Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι κερδιζετε 0.8fps :P πάντως τωρα που έχετε 970 καλο ειναι να εχετε συνεχεια oced την cpu σας και να παιρνετε το 100% της δύναμης της καρτας.

 

Η "δικια" μου η G1 πήγε 1550/8000 χωρίς ρεύματα και βλακειες, αντεχοντας Ryse max out 1440p 55fps rock stable, και αν θυμάμαι καλα στο valley εβγαλα 68fps και firestrike 13600 gpu score. Οταν παω σπιτι θα ανεβασω καμια εικονα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Ναι κερδιζετε 0.8fps :P πάντως τωρα που έχετε 970 καλο ειναι να εχετε συνεχεια oced την cpu σας και να παιρνετε το 100% της δύναμης της καρτας.

 

Η "δικια" μου η G1 πήγε 1550/8000 χωρίς ρεύματα και βλακειες, αντεχοντας Ryse max out 1440p 55fps rock stable, και αν θυμάμαι καλα στο valley εβγαλα 68fps και firestrike 13600 gpu score. Οταν παω σπιτι θα ανεβασω καμια εικονα :P

 

Εαν παιζεις 1550/8000 και εισαι και rock stable τοτε μια χαρα.. Ρε μπαγασα με τον πυρηνα οκ αλλα ειδικα με τις μνημες τοσο ψηλα κανενα δεν εχω δει, πρεπει να εισαι ο πρωτος, οχι για 24/7 ουτε για bench χωρις artifacts.. Πρεπει να σου εκατσε τρελλο κομματι..

 

Λιγο τις θερμοκρασιες να προσεξεις και ολα καλα.. Εγω με SLI παιζω 1460/7500 και εχω το κεφαλακι μου ησυχο τα κερδη αλλωστε, πουσαροντας πληρως στα περισσοτερα παιχνιδια μετα απο ενα σημειο ειναι 1-2fps max και σε gpu limited καταστασεις..

Με SLI για 24/7 λογω μεγαλυτερης παραγωγης θερμοτητας απο τις 2 καρτες πρεπει να εισαι πιο προσεκτικος.. ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν παιζεις 1550/8000 και εισαι και rock stable τοτε μια χαρα.. Ρε μπαγασα με τον πυρηνα οκ αλλα ειδικα με τις μνημες τοσο ψηλα κανενα δεν εχω δει, πρεπει να εισαι ο πρωτος, οχι για 24/7 ουτε για bench χωρις artifacts.. Πρεπει να σου εκατσε τρελλο κομματι..

 

Λιγο τις θερμοκρασιες να προσεξεις και ολα καλα.. Εγω με SLI παιζω 1460/7500 και εχω το κεφαλακι μου ησυχο τα κερδη αλλωστε, πουσαροντας πληρως στα περισσοτερα παιχνιδια μετα απο ενα σημειο ειναι 1-2fps max και σε gpu limited καταστασεις..

Με SLI για 24/7 λογω μεγαλυτερης παραγωγης θερμοτητας απο τις 2 καρτες πρεπει να εισαι πιο προσεκτικος.. ;)

Μαλλον δεν το ειπα σωστα,το 1550 προκυπτει απο την ενδειξη του msi/gpuz ως max clock οχι ποσα ειμαι στο boost clock :P Boost clock εχω 1490-1480 καπου εκει.

 

 

κανω διαφορα πειραματα,εδω παιζει πολυ stable

 

rsz9fk.png

Mε ιδια ρολογια εβγαλα 67.2Fps.. :/ Αλλο bench εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως φταιει ο επεξεργαστης?(τον εχω 3.6 τωρα)γιατι δεν μου παει ποτε 100% το gpu usage γυρω στα 70% ειναι.εκανα και το firestrike με ρολογια:

Memory

4.096 MB

 

Core clock

1.333 MHz

 

Memory bus clock

2.003 MHz

 

μαλλον δεν μετραει το boost sto firestrike

 

και εβγαλα αυτα τα αποτελεσματα

 

2dt19pz.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιο λογο σε Valley και Heaven δεν μου πιανει prtscrn..

Και ενα απο μονη για firestrike οταν το ειχα κανει στις αρχες για συγκριση. Εδω ειναι περιπου στα 1520 boost, αλλα αυτο εξαρταται απο το power limit και τον αλγοριθμο της nvidia για το ποσο σταθερο ειναι αυτο και αν θροτλαρει. Τα 3dmark ειναι λιγο πιο απαιτητικα για αυτο και ισως να μην πιανετε τα max clock σας.

 

post-286547-0-90967700-1413909229_thumb.jpg

post-286547-0-51663100-1413909312_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο valley δεν τα πανε καλα οι 970 ε?

 

Κοιτα ειχα να τρεξω συνθετικα απο οταν πηρα τις 680, προ αμνημονευτων δηλαδη.. Αλλα δεν ειναι και το φορτε τους απο οτι ακουω..

εχεις κανει 5Ghz τον 2600κ εννοειται ε? :P

 

lol οχι ρε στα 4.4 ειναι, δεν εχω και νερο πλεον με αερα ειμαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο valley δεν τα πανε καλα οι 970 ε?

Δεν εχει βγει ακομα Optimized driver για το Valley/Heaven,αλλα γενικα παντα ισχυε Nvidia>AMD σε αυτα τα benches.To αντιθετο ισχυει στο 3D mark. 

 

 

Κοιτα ειχα να τρεξω συνθετικα απο οταν πηρα τις 680, προ αμνημονευτων δηλαδη.. Αλλα δεν ειναι και το φορτε τους απο οτι ακουω..

 

lol οχι ρε στα 4.4 ειναι, δεν εχω και νερο πλεον με αερα ειμαι

να ξες οσο πιο ψηλα παει ο cpu τοση μεγαλυτερη ανασα θα δωσεις στις gpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ξες οσο πιο ψηλα παει ο cpu τοση μεγαλυτερη ανασα θα δωσεις στις gpu.

 

Θα με τρελλανεις εσυ.. Δεν σου ειπα αυτο πριν 3-4 ποστ οτι ισχυει ειδικα για τα 3dmark, και μου ειπες ναι καλα 0.8fps παραπανω; :P

Λολ τρελλιαρη.. :D

Βασικα για gaming ετσι ακριβως ειναι.. ΚΑΝΕΝΑ ενδιαφερον δεν εχει η CPU σε 1440p και πανω, τωρα για αν τρεξεις κανα bench ε ολο και κατι κανεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...