Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φώτη πολύ δουλειά , πολύ άγχος φίλε το σ-κ ,  γ@μηθηκε ..

 

έπεσε βαρβάτο edit   :)

 

 

                                                                             :ph34r: :-D :-) B)

 

 

 

edit (μιας και με έχει πιάσει η μαλακιa)

 

Εκει που καθόμουν στην πισίνα , και ήταν   ήσυχα και γαματα , (μόνο κάτι  ρωσους απο το ξενοδοχειο ειχε) 

 ήθελα να είχα παρέα   ..

τον νικολα , να κάνει βόλτες γύρω γύρω από την πισίνα με το καινούργιο ποδήλατο ,

τους Φωτη, αλεξ να πίνουν σκουπακια και να κάνουν καμάκι στις ρωσιδες

τον Μανο για bodyguard αν παρεξηγηθεί κανας ρωσος

τον μπος δίπλα  μου εκεί καθιστό να μου αναλύει τα αποτελέσματα από τις έρευνες που έχει διαβάσει

και τον σπεκτ να κάνει βουτιές με την στριγκιά   χαχααχαχχα

γαματα θα ήταν ρε φίλε  , έφυγα για δουλειά τέλος η μαλκια χαχαχαχααχ !

 

 

Επεξ/σία από Mau-Maus
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δεν έχει ανακοινωθεί Ronda vs Cyborg. 

 

Η Ronda δεν είναι ανθρωπος, της τεριάζει το "Cyborg" περισσότερο από όσο τεριάζει στην "cyborg (που είναι απλά άντρας πλέον λόγω ορμονών)

 

Νταξει η κούκλα δεν χάνει ποτέ αν δεν το στήσει, θα τερματίσει αήττητη την απίστευτη καριέρα της η καλύτερη όλων μακράν

 

----------

Αυτή η πιτσιρίκα θα την τσακίσει μόνο σε λίγα χρονάκια :)

https://www.facebook.com/Mix983/videos/1001897473156076/?pnref=story

 

όποτε βλέπω το βίντεο συγκινούμε μπορώ και να δακρύσω ,   για πολλούς κ διάφορους λογούς που δεν μπορείς να καταλάβεις αν δεν έχεις ασχοληθεί ! Απειρα συγχαρητήρια στον δάσκαλο και στην Champion !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει η κουκλαρα δεν χάνει ποτέ αν δεν το στήσει  -  θα τερματίσει αήττητη την απίστευτη καριέρα της η καλύτερη όλων των εποχών μακράν

 

----------

 

 

Πραγματικά η Rousey είναι ο μόνος αθλητής του είδους που το πιστεύω και εγώ αυτό (εφόσον φυσικά δεν κάτσει μέχρι τα γεράματα).. Ούτε για τον Silva το πιστευα ούτε για τον Fedor ούτε για Jones κτλ

 

Μόνο η Rousey έχει τόσο μεγάλη, χαοτική διαφορά με τον ανταγωνισμό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες πιέσεις πάγκου έχω κολλήσει ένα μήνα τώρα στα 55 κιλά (οριζόντιες).

Σε όλες τις υπόλοιπες ασκήσεις στήθους έχω ανέβει αρκετά. Τι φάση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε παίδες πιέσεις πάγκου έχω κολλήσει ένα μήνα τώρα στα 55 κιλά (οριζόντιες).

Σε όλες τις υπόλοιπες ασκήσεις στήθους έχω ανέβει αρκετά. Τι φάση;

περισσοτερο φαι και ξεκουραση!?

 

την κανεις πρωτη? τελευταια? τι αλλα κανεις! παιζουν 1002 πραγματα ρολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει δοκιμάσει κανείς σε δίαιτα max κιλά 4-6 reps στις ασκήσεις του ? 
προσωπικά έφτασα πάλι 90kg επικλινή και 100-110 ίσιο 
μονές δεν πάω, ούτε παίζω failure , απλά αν δεν είναι η μέρα μου λόγο έλλειψης ύπνου η δεν ξέρω τι μπορεί να μου βγουν 3 reps στα max κιλά πχ αλλα περισσότερα set , με αυτό τον τρόπο δεν κουράζομαι αναπνευστικά λόγο άσματος + ζέστης 

στο μυαλό μου δεν έχει λογική το λιγότερα κιλά πολλές reps , αν συνεχίσεις να στρεσάρεις το σώμα σου με max κιλά θα κρατήσει αναγκαστικά τους μυς που έβαλε για να τα αντέχει , εφόσον όλα τα άλλα διατροφή-ύπνος είναι σε check
 
πείτε τις απόψεις σας σε αυτό ^
---------------------------------------------------------------

@wizzy 

πήγα σήμερα πριν λίγο μια απόσταση 30 λεπτά να πας και 30 να έρθεις με τα πόδια με το ποδήλατο για να πάρω κάτι ψώνια για τη μάνα μου μη τη φάει ο ήλιος. Στο κατέβα της μεγάλης κατηφόρας είχα απόλυτο έλεγχο , πραγματικά κάθε φορά που ανεβαίνω στο ποδήλατο οδηγάω και καλύτερα , πλέον μπορώ να πηγαίνω υπερβολικά αργά σχεδόν σταματημένος και να κάνω μανούβρες χωρίς να πατήσω κάτω. Επειδή βγήκα στον ταχείας κυκλοφορίας για να πάω στο χασάπικο οδηγούσα στην άκρη δίπλα στο πεζοδρόμιο πάνω στην γραμμή και ενώ δεν το προσπαθούσα οδηγούσα τελείως ευθεία. 

παίρνω 8 κιλά κρέας απο το χασάπικο , το βάζω στο σακίδιο πλάτης και παίρνω το δρόμο πάλι , ανέβηκα 2 ανηφόρες στο τέλος και είχα βάλει την μικρότερη ταχύτητα , αργά και σταθερά , απόλαυση . 
Μπορεί να έσταζα απο ιδρώτα όταν έφτασα αλλα δεν λαχάνιασα καθόλου και τους έκανε εντύπωση σπίτι μου το πόσο γρήγορα πήγα κ ήρθα λολολολ :P 
Μου φαίνεται ένιωσα endorphine rush :3 

εντομεταξύ πήρα γυαλιά ηλίου με polarised φακό απο κατάστημα με μηχανές και μου φαίνονται πολύ μπαμ , πάει και το πρόβλημα με τον ήλιο λόγο φωτοευαισθησίας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω και σε φαση διαιτας μπορεις να κανεις προγραμμα δυναμης αλλα.με καποιες παραχωρησεις, οπως μην περιμενεις να ανεβεις τρελα, ουτε αυτα που εβγαζες σε εξι επαναληψεις με λιγο ζορι να ναι το ιδιο..

 

Θα στρεσαρεται πιο πολυ το νευρικο σου συστημα.

 

Δεν πρεπει να κανεις ολες τις ασκησεις εξι ή λιγοτερες επαναληψεις παρα μονο τις βαριες βασικες ..

 

Αρσεις

Σκουοτ

Κωπηλατικη

Στρατιωτικες

Πιεσεις στηθους

 

Αυτες κατα την γνωμη μου μονο...

 

Τις αλλες 8+ αναλογα την ασκηση και τα σετ

Ρε παίδες πιέσεις πάγκου έχω κολλήσει ένα μήνα τώρα στα 55 κιλά (οριζόντιες).

Σε όλες τις υπόλοιπες ασκήσεις στήθους έχω ανέβει αρκετά. Τι φάση;

Κατσε πολλα εχουμε ακουσει, πχ αλλοι την μπαρα δεν την μετρανε καθολουν. Μαζι με την μπαρα τοσα;

 

Μου φαινεται λιγο κουλο να ζορισεσαι σε αυτην τρελα να τα δινεις ολα και μετα να χεις ορεξη στις αλλες για παραπανω.

 

Την κανεις σωστα; ποσες επαναληψεις σετ; μειωσε τις επαναληψεις να δεις τι γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω και σε φαση διαιτας μπορεις να κανεις προγραμμα δυναμης αλλα.με καποιες παραχωρησεις, οπως μην περιμενεις να ανεβεις τρελα, ουτε αυτα που εβγαζες σε εξι επαναληψεις με λιγο ζορι να ναι το ιδιο..

 

Θα στρεσαρεται πιο πολυ το νευρικο σου συστημα.

 

Δεν πρεπει να κανεις ολες τις ασκησεις εξι ή λιγοτερες επαναληψεις παρα μονο τις βαριες βασικες ..

 

Αρσεις

Σκουοτ

Κωπηλατικη

Στρατιωτικες

Πιεσεις στηθους

 

Αυτες κατα την γνωμη μου μονο...

 

Τις αλλες 8+ αναλογα την ασκηση και τα σετ

 

επειδή το κάνω εδώ και 1,5 μήνα και ανέβηκα εκεί που είχα πέσει ,με βόλεψε δηλαδή,  γιαυτό ρώτησα αν το κάνει κ κανένας άλλος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή θα συνεχίσω, αρχίζω να το σκέφτομαι να ένα road bike. Αυτή τη φορά πρέπει να πάρω κάτι καλό όμως οπότε με λίγο υπομονή θα το αποκτήσω (no money προς το παρών)... :mellow:

Ωραίος! Υπομονή, κάνε τα (οικονομικά) κουμάντα σου και όταν έρθει η ώρα αγοράς, αν θέλεις το συζητάμε. Απλά να ξέρεις ότι ο όρος "καλό road bike" συνήθως "μεταφράζεται" σε τετραψήσιο ποσό, έχε το νου σου μην σου "πλασάρουν" κάποιο χρέπι. 

 

@wizzy 

 

πήγα σήμερα πριν λίγο μια απόσταση 30 λεπτά να πας και 30 να έρθεις με τα πόδια με το ποδήλατο για να πάρω κάτι ψώνια για τη μάνα μου μη τη φάει ο ήλιος. Στο κατέβα της μεγάλης κατηφόρας είχα απόλυτο έλεγχο , πραγματικά κάθε φορά που ανεβαίνω στο ποδήλατο οδηγάω και καλύτερα , πλέον μπορώ να πηγαίνω υπερβολικά αργά σχεδόν σταματημένος και να κάνω μανούβρες χωρίς να πατήσω κάτω. Επειδή βγήκα στον ταχείας κυκλοφορίας για να πάω στο χασάπικο οδηγούσα στην άκρη δίπλα στο πεζοδρόμιο πάνω στην γραμμή και ενώ δεν το προσπαθούσα οδηγούσα τελείως ευθεία. 

 

παίρνω 8 κιλά κρέας απο το χασάπικο , το βάζω στο σακίδιο πλάτης και παίρνω το δρόμο πάλι , ανέβηκα 2 ανηφόρες στο τέλος και είχα βάλει την μικρότερη ταχύτητα , αργά και σταθερά , απόλαυση . 

Μπορεί να έσταζα απο ιδρώτα όταν έφτασα αλλα δεν λαχάνιασα καθόλου και τους έκανε εντύπωση σπίτι μου το πόσο γρήγορα πήγα κ ήρθα λολολολ :P 

Μου φαίνεται ένιωσα endorphine rush :3 

 

εντομεταξύ πήρα γυαλιά ηλίου με polarised φακό απο κατάστημα με μηχανές και μου φαίνονται πολύ μπαμ , πάει και το πρόβλημα με τον ήλιο λόγο φωτοευαισθησίας

 

Ωραίος φίλε! Έτσι, λίγα χιλιόμετρα εδώ, λίγα χιλιόμετρα εκεί (κάτι τέτοιες διαδρομές για ψώνια, τις είχα στην καθημερινότητά μου όταν ήμουν Αθήνα), "χτίζουν" αντοχή και αεροβική ικανότητα! Μια επισήμανση μόνο: Όταν κυκλοφορείς στο δρόμο, προσπάθησε να είσαι λίγο αριστερότερα της γραμμής μετά το πεζοδρόμιο. Ο ένας λόγος είναι ότι εκείνη η "περιοχή" μαζεύει πάρα πολλά σκουπιδάκια π.χ. θραύσματα γυαλιού από μπουκάλες, κομμάτια αλουμινίου από τενεκεδάκια και γενικά αντικείμενα που μπορεί να σου τρυπήσουν τα λάστιχα - παρόλο που ένα τρύπιο λάστιχο είναι "μέσα στο παιχνίδι" (και καλά θα ήταν να μάθεις τη διαδικασία αλλαγής, έστω και για εγκυκλοπαιδικούς σκοπούς), δεν θα ήθελες ένα τρύπιο λάστιχο να σου χαλάσει τη βόλτα, επειδή κάποιος ηλίθιος το προηγούμενο βράδυ πέταξε το μπουκάλι της μπύρας που μόλις ήπιε, στο δρόμο.

 

Ο δεύτερος λόγος είναι ότι η μπογιά με την οποία βάφονται αυτές οι γραμμές, όταν βρέχει, γλιστράει πολύ - σε βαθμό πρόκλησης ατυχήματος. Οπότε, καλύτερα να είσαι λίγο πιο μέσα στο δρόμο (για να σε υπολογίζουν και λίγο περισσότερο οι οδηγοί αυτοκινήτων, χωρίς να τους εμποδίζεις), παρά να διακινδυνεύεις το οτιδήποτε.

 

Ωραία και η ανάβαση των ανηφόρων. Μικρός δίσκος μπροστά και ελαφριά ταχύτητα πίσω ευνοούν το στροφάρισμα (υψηλό cadence), άρα την βελτίωση της αεροβικής ικανότητας (περισσότερο) και την ανοχή στο γαλακτικό οξύ (λιγότερο).

 

 

Καλή και η αγορά γυαλιών ηλίου. Κράνος πήρες; :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...