Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Ψαχνω πως μπορω να συνδεσω ενσυρματα για αρχη το ds4 στο pc.

Υπαρχει τροπος?Μπορει να με βοηθησει καποιος οπου το εχει ξανα κανει?

 

EDIT: Παλικαρια κανενας δεν γνωριζει τον τροπο?κανενας δεν εχει συνδεση ds4 για να παιξει σε pc?

 

http://ds4windows.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομαι να αγορασω αυτο, http://www.e-shop.gr/speedlink-sl-6576-bk-torid-wireless-gamepad-pc-ps3-black-p-PER.580219

και θελω να ρωτησω αν το εχει κανεις απο εσας να μου πει εντυπώσεις. λετε να αξιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα τα Speedlink δεν ειναι ασχημα gamepad ουτε τοσο αγνωστα σαν εταιρια,βεβαια στα χρηματα αυτα οταν πλησιαζεις αλλα γνωστα στον χωρο οπως Xbox και Logitech τοτε καλυτερα να πας στα πιο γνωστα. Αν πχ δεν θες να πας σε Logitech τοτε θα προτεινα με λιγα χρηματα παραπανω το Xbox360 wireless.Φυσικα αν σου αρεσει πας και στο παραπανω Speedlink οτι θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν το Saitek P2600 Rumble Force για ανθρώπους με αρκετά μακρυά δάχτυλα και/ή μεγαλούτσικα χέρια, δεν έχει. Με τεράστια διαφορά το αγαπημένο μου καλούπι για χειριστήριο. Άσε που τα triggers του έχουν αρκετά μικρές διαδρομές, ιδανικό για αθλητικά παιχνίδια (π.χ. γρήγορες αλλαγές παίκτη στο Pro). 

 

Το αγαπούσα τόσο πολύ που όταν χάλασε μετά από άπειρη χρήση το λάστιχο του αριστερού μοχλού καθώς και ένα trigger button το άνοιξα και με γκέτο διάθεση το έκανα λιγάκι frankenstein για να μην το πετάξω. Θα το βρω να ανεβάσω φωτογραφίες για να δείτε για τι αγάπη μιλάμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

XBOX One Controller w/ Blaze Pro 2 in 1

 

Παιδιά έχει πέσει και η τιμούλα του, στρώνει και το MKX, και λέω σιγά σιγά να μην το πολυκαθυστερώ.

 

Έχω ένα Blaze Pro 2in1 για τα 360s, θα είναι συμβατό με το XBOX One ή θα χρειαστώ απαραίτητα cable;

 

orig_XB360-0486-X-400.jpg

 

Αν θέλει όντως cable και το παραπάνω είναι άχριστο, έχει ακούσει κανείς λύση να έρχεται για non-cable;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση παιδιά.. Επειδή πήγα αρκετές σελίδες πίσω αλλά δε βρήκα καμμία πληροφορία.. Για τα gamepads του πλαίσιου έχει κανείς καμμία γνώμη; Η το wireless η το wired.. Ήθελα να παρω κάποιο απο αυτά καθώς το θέλω μόνο για το ΜΚ Χ, μόνο και μόνο επειδή μοιάζει με του PS. (Για να συνηθίσει το χέρι γιατί το καλοκαίρι θα παίζω σε πς4 φίλου.)

Κατα τ αλλά, έχω ένα saitek p2500 αλλά έχει μόνο 2 triggers και δε βολεύει για ΜΚ Χ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

XBOX One Controller w/ Blaze Pro 2 in 1

 

Παιδιά έχει πέσει και η τιμούλα του, στρώνει και το MKX, και λέω σιγά σιγά να μην το πολυκαθυστερώ.

 

Έχω ένα Blaze Pro 2in1 για τα 360s, θα είναι συμβατό με το XBOX One ή θα χρειαστώ απαραίτητα cable;

 

orig_XB360-0486-X-400.jpg

 

Αν θέλει όντως cable και το παραπάνω είναι άχριστο, έχει ακούσει κανείς λύση να έρχεται για non-cable;

 

Το συγκεκριμένο μαραφέτι δεν δουλευει με το X1 gamepad, ούτε το φορτίζει, ούτε το συνδέει ασύρματα με το pc σου. Το έχω κι εγώ και το έχω δοκιμάσει. Το X1 gamepad δουλεύει και φορτίζει μόνο με micro-usb καλώδιο για την ώρα.

 

Αν θες να αγοράσεις κάτι, καλύτερα είναι να αγοράσεις το kit με την επαναφορτιζόμενη μπαταρία, κατά την άποψή μου, για να είσαι έτοιμη όταν θα βγει ο wireless receiver.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο μαραφέτι δεν δουλευει με το X1 gamepad, ούτε το φορτίζει, ούτε το συνδέει ασύρματα με το pc σου. Το έχω κι εγώ και το έχω δοκιμάσει. Το X1 gamepad δουλεύει και φορτίζει μόνο με micro-usb καλώδιο για την ώρα.

 

Αν θες να αγοράσεις κάτι, καλύτερα είναι να αγοράσεις το kit με την επαναφορτιζόμενη μπαταρία, κατά την άποψή μου, για να είσαι έτοιμη όταν θα βγει ο wireless receiver.

 

 

Ty for the reply.

 

Αυτό θα εννοείς. Αν είναι να δώσω 70.. δεν βάζω άλλα λίγα να παραγγείλω κάνα Arcade.. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ε δεν θες να έχεις επαναφορτιζόμενη μπαταρία όταν θα βγει ο receiver; Με ΑΑ θα την βγάζεις λες και είσαι καμιά πρωτόγονη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση παιδιά.. Επειδή πήγα αρκετές σελίδες πίσω αλλά δε βρήκα καμμία πληροφορία.. Για τα gamepads του πλαίσιου έχει κανείς καμμία γνώμη; Η το wireless η το wired.. Ήθελα να παρω κάποιο απο αυτά καθώς το θέλω μόνο για το ΜΚ Χ, μόνο και μόνο επειδή μοιάζει με του PS. (Για να συνηθίσει το χέρι γιατί το καλοκαίρι θα παίζω σε πς4 φίλου.)

Κατα τ αλλά, έχω ένα saitek p2500 αλλά έχει μόνο 2 triggers και δε βολεύει για ΜΚ Χ..

 

καλυτερα οχι, ειδικα τα ασυρματατα. Καλυτερα να παρεις κατι πιο "επωνυμο" (εστω και μεταχειρισμενο) να το ευχαριστηθεις

 

εχω δοκιμασει πολλα gamepad και τα χειροτερα απο αυτα δεν κανουν ουτε για 5 χρονο, χαλια ψηφιακα και ακομα χειροτερα αναλογικα

 

turbo x δεν εχω δοκιμασει ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση παιδιά.. Επειδή πήγα αρκετές σελίδες πίσω αλλά δε βρήκα καμμία πληροφορία.. Για τα gamepads του πλαίσιου έχει κανείς καμμία γνώμη; Η το wireless η το wired.. Ήθελα να παρω κάποιο απο αυτά καθώς το θέλω μόνο για το ΜΚ Χ, μόνο και μόνο επειδή μοιάζει με του PS. (Για να συνηθίσει το χέρι γιατί το καλοκαίρι θα παίζω σε πς4 φίλου.)

Κατα τ αλλά, έχω ένα saitek p2500 αλλά έχει μόνο 2 triggers και δε βολεύει για ΜΚ Χ..

Κλασσικες κινεζιες που αγοραζε παλια ο αδερφος μου(ιδιο Design,ακομα και στα κουμπια)παρομοια με 7 και 8 ευρω,αθλια ποιοτητα κατασκευης και ισως να υπαρχουν παιχνιδια που να μην τα υποστηριζουν καν. Αλλωστε βλεπω και το αναφερουν και πολλα ατομα στις αξιολογησεις οτι ειναι τελειως της πλακας τα Controllers. Επισης οσον αφορα τα Turbo X σου λενε μην κραζεις μην κραζεις.

 

http://www.plaisio.gr/games/pc/pc-periferiaka.htm?TYPE_KIND=Gamepad

ΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΑΖΩ αναθεματισμενο Πλαισιο,800φορες εχει αναφερθει ο νομος της ΕΕ για 2 χρονια εγγυηση το Πλαισιο εκει στην κοσμαρα του 1 χρονο για τα TurboX και 1 χρονο για τα Microsoft. Ε ενταξυ δηλαδη τι να πει κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε συ Μάλτα, δεν είμαι δα και πρωτόγονη αν έχω μια εξάδα επαναφορτιζόμενες και σκατζάρω φορτισμένες με αφόρτιστες ανά δυο-τρεις εβδομάδες ή δέκα.

 

Από 43€ ουσιαστικά δίνω + ~30€ για το κομμάτι της μπαταρίας λοιπόν ε; Αν είναι έτσι τη βγάζω με το 43€ και ένα τρίμετρο microUSB (ή ότι στο καλό παίρνει) μέχρι να την παλέψει το Blaze μας.

Πραγματικά δεν βρίσκω λόγο.. γιατί να μην την παλέψει αργά ή γρήγορα και το Blaze μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έλα ρε συ Μάλτα, δεν είμαι δα και πρωτόγονη αν έχω μια εξάδα επαναφορτιζόμενες και σκατζάρω φορτισμένες με αφόρτιστες ανά δυο-τρεις εβδομάδες ή δέκα.

 

Από 43€ ουσιαστικά δίνω + ~30€ για το κομμάτι της μπαταρίας λοιπόν ε; Αν είναι έτσι τη βγάζω με το 43€ και ένα τρίμετρο microUSB (ή ότι στο καλό παίρνει) μέχρι να την παλέψει το Blaze μας.

Πραγματικά δεν βρίσκω λόγο.. γιατί να μην την παλέψει αργά ή γρήγορα και το Blaze μας.

 

Κάτσε για να τα πάρουμε ένα-ένα. Το Blaze χρησιμοποιείται για δύο πράγματα, για φόρτιση και για ασύρματη σύνδεση:

 

1 - Φόρτιση. Πώς να την παλέψει το Blaze, από τη στιγμή που το X360 και το X1 φορτίζονται με διαφορετικό βύσμα;

 

2 - Ασύρματη σύνδεση. Πώς να την παλέψει το Blaze, από τη στιγμή που το X360 και το X1 χρησιμοποιούν διαφορετικό πρωτόκολλο ασύρματης σύνδεσης;

 

Για να δουλέψει το Blaze με το X1 gamepad θα πρέπει να επέμβεις στο H/W της συσκευής και δεν ξέρω κατά πόσο ψήνομαι να το κάνω σε σχέση με το να αγοράσω απλά τον receiver όσο βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...