Προς το περιεχόμενο

Upcoming Movies - Τι θα δούμε προσεχώς


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό ακριβώς με προβλιματίζει, τα remake γίνονται 100% για τα λεφτά και 0 για τη τέχνη.

Το κακό είναι ότι το remake θα έχει και μεγαλύτερη επιτυχία απ το αυθεντικό, τουλάχιστον στην αμερική.

 

Δεν θελω να κανω πολεμικη στα remake και συγκεκριμενα σε αυτο.

Καποια remake ειναι πετυχημενα ή λιγοτερο.

Εγω ας πουμε εχω ολη την καλη θεληση να πω οτι θα γινει πολυ ομορφη δουλεια.

 

Ναι, οκ, τι νοημα εχει?

Το θεωρω κορυφαιο οπως πηγε και ακομα και αν οι παραγωγοι δεν το κανουν teen vampire romance λογω twilight ή τίποτα σφαγες και αιματοκυλισμενες σπλατεριες τι πανε να κανουν?

Στην καλυτερη δλδ για μενα να κανουν το ιδιο στα αγγλικα. Ε γιατι να το δω εγω τοτε?:-(

 

Αυτη ειναι η απορια μου, δεν ειμαι αντιθετος με τα remake απλα θελω να ξερω τι πιστευει ο δημιουργος οτι εχει να προσθεσει ή να αλλαξει σε σχεση με το αρχικο και εκρινε οτι αξιζε τον κοπο να ασχοληθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Members

κι εγώ είμαι της άποψης ότι αν το remake μένει πιστό στο πρωτότυπο δεν αξίζει και πολλά, με την έννοια του ότι θα ήθελα να δω μια διαφορετική οπτική στο ίδιο θέμα, και όχι μια πιστή αντιγραφή.

 

Βέβαια, σε ταινίες που στηρίζονται σε μεγάλο βαθμό στα ειδικά εφέ βρίσκω μια κάποια μεγαλύτερη χρησιμότητα στο remake, γιατί τουλάχιστον ξέρεις ότι θα είναι σίγουρα βελτιωμένο τουλάχιστον σε αυτό τον τομέα, που όμως για τις συγκεκριμένες ταινίες είναι πολύ σημαντικός. Και εντάξει, το να δω τον πολίτη Κέην με καλύτερα εφέ και γενικά καλύτερες τεχνικές προδιαγραφές δεν μου λέει τίποτα, αλλά σε μια ταινία σαν κι αυτή, που (χωρίς να έχω δει το πρωτότυπο) υποθέτω πως πόνταρε πολύ στα ειδικά εφέ της, το remake δεν μου φαίνεται και τόσο ανώφελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά σε μια ταινία σαν κι αυτή, που (χωρίς να έχω δει το πρωτότυπο) υποθέτω πως πόνταρε πολύ στα ειδικά εφέ της, το remake δεν μου φαίνεται και τόσο ανώφελο.
Γιαυτο τπ ες

Δεν εχες δει το κανονικο

Δεν εχει σχεση με εφε, κοινωνικο ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Γιαυτο τπ ες

Δεν εχες δει το κανονικο

Δεν εχει σχεση με εφε, κοινωνικο ειναι

 

Α οκ τότε - άκυρο αυτό που είπα για τη συγκεκριμένη ταινία. Από τον τίτλο, την υπόθεση και κυρίως από το τρέιλερ του remake φαντάστηκα πως και το πρωτότυπο κάπως έτσι θα ήταν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α οκ τότε - άκυρο αυτό που είπα για τη συγκεκριμένη ταινία. Από τον τίτλο, την υπόθεση και κυρίως από το τρέιλερ του remake φαντάστηκα πως και το πρωτότυπο κάπως έτσι θα ήταν...

 

Δεν εχω δει το τρειλερ του remake αλλα αυτο που λες με φοβιζει:shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Δεν εχω δει το τρειλερ του remake αλλα αυτο που λες με φοβιζει:shock:

 

Κάτσε ρε συ, αφού εσύ το πόσταρες το link για το τρέιλερ, από το rotten tomatoes. Μήπως είδες μόνο την διαφήμιση που παίζει στην αρχή και δεν το άφησες να παίξει και τη συνέχεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε ρε συ, αφού εσύ το πόσταρες το link για το τρέιλερ, από το rotten tomatoes. Μήπως είδες μόνο την διαφήμιση που παίζει στην αρχή και δεν το άφησες να παίξει και τη συνέχεια;

 

Ωπα, καταλαβα. Μιλουσαμε για το Clash of the Titans αλλα καποιος πεταξε για το remake του Let the Right One In

ΓΙ'ΑΥΤΟ μιλαω οτι δεν εχει νοημα το remake, οχι για το CotT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Α οκ, ...χαμένοι στη μετάφραση :lol: - έχεις δίκιο, δεν πρόσεξα πριν ότι αναφερόσουν στο let the right one in...

 

όντως, αυτό το remake δεν έχει λόγο ύπαρξης - βέβαια ήταν κάτι παραπάνω από αναμενόμενο ότι κάποια στιγμή θα ερχόταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, πολύ καλό το παλιό, για το καινούριο δεν είμαι ιδιαίτερα αισιόδοξος μετά το trailer.

Και μια που μιλάμε για remake, σήμερα έπεσα πάνω σε αυτό: http://www.imdb.com/title/tt1228987/ :mad: αναμενόμενο νομίζω...

 

Μούφες, ό,τι καλή ευρωπαϊκή ταινία βγαίνει την παίρνουν και την κάνουν remake. Όπως και το Rec και άλλες. Ούτε avi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί καταβάθος ΟΛΟΙ κρύβουμε έναν superhero μέσα μας...:P

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=5BYmN02kVT0[/ame]

 

http://www.imdb.com/title/tt1250777/

 

 

 

Πέφτει λίγο αργά αλλά μιας και κυκλοφόρησε το πρώτο trailer πριν λίγες μέρες και φαίνεται υποσχόμενο είπα να το βάλω..

 

Το μόνο πράγμα που ελπίζω είναι να μείνουν πιστοί στο κόμικ σε κάποια κομβικά σημεία της ιστορίας και φυσικά να πέφτει άφθονο Kick-ass ! ! ! !:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται καλό, στυλιζαρισμένη βία κι έτσι αλλά καλό. Έχει κυκλοφορήσει και ένα άλλο trailer τραβηγμένο με κάμερα μέσα σε αίθουσα το οποίο περιέχει κάποιες extra gore σκηνές και μια σκηνή όπου η Hit-Girl αλλάζει γεμιστήρες με έναν άκρως ευρηματικό και "fuck yeah" τρόπο.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:08 ----------

 

στο trailer αυτός που παίζει τον Red Mist είναι από McLovin από το SuperBad έτσι? :P

 

Πράγματι, δεν το είχα παρατηρήσει. Πώς σε αλλάζει ο κινηματογράφος τελικά...

 

I am McLooooooovin!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχασατε το τρομερο twilight 2 !

 

Αναγκάστηκα να δω το πρώτο λόγω της κοπελιάς και τώρα θα με σύρει το σαβ/κο να δω και το δεύτερο,ελπίζω να επιζήσω..

 

Αν πάντως κρίνω από το πρώτο είναι ταινία μόνο για γυναίκες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επρεπε να ακουσετε τον kevin smith να λεει πως θα εκανε αυτος το twilight απλα μια αιθουσα ειχε λιωσει στο γελιο με τις ατακες που πεταγε..

 

"wear my red lipstick now"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...