Προς το περιεχόμενο

Play.com


robas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, παράγγειλα χθες απο το play.com το 24 Box Set (1-4 seasons) και ως δια μαγείας η παραγγελία μου σήμερα είχε ακυρωθεί. Τους παίρνω τηλέφωνο και μου λένε οτι δε στέλνουν Ελλάδα προϊόντα που είναι πιο ακριβά απο 30 αγγλικές λίρες. Είναι ακριβό το Shipping λένε και τέτοιες μ@λ@κιες.

 

Απλά σας ενημερώνω μην την πατήσετε κι εσείς.

 

PS: Ξέρει κανείς αν είχαν αυτόν τον περιορισμό και παλιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Λοιπόν' date=' παράγγειλα χθες απο το play.com το 24 Box Set (1-4 seasons) και ως δια μαγείας η παραγγελία μου σήμερα είχε ακυρωθεί. Τους παίρνω τηλέφωνο και μου λένε οτι δε στέλνουν Ελλάδα προϊόντα που είναι πιο ακριβά απο 30 αγγλικές λίρες. Είναι ακριβό το Shipping λένε και τέτοιες μ@λ@κιες.

 

Απλά σας ενημερώνω μην την πατήσετε κι εσείς.

 

PS: Ξέρει κανείς αν είχαν αυτόν τον περιορισμό και παλιά?[/quote']

 

Είσαι άδικος στους χαρακτηρισμούς σου.

Δεν σου έφαγαν λεφτά, σου ακύρωσαν την παραγγελία.

 

Το play.com εδώ και ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ περίπου δεν στέλνει στην Ελλάδα πακέτα άνω των 30 λιρών. Ο λόγος δεν είναι τα μεταφορικά, αλλά το γεγονός ότι μερικοί μάγκες συμπατριώτες μας "έχαναν" πακέτα στο ταχυδρομείο και το play.com έστελνε δωρεάν αντικατάσταση του χαμένου πακέτου. Κάποια στιγμή είδαν οι κουτόφραγκοι εκεί πάνω ότι ο ρυθμός "χαμένων" πακέτων στην Ελλάδα είχε αυξηθεί κατακόρυφα και πολύ απλά κόψανε τα πολλά-πολλά.

 

Ας μην βιαζόμαστε λοιπόν να χαρακτηρίσουμε και να επιτεθούμε στους βάρβαρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι άδικος στους χαρακτηρισμούς σου.

Δεν σου έφαγαν λεφτά' date=' σου ακύρωσαν την παραγγελία.

 

Το play.com εδώ και ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ περίπου δεν στέλνει στην Ελλάδα πακέτα άνω των 30 λιρών. Ο λόγος δεν είναι τα μεταφορικά, αλλά το γεγονός ότι μερικοί μάγκες συμπατριώτες μας "έχαναν" πακέτα στο ταχυδρομείο και το play.com έστελνε δωρεάν αντικατάσταση του χαμένου πακέτου. Κάποια στιγμή είδαν οι κουτόφραγκοι εκεί πάνω ότι ο ρυθμός "χαμένων" πακέτων στην Ελλάδα είχε αυξηθεί κατακόρυφα και πολύ απλά κόψανε τα πολλά-πολλά.

 

Ας μην βιαζόμαστε λοιπόν να χαρακτηρίσουμε και να επιτεθούμε στους βάρβαρους.[/quote']

 

 

Δεν είπα ποτέ οτι μου έφαγαν τα λεφτά. Απλά θα έπρεπε κάπου να σε ενημερώνουν γι αυτό ή να μη σε αφήνουν να παραγγείλεις. Και το θεωρώ απαράδεκτο αυτό. Είναι διαχωρισμός προς εμάς. Θα μπορούσαν να σε χρεώναν με κάποιο shipping αν είχες ακριβή παραγγελία και όχι να μην το στέλνουν καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
[...'] Είναι διαχωρισμός προς εμάς. Θα μπορούσαν να σε χρεώναν με κάποιο shipping αν είχες ακριβή παραγγελία και όχι να μην το στέλνουν καθόλου.

 

Δεν διαφωνώ με αυτό που λες - καλύτερα να με χρέωναν shipping ή να έστελναν ασφαλισμένο το πακέτο. Αλλά δυστυχώς ΔΕΝ το κάνουν.

 

Όσο για το αν είναι διαχωρισμός για εμάς: μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά... :(

 

Απλα διαφωνώ με τον χαρακτηρισμό my ass που υπάρχει στον τίτλο του topic. Δεν είναι απατεώνες, διασφαλίζουν τα συμφέροντά τους από μικροαπατεωνίσκους όπως, δυστυχώς, φαίνεται ότι είναι μερικοί συμπατριώτες μας... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτα που λεει ο pardwse εχει δικαιο. Πριν καποιο καιρο ειχε παρει το ματι μου σε forum εναν τυπο που περηφανευοταν για αυτο και προετρεπε και αλλους να κανουν το ιδιο, ωστε να πουλανε σε φιλους τους τα "χαμενα".

Παλι καλα που δεν σταματησαν να στελνουν εντελως στην ελλαδα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
[...']Πριν καποιο καιρο ειχε παρει το ματι μου σε forum εναν τυπο που περηφανευοταν για αυτο και προετρεπε και αλλους να κανουν το ιδιο, ωστε να πουλανε σε φιλους τους τα "χαμενα".

 

Δυστυχώς έτσι είναι, όπως ακριβώς τα λές. Αλλά μην πας μακριά: Στο παρόν forum παλιότερα υπήρχαν ολόκληρα κατεβατά "πώς θα κάψετε την μητρική σας - κάρτα γραφικών σας - σκληρό δίσκο σας λίγο πριν λήξει η εγγύηση για να σας στείλουν τα ΚΟΡΟΪΔΑ οι κουτόφραγκοι δωρεάν νέο πράγμα".

 

Κατά τα άλλα, αυτούς αποκαλούμε βάρβαρους κι όταν χτίζαμε Παρθενώνες αυτοί ξεφλουδίζανε ακόμα τις μπανάνες με την ουρά τους...

 

Τι να πεις... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το play.com εδώ και ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ περίπου δεν στέλνει στην Ελλάδα πακέτα άνω των 30 λιρών. Ο λόγος δεν είναι τα μεταφορικά, αλλά το γεγονός ότι μερικοί μάγκες συμπατριώτες μας "έχαναν" πακέτα στο ταχυδρομείο και το play.com έστελνε δωρεάν αντικατάσταση του χαμένου πακέτου.

-------------------------------------------------------------------------

 

Nα ειστε σιγουροι οτι για τα "χαμενα πακετα" μεριδιο ευθυνης εχει και ο ΕΛΤΑ.

Σας εχει ειδοποιησει ποτε ταχυδρομος αφηνοντας στο ταχυδρομικο κουτι σας

οτι σας αφησε εναν φακελλο, που σιγουρα δεν περιεχει αλληλογραφια αλλα

κατι αλλο? Και μην μου πειτε που να ξερει ο ταχυδρομος....

εγω παντως μια memory card που παραγειλα την ειχα σε τρεις μερες εξω απο το κουτι του ταχυδρομειου, πεταμενη κατω, ευτυχως που εκεινη την μερα περασε νωρις ο ταχυδρομος αλλιως θα την εβρισκα το απογευμα που επιστρεφω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό οφείλεται κατα ένα μεγάλο ποσοστό στο site.

Πρέπει να βάλει και άλλους τρόπους αποστολής αν δεν το έχει κάνει ήδη.

Προφανώς και τέτοια κολπάκια δεν κάνουμε μόνο οι έλληνες, απλα εμείς ίσως το παρακάναμε. Δεν νομίζω οτι θα με χάλαγε να πληρώσω 2 ευρώ παραπάνω για να μου το στείλει το play συστημένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

katarchin ego pisteuo oti to play kalos ekane kai akirose tin paraggelia... kalos ekane kai sou edose eksigisi...eftichos pou den echei tous logous online gia na ginoume rezili...

 

anyway apo to na petate mpalakia aristera deksia gia to play.com den stelnei me registered mail (aka sistimeno) giati den stelnete ena email na tous rotisete an mporoun na to kanoun me tin paraggelia sas.

 

an kai den nomizo na eiparchei provlima giati eidi chrisimopioun registered mail facility gia kapia proionta http://play.com/play247.asp?pa=about&page=del (sto electronics and gadgets)

 

to play.com....my ass pisteuto oti prepei na diorthothei san titlos....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το play.com ποντάρει στη δωρεάν αποστολή, τη στιγμή που άλλες μεγάλες επιχειρήσεις φορτώνουν τα ταχυδρομικά και τους φόρους ξεχωριστά, για να δίνουν δελεαστικές αρχικές τιμές. Στο play.com ξέρεις από την αρχή ότι κάτι κάνει χ ποσό για να φτάσει στην πόρτα σου.

 

Συμπτωματικά, τα πράγματα που έχω πάρει από εκεί έκαναν λιγότερο από 30 λίρες το καθένα και ήρθαν σπαστά, οπότε τώρα μαθαίνω για τον περιορισμό αυτό.

 

Το αν οι Έλληνες είναι οι μόνοι που κάνουν τέτοια κόλπα, δεν το ξέρω. Λογικά, όχι. Πάντως, το θράσος ορισμένων, Ελλήνων και μη, και να κλέβουν και να κομπάζουν γι' αυτό, είναι απίστευτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...