Προς το περιεχόμενο

Upcoming Movies - Τι θα δούμε προσεχώς


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοιταξτε τι σας εχω...

 

 

Pirates of the Caribbean 4: On Stranger Tides

 

Release Date: May 20, 2011

Studio: Walt Disney Pictures

Director: Rob Marshall

Screenwriter: Ted Elliott, Terry Rossio

Starring: Johnny Depp, Geoffrey Rush, Penelope Cruz, Ian McShane, Kevin McNally, Astrid Bergès-Frisbey, Sam Claflin, Stephen Graham, Yuki Matsuzaki, Gemma Ward

Genre: Action, Adventure

MPAA Rating: Not Available

Official Website: Disney.com/Pirates

Review: Not Available

Movie Poster: Not Available

 

 

 

 

Batman 3

 

Αν και δεν υπάρχει ακόμα καμιά ένδειξη ή πληροφορία για το στόρι, το τίτλο και τους πιθανούς κακούς, η Warner ανακοίνωσε ότι το sequel του The Dark Knight – για πολλούς ένα από τα καλύτερα φιλμ όλων των εποχών – θα κάνει πρεμιέρα στις 20 Ιουλίου του 2012.

 

Και επειδή νιώθω ότι αισθάνεστε μπερδεμένοι από τον τίτλο, να τα πάρουμε από την αρχή.

 

Το The Dark Knight του 2008 ήταν sequel του Batman Begins του 2005, που με τη σειρά του ήταν ένα νέο ξεκίνημα (reboot) της σειράς βασισμένη στο διάσημο χαρακτήρα της DC Comics, και τα 2 σκηνοθετημένα από τον Christopher Nolan.

 

Με αυτή τη λογική, η ταινία που θα δημιουργηθεί θα μπορούσε κάλλιστα να λέγεται Batman 3 (όπως έγινε με το Halloween 2 του Rob Zombie), αν και είμαι σίγουρος ότι με τον Nolan στο τιμόνι αποκλείεται να έχει τόσο κοινότυπο τίτλο.

 

filmboy.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΩΠΩ ΕΛΕΟΣ. Η ΜΕΓΙΣΤΗ ΠΑΡΩΔΙΑ ΘΑΨΙΜΟ TOY HAWKING για τις @@ που ειπε περι τους εξωγηινους :shifty::shifty::shifty::shifty:

 

ΡΟΜΠΑΑΑΑΑΑΑ :lol::lol::lol::lol:

 

Το καλυτερο δεν βαλατε :

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφορμη τη λογοκρισια οι καφροι δημοσιογραφοι μας φλομωσαν στα spoiler με το Χασαποσερβικο (ποιος το σκεφτηκε,τρελα lol!!!).Τυχεροι οσοι προλαβαμε και την ειδαμε νωρις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφορμη τη λογοκρισια οι καφροι δημοσιογραφοι μας φλομωσαν στα spoiler με το Χασαποσερβικο (ποιος το σκεφτηκε,τρελα lol!!!).Τυχεροι οσοι προλαβαμε και την ειδαμε νωρις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε και πιο πριν, το είδα τυχαία σε ένα άλλο site:

 

Devil

http://www.imdb.com/title/tt1314655/

 

M. Night Shyamalan

 

Plot: A group of people trapped in an elevator realize that the devil is among them..

 

Τι πρωτότυπο............ΝΟΤ

 

Πραγματικά, δηλαδή έλεος με τους αποκλεισμένους σε ένα χώρο. Πώς δεν τους έβαλαν κιόλας να μην θυμούνται το πως βρέθηκαν εκεί. Το είδαμε στα cube, το είδαμε στα saw, στο unknown ακόμα και σε ένα exam που βρήκε τώρα τελευταία. Και είναι μόλις αυτά που μου ήρθαν στο μυαλό μέσα σε 2 λεπτά.. ήμαρτον δηλαδή.. Έλιωσε η καραμέλα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε και πιο πριν, το είδα τυχαία σε ένα άλλο site:

 

Devil

http://www.imdb.com/title/tt1314655/

 

M. Night Shyamalan

 

Plot: A group of people trapped in an elevator realize that the devil is among them..

 

Τι πρωτότυπο............ΝΟΤ

 

Πραγματικά, δηλαδή έλεος με τους αποκλεισμένους σε ένα χώρο. Πώς δεν τους έβαλαν κιόλας να μην θυμούνται το πως βρέθηκαν εκεί. Το είδαμε στα cube, το είδαμε στα saw, στο unknown ακόμα και σε ένα exam που βρήκε τώρα τελευταία. Και είναι μόλις αυτά που μου ήρθαν στο μυαλό μέσα σε 2 λεπτά.. ήμαρτον δηλαδή.. Έλιωσε η καραμέλα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Darren Aronofsky's Black Swan / Μαύρος Κύκνος (εκτός φυσικά και αν προτιμήσουν κάτι στο στυλ: "Τραγικά νιάτα στο θιβέτ: Κύκνοι και πάπιες)

 

 

Βέβαια αργεί ακόμα:

USA 1 December 2010

 

με Natalie Portman (που λένε ότι δίνει πολύ καλή ερμηνεία), Mila Kunis :P, και Winona Ryder.

Black Swan

Διάβαζα ένα non-spoiler-y review και ήταν σχεδόν διθυραμβικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφορμη τη λογοκρισια οι καφροι δημοσιογραφοι μας φλομωσαν στα spoiler με το Χασαποσερβικο (ποιος το σκεφτηκε,τρελα lol!!!).Τυχεροι οσοι προλαβαμε και την ειδαμε νωρις.

 

Ναι....οι δημοσιογράφοι είναι οι κάφροι όχι ο........"φυσιολογικός" σκηνοθέτης που μόλις τον είδα (αφού είχα δει τα περισσότερα μέρη της ταινίας!) κατάλαβα ότι "τώρα όλα εξηγούνται!!!"!Εγώ την "βρήκα" και απλά το μετάνιωσα που είδα τέτοιο "σκουπίδι"!Δεν χρησιμοποιώ ποτέ τέτοιους χαρακτηρισμούς γιατί πάντοτε προσπαθώ να δικαιολογήσω με κάποιο τρόπο τον σκηνοθέτη αλλά εδώ απλά....δεν μπορώ!Και εξηγούμαι:

 

 

 

Σε όλη την ταινία είχε αίμα(σε μορφή αρρωστημένη όμως σε βαθμό που το hostel φαινόταν φυσιολογικότατο!),"κακόγουστο" hardcore sex (αλλά τι περιμένεις να δεις από έναν σκηνοθέτη που δεν έχει βιώσει ποτέ του αυτό το πράγμα!) και διάφορα άλλα (καλά....οι ερμηνείες δεν υπάρχουν....απλά τραγικές!)!

 

Το αποκορύφωμα ήταν ο βιασμός του βρέφους...............ΕΛΕΟΣ!Έχω δει ΑΠΕΙΡΑ έργα όλα αυτά τα χρόνια και σιχαμένα και "άρρωστα" και και και και......αλλά αυτό ξεπέρασε ΟΛΑ ΤΑ ΟΡΙΑ!

 

Το κερασάκι στην τούρτα ήταν η σκηνή που "πήρε τον χοντρό από το....μάτι"!Μου θύμισε την φράση που λένε κάτι παιδάκια "τον π******ς από τα αυτιά κ.α.!!!!Και φυσικά δεν άντεξε....μας έδειξε που στάζει και το αίμα από το "χωριάτικο λουκάνικό" του!

 

 

 

 

Μην ακούσω από κανέναν δήθεν προοδευτικό/mr κουλτούρα για τέχνη και αηδίες γιατί αυτό ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΕΧΝΗ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κερδισα μία διπλή πρόσκληση για τις νύχτες πρεμιέρας από έναν διαγωνισμό, αλλά δυστυχώς δεν θα πάω... Όποιος ενδιαφέρεται να την πάρει ας μου στείλει pm. Απλά θα πρέπει να μου δώσει τα στοιχεία του για να τα μεταφέρω και να πάει την πάρει ο ίδιος από τον Ιανό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε πως δεν έχει.. "τέχνη"¨δεν είναι και να προκαλείς όσο πιο πολύ μπορείς; Όσο μεγαλύτερη η πρόκληση και η ακρότητα, τόσο μεγαλύτερη και η διαφήμιση (ακόμα και με τη μορφή δυσφήμισης)..

 

Και όλο και θα βρεθεί κάποιος κουλτουριάρης να την χαρακτηρίσει ψαγμένη και να ψάχνει για αλληγορίες στις μ@λ@κίες..

 

Σαν κάτι εκθέσεις που βλέπεις ένα άσπρο τελάρο και σου λέει ότι συμβολίζει την αβάσταχτη ελαφρότητα του είναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε πως δεν έχει.. "τέχνη"¨δεν είναι και να προκαλείς όσο πιο πολύ μπορείς; Όσο μεγαλύτερη η πρόκληση και η ακρότητα, τόσο μεγαλύτερη και η διαφήμιση (ακόμα και με τη μορφή δυσφήμισης)..

 

Και όλο και θα βρεθεί κάποιος κουλτουριάρης να την χαρακτηρίσει ψαγμένη και να ψάχνει για αλληγορίες στις μ@λ@κίες..

 

Σαν κάτι εκθέσεις που βλέπεις ένα άσπρο τελάρο και σου λέει ότι συμβολίζει την αβάσταχτη ελαφρότητα του είναι..

 

ΧΑΧΑΧΑ!Έχεις απόλυτο δίκιο!Βέβαια αναρωτιέμαι...αυτοί που λένε σε κάποια σχόλια ότι αυτή η ταινία είναι φοβερή κ.α.............κατά πόσο είναι νορμάλ άτομα!Στο τέλος (μετά από λίγα χρόνια) θα μας περνάνε μηνύματα του στυλ....."έλα μωρέ....παιδοφιλία....και τι έγινε...?"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...