Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τα μάκρος συμφωνώ, είναι πολύ σημαντικά. 

 

Αλλά για τις θερμίδες, ποιος ο λόγος; Δεν αρκεί να βλέπεις την πορεία του σώματός σου; Αν παχαίνεις είσαι υπερθερμιδικός, αν αδυνατίζεις υπό κι αν μένεις στα ίδια ισό. 

 

@viper: δοκίμασε να βάλεις 1 κουταλιά γλυκού κακάο ζαχαροπλαστικής. Ίσως να βελτιώσει τη γεύση αρκετά ώστε να πίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δύσκολο να κολλήσω με καθημερινές εναλαγές σε θερμίδες και υδατάνθρακες, καθώς δεν πάω και για κάνα τρελά χαμηλό λίπος. Οσο χάνω βάρος θα πεφτουν οι θερμίδες οπως πρέπει και οι χαμηλές και οι υψηλές.

 

Επίσης έκανα ενα μήνα ελαφρώς υποθερμική στις 2400 κάθε μέρα πρίν αρχίσω το if (και με 6 γεύματα). Εχανα βάρος αλλά σε μυς δεν εβλεπα καθόλου βελτίωση. Οταν ξεκίνησα το if με 2100 στην ξεκούραση και 3300 στις μέρες προπόνησης είδα μεγάλη διαφορά παρόλο που οι εβδομαδιαίες θερμίδες ήταν ίδιες. Οτι και να είμαι όπως και να το κάνω οι training days θα είναι πάντα υπερθερμιδικές. 

 

1700 φαίνονται πολύ λίγες αν μιλάμε για 6 γεύματα , αλλά αν μιλάμε για 2 τα κάνω πολύ άνετα. Anyway θα το ξεκινήσω και βλέπουμε.  Ίσως ξεκινήσω με 1800.

 

όλα τα νούμερα τα βγάζω με τον if calculator http://www.1percentedge.com/ifcalc/

Οκ...δοκιμάζεις και βλέπεις πως σου πάει απλά στο λέω γιατί έχω διαβάσει για κάτι πολύ τρελές διαίτες τύπου 1500 θερμίδες 80 κιλά γομάρι και αναρωτιόταν πως κόλλησε και δεν έπεφτε άλλο σε κιλά.

 

Για IF δεν έχω διαβάσει οπότε κρατάω μία επιφύλαξη και θα περιμένω update από εσένα να λες πως πάει με τόσο χαμηλές θερμίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβασα φωτο, πως ημουν στις 18-ιουνιου -2013

 

 

post-223961-0-45442100-1376666496_thumb.jpg

 

 

 

και πως ειμαι σημερα περιπου μετα απο δυο μηνες. 

 

 

 

post-223961-0-62231500-1376666570_thumb.jpgpost-223961-0-26491000-1376666610_thumb.jpg

 

 

Σχολια περι του θεματος. Μην μετανιωσω που ανεβασα φωτο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανω οτι μπορω στην αεροβιο...

 

Το θεμα μου ειναι γυρω στην μεση..

 

Να αυξησω κιλα πως? αφου κανω 12,8,6 και βγαζω ειδικα στις τελευταιες επαναληψεις αυτα που μπορω, στην τελευταια επαναληψει καθε σετ ερχεται η αποτυχια...

 

Αυτη ειναι η προοδος μου σε 2 μηνες περιπου. 

 

Εγω ειδα οτι το πριξιμο που ειχα εχει ελλατωθει και προσπαθω να βελτιωνω το σωμα μου...

 

Εγω το προγραμμα μου το αλλαζω, αλλα προτασεις δεν ακουω...



υ,γ οντως οι φωτο φαινονται καπως. Στο κινητο μου φαινονται πιο καλα... Δεν ξερω γιατι επιασαν ολη την οθονη..Και με δειχνουν σαν να ανοιξα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Liverpool φαίνεται η διαφορά αλλά για να φανεί καλύτερα πρέπει να εντάξεις σίγουρα αερόβια 2-3 φορές την βδομάδα + να βελτιώσεις κι άλλο την διατροφή. Θα δεις όταν θα καθαρίσεις θα φανούν τα σχήματα καλύτερα που αρχίζεις και βάζεις από τα βάρη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι είπε κι ο LRoi. H διαφορά είναι εμφανής -άρα είσαι σε καλό δρομο- αλλά πρέπει να αυξήσεις την αερόβια. Όταν με το καλό αλλάξεις δουλειά και μπεις σε νορμάλ πρόγραμμα, ένα μισάωρο τρέξιμο/ποδήλατο/whatever πριν το πρωινό θα βοηθήσει πολύ, ειδικά αν γίνεται τουλάχιστον 5 μέρες τη βδομάδα.

 

Κι όχι σε πολύ μεγάλη ένταση για να τρως σιγά-σιγά λίπος. Η υψηλή ένταση στην αεροβική μπορεί να φάει και μυς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Liverpool φαίνεται η διαφορά αλλά για να φανεί καλύτερα πρέπει να εντάξεις σίγουρα αερόβια 2-3 φορές την βδομάδα + να βελτιώσεις κι άλλο την διατροφή. Θα δεις όταν θα καθαρίσεις θα φανούν τα σχήματα καλύτερα που αρχίζεις και βάζεις από τα βάρη

Ok...

 

Θα προσπαθησω την Τεταρτη και Παρασκευη να κανω ποδηλατο.

 

Το μονο που κανω τωρα ειναι σχοινακι 10 λεπτα πριν μπω για να κανω βαρη. Αλλα λιωνω, δεν σταματαω για κανεναν λογο.

 

Εγω δεν περιμενα οτι σε 2 μηνες θα κανω το μπαμ και θα ειμαι κομματια. Ετσι σιγα σιγα να ανεβαινει το σωμα μου, με κανει και μενα να νιωθω ωραια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό το σχοινάκι, για ζέσταμα. Για σοβαρή αερόβια τρέξιμο ή ποδήλατο.

 

Δήλωστε και συμμετοχή για το Nike Run στις 6/10 να τρέξουμε, όσοι είστε από Αττική.

 

https://werunathens.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Καλό το σχοινάκι, για ζέσταμα. Για σοβαρή αερόβια τρέξιμο ή ποδήλατο.</p>

<p> </p>

<p>Δήλωστε και συμμετοχή για το Nike Run στις 6/10 να τρέξουμε, όσοι είστε από Αττική.</p>

<p> </p>

<p><a href="https://werunathens.gr/">https://werunathens.gr/</a></p>

Είχα πετύχει περσι σε προπόνηση μια ομάδα 50 ατόμων σαν να είχαν σηκώσει όλο τα Nike ήταν. Κινητή βιτρίνα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις αυτα τα μαμημενα τα love hands ,που  φευγουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ..Χεστα αυτα γυρω απο την κοιλιαΠρεπει να χασεις και να πεσεις κατω απο 12  για να φυγουν.Οποτε στο αμεσο μελλον δεν θα δεις διαφορα.Αεροβια καθε μερα [εχεις αρκετο λιπος]και νορμαλ βαροι με 6-10 επαναληψεις[βασικες ασκησεις παρακαλω ]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως αυτα τα ατιμα φευγουν πολυ δυσκολα. Και γω ειχα απο αυτα, επεσαν αισθητα απτο σπινινγκ και με διατροφη μακρο που προσπαθω να κανω. Θελει εντονο αεροβιο προγραμμα για να καψουν το λιπος. Θα πρεπει να κανεις πολυ προσεγμενη διατροφη με ιδιαιτερα χαμηλο ποσοστο λιπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...