Προς το περιεχόμενο

Upcoming Movies - Τι θα δούμε προσεχώς


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Θα το τιμησουμε σιγουρα, αλλα δεν νομιζω να φτανει το παλιο με τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Oh i see, now i get it. Μιας και είναι της "μόδας" τα remakes στο Hollywood γιατί να μην κάνουμε και εμείς το ίδιο; :rolleyes: στο πηγάδι κατουρήσαμε; Seriously, δώσαν λεφτά για να κάνουν αυτό remake? αλλά ξέχασα ο νεοέλληνας θέλει να βλέπει κανα κωλαράκι, κανα βυζάκι, να πέφτει και κανα μπινελίκι έτσι για το γαμώτο ρε αδελφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρίζουν σε ελληνική ταινία? Μα τι πρωτότυπο?

 

Πήγα σε μια θεατρική παράσταση το Χειμώνα (ελεεινή, με τον Αθερίδη) και παρατήρησα ότι το κοινό και μόνο στο άκουσμα βρισιάς γελούσε.

 

''Μαλάκας''... γέλιο. ''Γάμησες?''... γέλιο. Δεν μπορώ να καταλάβω τι το αστείο έχει μια βρισιά, αλλά αφού κι αυτοί βλέπουν ότι το ελληνικό κοινό γελάει, χώνουν...

Επεξ/σία από Sellers
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου εξηγήσω. Για δύο λόγους μπορεί να γελάει κάποιος στις βρισιές όπως το βλέπω εγώ... είτε απενοχοποίηση (ναι δεν αισθανόμαστε άσχημα που το ακούμε, ας γελάσουμε για να το δείξουμε), είτε αμηχανία.

Πάντως επειδή το βρίσκουν αστείο το βρίσκω χλωμό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολα. Υπήρχε πολύ νεολαία, που το ''μαλάκα'' το έχει ψωμοτύρι (μαζί με αυτούς κι εγώ) στην παράσταση. Πλέον όταν ακούω σε μια παράσταση ή σε μια ελληνική ταινία να λένε ο ένας τον άλλον μαλάκα δεν το καταλαβαίνω ότι ''τώρα έβρισαν''. Το παίρνω σαν κάτι πολύ συνηθισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω...νομίζω ότι σε ζωντανή παράσταση είναι διαφορετικό...δε νομίζω να γελάει κανείς στο σινεμά επειδή ακούει το μαλάκας...στο θέατρο κάνει σε κάποιους άλλη εντύπωση...τι να σου πω...δε πάω και θέατρο για να δω και ποιοι είναι αυτοι που γελάνε... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομίζω να γελάει κανείς στο σινεμά επειδή ακούει το μαλάκας...

 

Safe sex. Άπειρα εισιτήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...