Προς το περιεχόμενο

ΝΕΤΜΟD KAPUT


papazaf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλη Χρονια σε ολους.

Το κοκαλομηχανακι (hardware version 1 σειριακο) εδω και 10 μερες ξαφινικα σταματει να δουλευει.

Νεκρωνει και μετα απο λιγο ξαναπαιρνει τα πανω του....

Φωναξα τους γραφικους ου ΟΤΕ,αλλα τα βρηκαν ολα καλα....

εχει κανεις καμια ιδεα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ένα κουμπάκι reset . Αν δεν το έχεις πατήσει ρίχτου μια πατησιά καταγής.

Αν δεν γίνει τίποτα τότε ξηλώνεις το κοκαλομηχανάκι και το πατάς όπως είναι ολόκληρο. :P

Αναβάθμιση στο firmware του έχεις κάνει; Αν όχι κάντου εύκολο είναι.

Και αφού ήρθαν οι τεχνικοί και το βρήκαν οκ σειρά σου να πάς από μεριά τους. Ξήλωστο και πάρτο στον οτε και πέστους κύριοι δεν μου δουλεύει όπως θέλω και απαιτώ να μου δώσετε άλλο. Δεν νομίζω να φέρουν κάποια αντίρηση.

Αλλωστε οι τεχνικοί ίσως και να περίμεναν κάνα δεκάρικο ή και εικοσάρικο για να κάνουν αυτό που έπρεπε και να μην το πήρες χαμπάρι.

Πάντα για εδώ ντόπια μιλάμε έτσι; Για Ελλάδα εννοώ. :D

Φαντάσου ότι για να μου κάνουν την σύνδεση εμένα έκαναν τρείς μήνες. Δεν προλάβαιναν λέει. Που να προλάβουν άλλωστε αφού όλη μέρα κάπου κρύβονται.

Ηρθαν μια Κυριακή. Μπράβο σκέφτηκα εργατικοί που είναι οι άνθρωποι. Ορέ μπράβο τους και ξαναμπράβο τους. Μα τι γίνεται εδώ πέρα.

Μετά από κάμποσο καιρό όμως έμαθα όλη την αλήθεια . Την μαύρη.

Αφηναν και έκαναν όλες τις συνδέσεις isdn στην περιοχή μου μόνο τις κυριακές για να βγάνουν το διπλό μεροκάματο.

Δύο συνδέσεις κάθε Κυριακή + εφτά καφέδες = διπλό μεροκάματο.

Ευτηχός που στην περιοχή μου δεν προσφέρουν adsl. Τρομοκρατούμε και μόνο στην ιδέα ότι ίσως κάποια μέρα κάνω καμιά αίτηση και θα τους περιμένω.

Πάντος κάνε μια προσπάθεια όπως σου είπα. Ξήλωστο και πήγαινε εσύ ο ίδιος στο κτήριο του οτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεγε μου τετοια και σκεφτομαι να βαλω DSL

δεν αντεχω να μπλεξω με τους γραφικους του πΟΤΕ........

Βρε και reset του εκανα και firmware καινουργιο εβαλα......

Αν το ανταλαξω με ενος φιλου μου , λετε να με παρει χαμπαρι ο ΟΤΕ?

κρατανε serial number οταν στο βαζουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iparxei kai i alli lisi .xebidose tou kapsto pouthena apo mesa kai pestous den pezei.bgale to kapaki kane kana braxikikloma kai meta fonaxe tous.ama idika kaneis kai to braxikikloma bgazontas tis bides kai oxi to kapaki pou kai na to anixei o allos den tha dei tipota tote akoma kalitero.tha pareis kai new version tora.ante min kolas.den kratane oute serial number oute tipota.ama thes alaxe to me allon ama mporeis.allios sou ipa kapsto.ligo nero stin plaketa kai einai etoimo se xrono miden .apla otan tha to kaneis meta den tha exeis til opote frontise na xereis pote tha erthoun.ante perimeno nea sou.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε poulinos το εκανα πριν δω το post σου, τουσ πηρα τηλ και τους ξεχεσα , γιατι εμεινα απο τηλεφωνο και την επομενη ηρθαν και μου φεραν netmod usb.

Α ρε Ελλαδα αν δεν κανεις τν π@υστια δεν βαγαζεις ακρη,.....

ευχαριστω για την βοηθεια σας, αν χρειαστω να καψω κατι αλλο θα σας κανω post....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sto ipa oti tha meineis xoris tilefono kai kala pou irthan tin epomeni mera.ante me ton epomeno logariasmo kai 10000000000 euro xreosi to kainourio netmod pou ine metaxirismeno apo allon.xaxaxaa.oti allo einai pes mas.pes mas pos epexe auto.i p@oust1a einai ipoxreotiki.etsi se anagkazoun.kai dsl na baleis pali me ote exeis na kaneis.xexe.kai opos protinei i intracom to reset na ginETAI KRATONTAS PATIMENO TO RESET GIA 15 SECONDS MESA KAI OXI GIA 1 GIA NA GINEI REBOOT KAI I CPU TOU NETMOD.AUTO TO IPE ATOMO APO INTRACOM KAI APLA TO METAFERO.TO XILO SE AUTOUS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρέπει να σου χρεώσουν τίποτα! Είναι υποχρεωμένοι να το αλλάξουν! Α, και αν θέλεις να κάψεις κανένα άλλο netmod ή οποιαδήποτε άλλη συσκευή με RJ45 connector μία είναι η λύση: ethernet killer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι είναι άχρηστο! Για πλάκα το έφτιαξαν (μάλλον με photoshop)! Παρ΄ όλα αυτά, σκέψου τι θα πάθαινε μια συσκευή αν την συνέδεες στα 220V της παροχής της ΔΕΗ με ένα τέτοιο καλώδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι είναι άχρηστο! Για πλάκα το έφτιαξαν (μάλλον με photoshop)! Παρ΄ όλα αυτά, σκέψου τι θα πάθαινε μια συσκευή αν την συνέδεες στα 220V της παροχής της ΔΕΗ με ένα τέτοιο καλώδιο...

 

mporei kai na to eftiaxe kapoios psixakias.kali fasi ama to sindeseis pano.ena megalo kaboom.yea.na to dokimasoume kapoia stigmi.na to travixoume se video.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...