Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι ειμαι τοσο χαμηλά???? :cry:

μηπως ενεργοποιησες και το vsync στο εχτρεμε hd? γιατι και σε μενα εριξε μερικα fps κατω τα ενεργοποησα. :-)

μηπως ενεργοποιησες και το vsync στο εχτρεμε hd? γιατι και σε μενα εριξε μερικα fps κατω τα ενεργοποησα. :-)

ακυρο βλακεια ειπα. θα εγραφε ultra  kai oxi extreme.

 

οριστε χωρις oc πουθενα :-)

 

ενα extreme

 

extrerme.jpg

 

και ενα ultra με vsync :cry:  :cry:  :cry:  :cry:

 

vsync.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα χαζεψω. μας δουλευει η καρτουλα!!! εδω παλι με τρι χχχ 1300 ρευμα φουλ δλδ. και core στα 1215.

 

εδω στα 1215

 

1215.png

 

με πετουσε κατι πρασινες και ροζ χλαπατσες στην οθονη αλλα δεν κολλησε και περασε το bennch κανονικα.

 

 

και εδω στα 1200

 

index.php?app=core&module=attach&section

με λιγα λογια ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ

 

 

αλλα σε ενα πραγμα παραδεχομαι στην vapor x εκδοση. οσο ζορι και οβερκλοκ και φουλ ρευματα που εφαγε.

ειναι και ο υπολογιστης σε πολυ κλειστο χωρο και το case μου δεν φοραει ουτε ενα φανακι εκτος cpu kai gpu μπορω να ορκιστω αν δεν πιστευετε. εχουν χαλασει και κανουν πολυ θορυβο τα πετα3α. δεν παιζε φραγγκο για αλλα. 

 

Η Π@@Τ@ΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟΥΣ 78c δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται αυτο

 

Υ.Γ αμμα διπλασιασω την ραμ θα παρω κιαλλα FPS?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται very high. Δε ξέρω γιατί γράφει not supported.

 

stock

fkRZiYC.png

 

Μη σε προβληματιζει που γραφει Not Supported.. και σε μενα τα ιδια εδειχνε στο MetroLL οταν ταβανιαζα την δικια μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα χαζεψω. μας δουλευει η καρτουλα!!! εδω παλι με τρι χχχ 1300 ρευμα φουλ δλδ. και core στα 1215.

 

εδω στα 1215

 

1215.png

 

με πετουσε κατι πρασινες και ροζ χλαπατσες στην οθονη αλλα δεν κολλησε και περασε το bennch κανονικα.

 

 

και εδω στα 1200

 

index.php?app=core&module=attach&section

με λιγα λογια ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ

 

 

αλλα σε ενα πραγμα παραδεχομαι στην vapor x εκδοση. οσο ζορι και οβερκλοκ και φουλ ρευματα που εφαγε.

ειναι και ο υπολογιστης σε πολυ κλειστο χωρο και το case μου δεν φοραει ουτε ενα φανακι εκτος cpu kai gpu μπορω να ορκιστω αν δεν πιστευετε. εχουν χαλασει και κανουν πολυ θορυβο τα πετα3α. δεν παιζε φραγγκο για αλλα. 

 

Η Π@@Τ@ΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟΥΣ 78c δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται αυτο

 

Υ.Γ αμμα διπλασιασω την ραμ θα παρω κιαλλα FPS?

Έχεις καλύτερη έκδοση από την δική μου. Η ''απλή'' 290 Tri-X που έχω εγώ πήγε μέχρι 82 βαθμούς όταν τις έριξα 1245/1445 με +,125 vcore!!! Κάνους παπάδες οι Sapphire με αυτόν τον ανεμιστήρα πάνω τους period!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις καλύτερη έκδοση από την δική μου. Η ''απλή'' 290 Tri-X που έχω εγώ πήγε μέχρι 82 βαθμούς όταν τις έριξα 1245/1445 με +,125 vcore!!! Κάνους παπάδες οι Sapphire με αυτόν τον ανεμιστήρα πάνω τους period!

 

βασικα μπερδευτικαμε λιγο... η vapor x που εχω ειναι dual x, oxi tri x.  :wacko: ---->http://www.sapphiretech.com/presentation/product/product_index.aspx?pid=2024&lid=1

 

το tri xxx ειναι το software που χρησημοποιω :-)

 

εσυ εχεις 3 φαν στην gpu και ανεβαινει τοσο δηλαδη? αλλα την δινεις καλα γκαζια βλεπω δεν μασας  :-)  :-)

 

ποσο ειναι τα default coreclock & memory η δικη σου και την δινεις τοσο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4790k -->4.7Ghz

maximus vii hero 

ram 16gb στα 2133

vcore 1.26v

47x100

με θερμοκρασία δωματίου 29c

το πλαϊνό κλειστό

πουσαρισμενη και η gtx 680 lightning ln2

όλα με νερό και cpu και gpu

πως τα βλέπετε?? καμία καλύτερη λύση έχετε για ποιο πάνω?

post-40802-0-19831800-1406115209_thumb.png

post-40802-0-38131600-1406115214_thumb.png

post-40802-0-99731700-1406115433_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα μπερδευτικαμε λιγο... η vapor x που εχω ειναι dual x, oxi tri x.  :wacko: ---->http://www.sapphiretech.com/presentation/product/product_index.aspx?pid=2024&lid=1

 

το tri xxx ειναι το software που χρησημοποιω :-)

 

εσυ εχεις 3 φαν στην gpu και ανεβαινει τοσο δηλαδη? αλλα την δινεις καλα γκαζια βλεπω δεν μασας  :-)  :-)

 

ποσο ειναι τα default coreclock & memory η δικη σου και την δινεις τοσο?

1000/1300 δεν μασάει μία σου λέω! Που να δείς τι κάνει η αντίστοιχη vapor-x που έχει ένα φιλαράκι http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1227&pid=2167&psn=&lid=1&leg=0  !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...