Προς το περιεχόμενο

Upcoming Movies - Τι θα δούμε προσεχώς


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kill Bill Vol.3 το 2014

 

O Kουέντιν Ταραντίνο επεφύλασσε μια ευχάριστη έκπληξη για τους φανατικούς θαυμαστές των ταινιών "Kill Bill", προαναγγέλοντας την τρίτη συνέχεια, το "Kill Bill Vol.3".

 

Η προβολή της ταινίας, πάντως δε θα είναι στο άμεσο μέλλον, αφού αναμένεται να βγει στις κινηματογραφικές αίθουσε το 2014.

 

Ο σκηνοθέτης έκανε τη σχετική ανακοίνωση στο Φεστιβάλ Κινηματογράφου της Μορέλια στο Μεξικό. Παράλληλα, σχετικά πρόσφατα είχε δηλώσει σε ιταλικό σόου ότι ήθελε τη συνέχιση των ταινιών.

 

Αναφορικά με το μεγάλο κενό ανάμεσα στις ταινίες, ο αμερικανός σκηνοθέτης τόνισε ότι θέλησε να δώσει ένα μεγάλο διάλειμμα στην Ούμα Θέρμαν, για να ασχοληθεί με την κόρη της.

 

Ο Ταραντίνο πάντως άφησε και περιθώριο και για τέταρτη ταινία. Το αίμα που ρέει στις ταινίες του αμερικανού σκηνοθέτη μάλλον θα είναι ασταμάτητο.

 

http://www.news247.gr/a/5!105098

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑΤΙ να κανεις ρε Κουεντιν κατι τετοιο?

Αν κατι ειχες ξεχωριστο-περαν του πως γραφεις και σκηνθετης-ηταν οτι δεν ειχες πλακωσει τα σικουελ

Και τωρα πας να κανεις αρπαχτη?

Αμφιβαλλω οτι θα φτασει το υψος των 2 πρωτων(εμενα μου αρεσε και το 2, το γουεστερν) αλλα και να το κανει, ειναι φανερο οτι δεν το ειχε σχεδιασει και απλα ειδε την κονομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το Vol.3 αναμένεται να κυκλοφορήσει το 2014 όμως, πότε θα κυκλοφορήσει η όγδοη και επόμενη (μετά το Inglourious Basterds) ταινία του άραγε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαολε θα τους καψει ο θεος :devil::devil::devil:

 

Η νέα εποχή θέλει περισσότερη δράση και αίμα σε βιβλικές κινηματογραφικές μεταφορές, στο ύφος που καθιέρωσαν οι «300».

 

Αυτό, τουλάχιστον, φαίνεται να πιστεύει ο Peter Chermin, ο μέχρι πρότινος διευθυντής του News Corporation και νυν ιδιοκτήτης της εταιρείας κινηματογραφικών παραγωγών Chermin Entertainment. Και σκοπεύει να το αποδείξει με την πρώτη του παραγωγή, μια σκληροτράχηλη, σκοτεινή και αιματοβαμμένη εκδοχή των εδαφίων του Βιβλίου της Εξόδου.

 

 

Το σενάριο έχουν ήδη αναλάβει οι Adam Cooper και Bill Collage, το συγγραφικό δίδυμο πίσω από τις εφηβικές κομεντί «New York Minute» και «Accepted», οι οποίοι κάνουν λόγο για συνδυασμό της δράσης των «300» με την ηρωικότητα του «Braveheart». Οι ίδιοι, πρόσφατα, πρότειναν και ένα άλλο σενάριο σε παρόμοιο στιλ στον Timur Bekmambetov, τη μεταφορά του «Μόμπι Ντικ». Θεός φυλάξοι!

 

 

http://www.nooz.gr/page.ashx?pid=9&aid=397367&cid=1

wrathofgod.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
ναι μωρε ετσι το ειπα :whistle:

 

μου θυμιζει αρκετα το Blair witch project.....ελπιζω να μην ειναι το ιδιο μουφα

 

(ασχετα αν εκανε ρεκορ σε budget/gross ratio :P)

 

Εγώ ψήνομαι πολύ για το Paranormal Activity (Μεταφυσική δραστηριότητα θα είναι ο τίτλος στα ελληνικά), ακριβώς επειδή θυμίζει το Blair Witch Project και επειδή έχει γυριστεί από ερασιτέχνες, με μία κάμερα και με χαμηλό budget. Θέλω να δω στο χώρο των ταινιών τρόμου κάτι διαφορετικό από τέρατα και αίματα (στις κριτικές που διάβασα στο IMDB λένε ότι η ταινία δεν έχει ούτε μία τέτοια σκηνή). Νομίζω ότι αυτός είναι ο λόγος που η ταινία σπάει ταμεία αυτή τη στιγμή στην Αμερική, η "διαφορετικότητά" της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ειμαι της αποψης πως η πρωτοτυπια της ταινιας θα υπηρχε αν δεν υπηρχε το blair witch project,τα βηματα του οποιου ακολουθει.Δεν ειναι και για χορταση το συγκεκριμενο στυλ.Οταν ειδα το blair witch,μαζι με την μυθολογια που επικρατουσε,ηταν καλο,μου αρεσε.Το ειδα προχτες το paranormal.Δεν μου εκανε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι της αποψης πως η πρωτοτυπια της ταινιας θα υπηρχε αν δεν υπηρχε το blair witch project,τα βηματα του οποιου ακολουθει.Δεν ειναι και για χορταση το συγκεκριμενο στυλ.Οταν ειδα το blair witch,μαζι με την μυθολογια που επικρατουσε,ηταν καλο,μου αρεσε.Το ειδα προχτες το paranormal.Δεν μου εκανε τιποτα.

 

 

φιλε δε το κρυβω απο το blair witch project μου εχει μεινει η μυξα που του κρεμεται μπροστα στην καμερα :lol::lol::lol::lol::lol:

 

μονο αυτο αξιζει :-D:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νέο wolfman trailer

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=PVKyeMQcUNY[/ame]

 

 

και απ τη νέα ταινία του Scorsese

προσοχή όμως, μου φάνηκε σα να χω δει τη μισή ταινία απ το trailer...

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=c4bznTvfP6k[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...