Προς το περιεχόμενο

Μέχρι 45 euro οι παραγγελίες για Ελλάδα απο play?


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Shmera hr8e ayto to mail apo play.com meta apo paraggelia pou htan megalyterh twn 30 lirwn.

 

Unfortunately we are no longer able to deliver items that exceed £30 in

value to your country. This is due to an increase in customs charges.

 

We have refunded the value of the item to your credit/debit card.

 

Please accept our sincere apologies for any inconvenience this matter may

have caused.

 

Kind Regards

 

Play

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators

Ωχ... :(

 

Θα το δω κι εγώ αυτό; Μόλις χθες παρήγγειλα το Lost Season 2 DVD από το play. Συνολική αξία 67 ευρώ. Είμαι ακόμα στο processing...

 

 

playcomsu1.th.png

 

Να χαιρόμαστε τους διάφορους μάγκες που "έχαναν" τα πακέτα τους και ζητούσαν αποστολή εκ νέου... :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη παιδια στην Ευρωπαικη Ενωση δεν ειμαστε? Τι Custom charges? Δε το φερνει απο Αμερικη, απο Αγγλια το φερνει ετσι δεν ειναι? Δεν υπαρχουν φοροι!

 

Μηπως θα επρεπε να στειλετε καποιο mail να τους το υπενθυμισετε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να χαιρόμαστε τους διάφορους μάγκες που "έχαναν" τα πακέτα τους και ζητούσαν αποστολή εκ νέου...

 

Μα γιατί το λες αυτό????? Αφού είχαν βρει την κότα με τα χρυσά αυγά, ένα πράμα....

Η κουτοπονηριά θα μας φάει σε αυτό τον τόπο μου φαίνεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Μα γιατί το λες αυτό????? Αφού είχαν βρει την κότα με τα χρυσά αυγά, ένα πράμα....

Η κουτοπονηριά θα μας φάει σε αυτό τον τόπο μου φαίνεται....

 

Είσαι και παλιότερο μέλος, είμαι σίγουρος ότι θυμάσαι κάτι threads στο Hardware με θέματα "πώς να κάψω μητρική / κάρτα γραφικών / σκληρό δίσκο κλπ για να μου στείλουν καινούργιο"... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κι όπως πάντα, την πατάμε οι νόμιμοι. :evil:

 

Το πρόβλημα είναι (πλην της προφανούς δυσφήμισης της χώρας μας) ότι το play.com στέλνει χωρίς έξοδα αποστολής στην Ελλάδα. Κι είναι από τα λίγα καταστήματα. Έχει και το playusa.com, το οποίο έχει επίσης πολύ καλό κατάλογο και, αν ισχύει τελικά αυτή η 'πολιτική', το ξεχνάμε κι αυτό.

 

Βρήκα και το www.loaded247.com (με βάση στα Jersey επίσης και πολύ καλές τιμές και, απ' ότι φαίνεται, δωρεάν μεταφορικά) αλλά δεν μπορώ να βρω το αναθεματισμένο το Lost Season 2 σε R2 - μόνο σε R1 το έχει; :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη παιδια στην Ευρωπαικη Ενωση δεν ειμαστε? Τι Custom charges? Δε το φερνει απο Αμερικη, απο Αγγλια το φερνει ετσι δεν ειναι? Δεν υπαρχουν φοροι!

 

Μηπως θα επρεπε να στειλετε καποιο mail να τους το υπενθυμισετε??

 

Καλησπέρα,

 

 

Το play.com δεν τα φέρνει από Αγγλία, είναι από τα Jersey που είναι εκτός ΕΕ, για αυτό δεν πληρώνεις και τον ΦΠΑ της Αγγλίας σαν ιδιώτης (17,5%)

 

 

Βρήκα και το www.loaded247.com (με βάση στα Jersey επίσης και πολύ καλές τιμές και, απ' ότι φαίνεται, δωρεάν μεταφορικά) αλλά δεν μπορώ να βρω το αναθεματισμένο το Lost Season 2 σε R2 - μόνο σε R1 το έχει; :?

 

http://www.loaded247.com/s/R1_DVD/id/26778/title/Lost_-_The_Complete_Second_Season/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιατί το λες αυτό????? Αφού είχαν βρει την κότα με τα χρυσά αυγά, ένα πράμα....

Η κουτοπονηριά θα μας φάει σε αυτό τον τόπο μου φαίνεται....

 

Θα μπορούσαν βέβαια να αντιμετωπίσουν αλλιώς όλους αυτούς που κάνουν την ζωή δύσκολη και σε αυτούς αλλά και σε εμάς που φάγαμε πόρτα....

 

tracking στα πακέτα π.χ για να ξέρουν που είναι ή ασφαλισμένα στην κούριερ για να έχει μέρος της ευθύνης και αυτή... υπάρχουν λύσεις αρκεί να θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσαν βέβαια να αντιμετωπίσουν αλλιώς όλους αυτούς που κάνουν την ζωή δύσκολη και σε αυτούς αλλά και σε εμάς που φάγαμε πόρτα....

 

tracking στα πακέτα π.χ για να ξέρουν που είναι ή ασφαλισμένα στην κούριερ για να έχει μέρος της ευθύνης και αυτή... υπάρχουν λύσεις αρκεί να θες

 

Τα πακέτα έρχονται με ΕΛΤΑ. Αν ερχονταν με courir και ηταν traced ή ασφαλισμένα θα ανέβαινε το κόστος κατά 5-6 ευρώ και μετά εσύ δεν θα αγόραζες από το play.com...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Ευχαριστώ πολύ αλλά είναι το Region 1. :(

 

Οι αγγλικές (R2) εκδόσεις δεν ονομάζονται Seasons αλλά Series. ;)

 

Θα μπορούσαν βέβαια να αντιμετωπίσουν αλλιώς όλους αυτούς που κάνουν την ζωή δύσκολη και σε αυτούς αλλά και σε εμάς που φάγαμε πόρτα....

 

tracking στα πακέτα π.χ για να ξέρουν που είναι ή ασφαλισμένα στην κούριερ για να έχει μέρος της ευθύνης και αυτή... υπάρχουν λύσεις αρκεί να θες

 

Μέρος του παραπόνου είναι η ηλίθια κουτοπονηριά μας, όπως πολύ ορθά το έθεσε το μέλος vagpap, που οδήγησε σε αυτή την κατάσταση.

 

Για το θέμα του tracking ή της ασφάλισης, ξεχνάς ότι ένα από τα θετικά του play.com είναι η δωρεάν αποστολή ή, όπως το θέτει το play.com, "η τιμή που βλέπεις είναι η τιμή που πληρώνεις - χωρίς άλλες χρεώσεις". Οπότε αν βάλει courrier και ασφάλιση σε courrier κλπ, χάνει την 'ευκολία' του το όλο θέμα και χάνει και το appeal του το μαγαζί. Δεν θέλει να μπλέξει με απατεωνίσκους, απλώς κόβει την Ελλάδα για μεγάλης αξίας δέματα.

 

Το περίεργο βέβαια είναι η χαζή δικαιολογία που επικαλείται. Ακόμα κι αν υπήρχαν increase in customs charges όπως γράφουν, αυτό το επιβαρύνεται ο τελικός καταναλωτής από το τελωνείο της χώρας του. Τι το νοιάζει το play.com αν πληρώσω φόρους; Το κατάστημα δεν επιβαρύνεται σε τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ... :(

 

Θα το δω κι εγώ αυτό; Μόλις χθες παρήγγειλα το Lost Season 2 DVD από το play. Συνολική αξία 67 ευρώ. Είμαι ακόμα στο processing...

 

 

playcomsu1.th.png

 

Να χαιρόμαστε τους διάφορους μάγκες που "έχαναν" τα πακέτα τους και ζητούσαν αποστολή εκ νέου... :evil:

 

 

Αμα μου κανεις εμενα τη συγκεκριμενη παραγγελια θα σου κανω εκπτωση ...100% :-D

 

 

 

Καλημερα ...................:-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ερώτηση που τους έκανα σχετικά με τα "custom charges" ΄πήρα την εξής απάντηση που πρέπει να είναι και ο πραγματικός λόγος για τη συγκεκριμένη πολιτική (αν και το έχουμε υποψιαστεί βέβαια)

 

Thank you for your email.

 

Due to postage problems encountered delievering to certain countries,

for security reasons we must limit individual orders to £30. We are

sorry for the problems this may cause for you.

 

Kind regards

 

Email Support Team

 

Play

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...