Προς το περιεχόμενο

Upcoming Movies - Τι θα δούμε προσεχώς


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ένα ψυχοπλάκωμα δε γίνεται ποτέ χωρίς λόγο. :-)

Συμφωνω και επαυξανω. Να προσθεσω οτι και το ψυχωπλακωμα εχει κι αυτο την απολαυση του, δηλαδη μια ελαφρως αρρωστημενη τερψη και παντα σχεδον ψυχαγωγικη, με την αυθεντικη εννοια της λεξης.

Απο τις περιγραφες πιστευω πως η συγκεκριμενη ταινια θα μου αρεσει πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψυχοπλακωτικοί όλου του φορουμ ενωθείτε (με λόγο).

 

Και εγώ την περιμένω την ταινία διότι με τον Σον Πεν έχουμε μια σχέση πάθους - μίσους. (Αυτός βέβαια δεν με ξέρει, μόνος μου την έχω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

είμαι άρρωστος με όλα τα sci-fi και ξετρελάθηκα

 

sci-fi? ετσι νομιζεις!

μπορει να μην ειναι αυτος ακριβως ο λογος που ο ανθρωπος δεν ξαναπατησε στο φεγγαρι εδω και 30 χρονια, αλλα κατι σιγουρα μας κριβουν για εκει πανω ;)

 

-------------------------

 

δευτερο trailer

http://www.youtube.com/watch?v=Az3z1Ih6VSI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδε κανεις τελικα το Tree of Life? Μολις το δα εγω και εμεινα κοκκαλο. Γενικα μαρεσουν οι ταινιες που σε βαζουν να σκεπτεσαι τι ειναι αυτο που βλεπεις και που θα καταληξει το ολο θεμα κτλ, αλλα το συγκεκριμενο φανηκε απλα σαν ενα κολλαζ ομορφων εικονων και σκηνικων. Μου φανηκε σαν να μην ειχε συνοχη καθολου, σαν να μην ηθελε να αποδειξε κατι ή να καταληξει καπου, και γενικοτερα ηταν πολυ αφηρημενο και experimental. Απλως σου περνουσε καποιες ιδεες, σε εβαζε σε ενα κλιμα και αυτο ηταν ολο. Οπτικα ομορφο αλλα σαν ουσια πιστευω πως εχασα τον χρονο μου. Θα μπορουσα να ειχα κανει κατι αλλο να περναγε πιο ευχαριστα το απογευμα μου απο το να κλεινωμουνα στο σινεμα και να ψυχοπλακωνομαι χωρις λογο...

Δε την εχω δει ακόμα, αλλά ναι, ο Μάλικ έχει έναν κάπως ιδιαίτερο τρόπο με τον οποίο διηγείται τις ιστορίες του. Εχεις δει άλλες ταινίες του και πώς τις βρίσκεις γενικά;

Προσωπικά, το thin red line είναι μια απ τις καλύτερες ταινίες που έχω δει. Το new world το θεωρώ επίσης πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε την εχω δει ακόμα, αλλά ναι, ο Μάλικ έχει έναν κάπως ιδιαίτερο τρόπο με τον οποίο διηγείται τις ιστορίες του. Εχεις δει άλλες ταινίες του και πώς τις βρίσκεις γενικά;

Προσωπικά, το thin red line είναι μια απ τις καλύτερες ταινίες που έχω δει. Το new world το θεωρώ επίσης πολύ καλό.

 

To Thin Red Line το χω δει, αλλα γενικοτερα με κουραζουν οι στρατιωτικες-πολεμικες-ιστορικες ταινιες + οτι ημουν και πιτσιρικας οταν το δα, οποτε δεν μου χε κανει εντυπωση και απλα το προσπερασα...

 

Το New World οχι δεν το χω δει ακομα...

 

Παντως περιμενω να το δουν και αλλοι να ακουστουν αποψεις. Παντως θελω μια ρεαλιστη παραδοχη και οχι να ρθει καποιος δηθεν ψαγμενος και να πει με ανωτεροτητα οτι καταλαβε το κρυφο νοημα που εμεις οι κακογουστοι δεν κατανοησαμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Khodorkovsky (Χοντορκόφσκι) Documentary, Biography

 

 

Πώς και γιατί βρέθηκε στη φυλακή ο Μιχαήλ Χοντορκόφσκι; Ο πιο διάσημος φυλακισμένος της σημερινής Ρωσίας, ο πρώην επικεφαλής του πετρελαϊκού κολοσσού Yukos, ο εχθρός του Ρώσου πρωθυπουργού Βλαντιμίρ Πούτιν και πανίσχυρος εκατομμυριούχος, είναι πια ο αποδιοπομπαίος τράγος μιας ολόκληρης κοινωνίας. Είναι όμως αλήθεια ένοχος; Τα φαινόμενα πολλές φορές απατούν.

 

Ο σκηνοθέτης Τσίριλ Τούσι, μας οδηγεί σε ένα σύμπαν περίεργων και σκοτεινών πολιτικών που προτείνουν έναν νέο ψυχρό πόλεμο, πλήρως προσαρμοσμένο στην εποχή μας.

 

Η άνοδος και η πτώση ενός σημαντικού ηγέτη παράλληλα με την πορεία του κομμουνισμού, της διεθνούς συγκυρίας και των τεράστιων σκανδάλων διεθνούς εμβέλειας. Μια αποκαλυπτική αλληλογραφία με πρωταγωνιστή έναν από τους πιο διάσημους φυλακισμένους της Ρωσίας που τραβάει την κουρτίνα και αποκαλύπτει περισσότερες λεπτομέρειες απ’ όσες μπορεί να διαχειριστεί ο μέσος άνθρωπος.

 

http://www.youtube.com/watch?v=3tYd0-ejlbo

 

Πηγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σελιδα για πρεμιερες Ελλαδα υπαρχει? Ειχα διαβασει πιο πισω για τις πρεμιερες των 3D, Και ετοιμαζομουν για αυριο για Green Lantern, αλλα λογικα Αμρικη θα ειναι η πρεμιερα για 17/6. Ελλαδα ξερουμε ποτε θα ρθει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ολα τα Animated τα πλακωνουν σε μεταγλωντισμενες προβολες? Μονο πιτσιρικια με πατεραδες πανε? Εκατσα να δω ψθες Kung Fu Panda, για να παω σημερα να δωτο 2 που ειναι και 3D, και απο οτι βλεπω μονο απογευματινες και μεταγλωτισμενες παιζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σελιδα για πρεμιερες Ελλαδα υπαρχει? Ειχα διαβασει πιο πισω για τις πρεμιερες των 3D, Και ετοιμαζομουν για αυριο για Green Lantern, αλλα λογικα Αμρικη θα ειναι η πρεμιερα για 17/6. Ελλαδα ξερουμε ποτε θα ρθει?

 

κάνεις αναζήτηση και σου βγάζει τις ταινίες που θες

 

http://www.cine.gr

 

Green Lantern

Πρεμιέρα στην Ελλάδα: Πεμ 25 Αυγ 2011 :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Green Lantern

Πρεμιέρα στην Ελλάδα: Πεμ 25 Αυγ 2011 :shock:

 

Καλά κρασιά... χθες βγήκε στο Αμέρικα και 2+ μήνες μετά βγαίνει στην Ελλάδα? Παταγώδης αποτυχία σε πωλήσεις εισιτηρίων θα έχει εδώ.... Δεν βάζουν μυαλό απ' ότι φαίνεται οι εταιρίες διανομής (ή όποιος άλλος ευθύνεται γι' αυτή τη καθυστέρηση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε παιδια και παλι καλα να λετε. Παλιοτερα οι ταινιες ερχονταν ενα χρονο μετα. Πρωτα κυκλοφορουσε το DVD Αμερικη και 5 μηνες αργοτερα ερχοταν η ταινια στους Σινεμαδες Ελλαδα. Κατι τετοια θυμαμαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί υπάρχει καθυστέρηση; Και νομίζω ότι και σε άλλες ταινίες παρατηρείται αυτό το φαινόμενο.

 

Μαλλον εχουν αφησει απληρωτους, αυτους που φτιαχνουν τους υποτιτλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...