Προς το περιεχόμενο

Manchester United


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατεβασε ρολα ο De Gea σημερα ....

Oποτε ειναι θεμα αντανακλαστικων-θεσης-δυαντοτητων, το πιτσιρικακι απο τωρα ειναι τοπ3 παγκοσμιως

Ακομα εχουμε θεμα στις αποφασεις (βγαινω δεν βγαινω, καθαριζω δεν καθαριζω) αλλα μικρος ειναι ακομα, θα μαθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως αυτο ελεγα σημερα που τον εβλεπα. αν συνεχισει ετσι, σε μερικα χρονια θα ειναι ο καλυτερος παγκοσμιος.

 

αν δεν καταφερε η λιβερπουλ να κερδισει και σημερα που επαιζε η μαντσεστερ με τον... σμολινγκς δεξι μπακ, τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί;Δεν έχω δίκαιο;

 

Δε ξερω αν εχεις δικιο γιατι το Smaling δεν τον ξερω καλα και δε μπορω να πω αν ειναι καλος ή οχι.

Απλα ρωτησα αν μενεις Κυπρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχέση έχει αυτό;Απλά είπα για μια νοοτροπία μερικών λόγω κουλτούρας,π.χ.αν δεν έβλεπε και ποτέ τον παίκτη και αντί Σμόλιγκ τον λέγαν Σμολιγκζίνιο ντε Κρίστο δεν θα έλεγε ότι είπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιδα κι εγώ το ματσάκι χτές...Ο σερ χωρίς ανάγκα για rotation (τουλάχιστο κατα τα φαινόμενα) ξεκίνησε την ομάδα δίχως νάνι,ρούνει,ερνάντεζ.

 

Σα να θεωρούσε το μάτς εύκολο,κάτι που σε καμμία περίπτωση δεν ισχύει.

 

Γενικά,η μαντσεστερ δεν μ'αρεσε, η λιβερπουλ φαινόταν ώρες ώρες μια μικρή μπάρτσα, με δυο πάσες και κουρσες 30-40μ έφτανε για πλάκα έξω απ'τη μεγάλη περιοχή.

Θετικότατος ο τζόουνς άλλη μια φορά,που ναι και το πουλέν μου.

 

Ο ντε χέα φάνηκε για ΑΛΛΗ μια φορά,πως στο θέμα των αντανακλαστικών είναι σε άλλο λέβελ,αλλά στα υπόλοιπα;;; ένας κρέσιτς Νο2. Μου θυμίζει λίγο μπαρτέζ. Φτιαγμένος για τα απίστευτα και τα χειρότερα.

Οπως ειπώθηκε όμως,είναι μόλις 20-21 και πιστεύω να ψηθεί, μιας και τερματοφύλακα αυτή η ηλικία είναι τρελό ελαφρυντικό.

 

Οσο για το γκολ,προήλθε απο φάουλ που δεν ήταν,ετσι θεωρώ. Ανοιξε και το τοίχος εκεί,έγινε κάνα λάθος,δε γνωρίζω και πάρτο μέσα.

 

Πάμε για άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω χασει επεισοδια ή ο τζοουνς παιζει και στο κεντρο???

Δεν τον ηξερα σα παιχτη, αλλα φετος εχεει κανει πολλα καλα ντου απο το κεντρο.

Παιζει και εκει ή τρολαρε ο σερ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τι έχει ο Σμόλιγκ σαν δεξί μπακ;Ανίδεοι έλληνες(γενικώς)οπαδοί.Πηγαίνεται στις ομάδες σας και αφήστε αυτήν.

 

 

Τι σχέση έχει αυτό;Απλά είπα για μια νοοτροπία μερικών λόγω κουλτούρας,π.χ.αν δεν έβλεπε και ποτέ τον παίκτη και αντί Σμόλιγκ τον λέγαν Σμολιγκζίνιο ντε Κρίστο δεν θα έλεγε ότι είπε.

 

καταρχην καλη κυριακη... δευτερον συγνωμη.. συγνωμη που σου προσβαλα την ομαδα Mr Glazer... i will not do that again...

 

τριτον, αναφορα... για το ανιδεοι... και το ελληνες...

 

μην περιμενεις να σου απαντησω φυσικα... σημερα ειναι κυριακη, και ειμαι στις καλες μου :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕΓΑΣ...... ΜΥΘΙΚΟΣ Αλεξ Φεργκιουσον!!!!

 

Ανελαβε την Μαντσεστερ σε ασχημη κατασταση το 1986 και σιγα σιγα.....well, ολοι ξερουμε την συνεχεια. :mrgreen:

Αντιθετα η Λιβερπουλ εχει 21 χρονια και δεν μπορει να σταυρωσει πρωταθλημα. Εχω ακουσει πολλους που λενε οτι λογικο να τα παιρνει ολα η Μαντσεστερ Γ. και η Λιβερπουλ να μην μπορει να κανει κατι αφου η διαφορά του μπατζετ ειναι πολυ μεγαλη. ΤΡΙΧΕΣ!

Αυτη ειναι η απαντηση. :-D

 

Παρακατω ειναι η λιστα με τα ετησια εξοδα του καθε κλαμπ, της καθε ποδοσφαιρικης ομαδας δηλαδη, οχι ως οργανισμου, ως ανωνυμης εταιριας που θα λεγαμε εδω δηλαδη, αλλά ως μισθους παικτων, προπονητων και ολα οσα σχετιζονται με την ομαδα.

Βλεπουμε οτι υπαρχει πληρης ισοτητα!!!!!!!!!!

Και οι 2 ομαδες εχουν ξοδεψει τα ιδια.

 

Σε 21 χρονια η Μαντσεστερ Γιουναιτεντ εχει συνολικα ξοδεψει 18 εκατομμυρια λιρες παραπανω, ποσό μηδαμινο φυσικα για τα μεγεθη των 2 ομαδων.

850000 λιρες τον χρονο βγαινει παραπανω για την Μαντσεστερ οτι ξοδευε περισσοτερα απο την Λιβερπουλ και επειδη δεν μιλαμε για συγκριση μεταξυ ΑΕΚ και ΠΑΟΚ πχ, η διαφορά ειναι μηδενικη.

Και βασικα τα 12 απο τα 21 χρονια η Λιβερπουλ ξοδεψε περισσοτερα απο την Μ.Γιουναιτεντ!!

Ενω 9 χρονιες η Μαντσεστερ Γ. ξοδεψε περισσοτερα.

 

Και τι καταφερε?

23 σημαντικα(δειτε πιο κατω ποια ειναι αυτα) τροπαια η Μ.Γιουναιτεντ με 12 πρωταθληματα και 8 σημαντικα τροπαια η Λιβερπουλ με 0 πρωταθληματα!!

 

Και οπως ειπα παραπανω ξοδεψαν τα ιδια χρηματα!!!!!

ΑΡΑ? Γιατι εγινε αυτο?

2 λογοι:

 

1ον οι κινησεις της Λιβερπουλ, ειδικα με κατι εμμονες σε κατι προπονητες, ηταν τραγικες.

2ον ΑΛΕΞ ΦΕΡΓΚΙΟΥΣΟΝ! B) B)

 

 

Οπου cups(κυπελλα δηλαδη) που αναφερει ο πινακας παρακατω, ειναι αυτα που εχουν παρει οι ομαδες στο:

Πρωταθλημα Αγγλιας, κυπελλο Αγγλιας, Λιγκ Καπ Αγγλιας, Ευρωπαικο πρωταθλημα(Τσαμπιονς Λιγκ δηλαδη) και κυπελλο ΟΥΕΦΑ(Γιουροπα Λιγκ δηλαδη).

Τα διηπειρωτικα, τσαριτυ σιλντ, κλπ δεν τα μετραω καν.

manutdliverpoolwagebill.png

 

 

 

 

Τα οικονομικα δεδομενα ειναι απο τον Jaimie Kanwar. Για οποιαδηποτε πληροφορια ή ερωτηση για αυτα πληροφοριες σε αυτον στο: editor^liverpool-kop.com (αντι για ^ βαλτε @ φυσικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ολα αυτα..

Υπαρχει ομως μια διαφορα..η Λιβερπουλ εχει 5 πρωταθλητριων για να τα φτασει η Μαντσεστερ θα πρεπει να περασουν αλλα τοσα χρονια και αν την φτασει.

 

Απο εκει και περα 58 τιτλοι για την Λιβερπουλ 56 για την Μαντσεστερ απο τους οποιους εχουμε 5 πρωταθλητριων -3 uefa - 3 super cup

 

Ειπαμε η μεγαλη ομαδα στην Αγγλια ειναι η Λιβερπουλ.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...