Προς το περιεχόμενο

stream se PS3


kabouras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας!! πηρα τελικα πσ3 80γιγα... η ερωτηση..... πως μπορω να κανω στρεαμ απο το pc? και γενικα να βλεπω τα share αρχεια του pc? επισης εχω κατι dvd me divx και υποτιτλους ελληνικους.. παιζει τα divx αλλα δε δειχνει υποτιτλους.. γινεται κατι πανω σε αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για δες αυτο το προγραμμα δεν το δοκίμασα ακόμα αλλα ενας φιλος μου ειπε οτι είναι σουπερ.

 

http://ps3mediaserver.blogspot.com/

 

Οκ μόλις το δοκίμασα δεν παίζεται το προγραμμα...βλέπει τα πάντα στο PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκιμασα και γω μολις πολυ καλο... αλλα τους υποτιτλους τους βγαζει στα κινεζικα.. αντι για ελληνικα... αν βρεις απο που αλλαζει πεσ μου!!

 

στα settings εκει που λεει codepage βαλε cp1253

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παιζει κανονικα τα ελληνικα με cp 1253,αν καταφερει κανεις να βρει πως σταματανε τους υποτιτλους απο μια ταινια που τους εχει default φορτωμένους πανω της και το εχουν κανει να τρεχει μονο τους εξωτερικους ας μου πει κ μενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το 360 έχει κατι αντίστοιχο?Γνωρίζει κανείς?Με αυτό κάνω on the fly streaming ακόμα και σε 1080p..Εχω την εντυπώσει οτι το κανει ο cell γιατι δεν βλέπω το Load στην CPU να ανεβαίνει.

 

EDIT:Τι γίνεται ρε παιδιά τόσοι Xboxades εδω κανένας δεν ξέρει κάτι παρόμοιο για το 360?

Επεξ/σία από Woof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, υπάρχει το TVersity που χρησιμοποιώ εγώ, αλλά αν κρίνω από το screenshot στην προηγούμενη σελίδα, δεν είναι τόσο εξειδικευμένο και με τόσες επιλογές. Τη δουλειά του την κάνει πάντως, όσο τα αρχεία υποστηρίζονται από το χμποχ. Αλλιώς θες δυνατό pc για να μην περιμένεις μισή ώρα το buffer σε 720p και πάνω. Τα χαμηλότερα τα παίζει με τη μία ένας μέσος 2πύρηνος. Και μέσω WMP κάνει stream, ό,τι έχει στη library, και με το Windows Media Extender - αν το θυμάμαι σωστά - για την περίπτωση που δε θέλεις WMP 11.

 

Το τελευταίο το βρίσκω το βολικότερο από τα τρία, αλλά προτίμησα το TVersity, γιατί κάποια avi δεν τα τρέχει το χμποχ λόγω παλιότερης version encoder.

 

Μήπως δε βλέπεις load στο pc επειδή δε χρειάζεται να κάνει μετατροπή για το παίξει το PS3;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανει μετατροπή το λει σε οσα κανει,βασικά εχω εναν απο τους πιο χαμηλούς 2 πυρηνους και χαμηλωμένο απο το Azus Suite (για μικροτερη καταναλωση) στα 1.2GH και οχι μονο αυτο αλλα τρεχω και τορρεντς.

 

Και βλέπω με άνεση 1080Ρ για αυτο πιστεύω οτι πρεπει λογικα να το κανει το PS3.Γιατι οταν βαζω 1080Ρ να παίξει απο media player στο PC πρεπει να ανεβάσω την CPU στο 2.7 (το default) για να το παίζει.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως,αρα απο οτι βλεπω ειναι προτιμότερο να το κάνω απο PS3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον.

 

Ε ναι, αν είναι έτσι προφανώς είναι προτιμότερο με το PS3.

 

Βλέπω στη beta έχουν και μια υποτυπώδη υποστήριξη για χμποχ. Αν την εξελίξουν θα είναι καλή φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανει μετατροπή το λει σε οσα κανει,βασικά εχω εναν απο τους πιο χαμηλούς 2 πυρηνους και χαμηλωμένο απο το Azus Suite (για μικροτερη καταναλωση) στα 1.2GH και οχι μονο αυτο αλλα τρεχω και τορρεντς.

 

Και βλέπω με άνεση 1080Ρ για αυτο πιστεύω οτι πρεπει λογικα να το κανει το PS3.Γιατι οταν βαζω 1080Ρ να παίξει απο media player στο PC πρεπει να ανεβάσω την CPU στο 2.7 (το default) για να το παίζει.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως,αρα απο οτι βλεπω ειναι προτιμότερο να το κάνω απο PS3.

 

Λάθος... το transcode το κάνει το pc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...