Προς το περιεχόμενο

Χρήσιμα προγράμματα στο Video και Audio


cybereddie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια εχω ενα επανεγγραψιμο DVD εχω γραψει κατι τραγουδια και τωρα θελω να τα σβησω και να αποθηκευσω κατι εικονες αλλα ουτε σβηνονται τα τραγουδια ουτε και μπορω να αποθηκευσω τις εικονες (χωρο εχει)

Εισαι offtopic!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 735
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχα καιρό να τσεκάρω για νέες εκδόσεις και σήμερα είπα να ρίξω μια ματιά. Έχει μερικές μέρες που βγήκε experimental release (v1.8.0) για το VirtualDub. Φέρνει αρκετές ενδιαφέρουσες αλλαγές όπως πλήρη υποστήριξη VBR audio streams κ.ά. Δείτε εδώ την ανακοίνωση από τον ίδιο τον Avery Lee.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα έκδοση v2.2.0 του πακέτου MKVToolnix. Πολλά bug fixes και νέα features σε σχέση με την προηγούμενη v2.1.0 που μπορείτε να τα δείτε εδώ (όσα είναι από 30/8/2007 και δώθε).

 

Κατεβάζετε από εδώ. Υπάρχουν πακέτα για Arch, Debian, FreeBSD, Gentoo, Mac OS X, Mandriva, NetBSD, RedHat/Fedora, Slackware, (Open)SuSE, Ubuntu, Windows, Zenwalk και φυσικά, ο πηγαίος κώδικας για όλους τους υπόλοιπους. Επίσης, ένας οδηγός για τη χρήση του GUI (mkvmerge GUI) βρίσκεται εδώ.

 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά,

Είμαι καινούργιος στο forum και θέλω να κάνω μια ερώτηση. Χρησιμοποιώ το ConvertXDVD της VSO για να μετατρέψω DVIX αρχεία και τα περνάω μέσω DVD srink σε DVD. Αν και θα μπορούσα να γράψω με το πρώτο πρόγραμμα με βολεύει καλύτερα το δεύτερο. Παρόλο πού οι ταινίες στον σκληρό δεν παρουσιάζουν κανένα πρόβλημα και δεν έχουν κενά, στα δισκάκια όταν τα βάζω στο DVD PLAYER κολλάνε τραγικά. Το δοκίμασα σε πολλά DVD PLAYER και παρουσιάζουν το ίδιο. Το DVD -RW είναι ολοκαίνουργιο της ASUS (μίας εβδομάδας) οπότε λογικά δεν έχει πρόβλημα. Φταίνε τα δύο προγράμματα πού χρησιμοποιώ? Το DVD srink το χρησιμοποιώ χρόνια χωρίς προβλήματα, το ConvertXDVD τώρα τελευταία και περισσότερο λόγω DVIX. Χρειάζομαι την άποψη σας και τίς προτάσεις σας για αντίστοιχα προγράμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας έχω το convertXtoDvd. Έχω πρόβλημα με το μέγεθος των υποτίτλων. Χωρίς να πειράξω καθόλου το μέγεθος. Σε ένα dvd που θα κάνω θα είναι μικροί και σε άλλο θα είναι κανονικοί. τι μέγεθος μου προτείνετε να βάλω; και κάτι άλλο παίζει κανένα ρόλο σε τι μορφή θα είναι αποθηκευμένοι οι υπότιτλοι; (.txt,.srt,.sub)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα θα ηθελα τη βοηθεια σας,

εχω σε εξωτερικο σκληρο δισκο επεισοδια απο μια σειρα με τύπο αρχειου:ταινια windows και του υποτιτλους με τύπο αρχείου:subtitle file.Πως μπορω να ενωσω υποτιτλο με ταινια και να τα γραψω σε dvd ?(περιπου 4 επεισοδια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κατεβάσει ταινίες σε μορφή mkv σε 1080p και 720p.ψάχνω ένα πρόγραμμα που να το μετρέπει σε dvd αλλά να μην αλλάζει η ανάλυσή τους για να μπορέσω να τα δω σε αυτές τις αναλύσεις δεδομένου οτι η tv και DVDplayer μου την υποστιρίζουν.Καλό θα είναι να ενσωματόνει και υπότιτλους αν και εχω βρει προγραμμα να το κάνω στα mkv.Σας παρακαλώ βοήθεια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κατεβάσει ταινίες σε μορφή mkv σε 1080p και 720p.ψάχνω ένα πρόγραμμα που να το μετρέπει σε dvd αλλά να μην αλλάζει η ανάλυσή τους για να μπορέσω να τα δω σε αυτές τις αναλύσεις...

 

Δε γίνεται αυτό που λες. DVD = 720x576 maximum...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...