσως το στούντιο να μήν χρεοκωπούσε....

 

Άμα έχεις τύψεις εσύ, τότε όσοι το κατέβασαν παράνομα θα έπρεπε να είχαν οργανώσει ομαδικές αυτοκτονίες  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...