Προς το περιεχόμενο

Upcoming Movies - Τι θα δούμε προσεχώς


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Robot and Frank

 

Περίληψη:

Ο Frank είναι ένας ηλικιωμένος πρώην ληστής κοσμημάτων που πάσχει από Alzheimer και ζει μόνος του στα προάστια στο προσεχές μέλλον. Με την υγεία του να φθίνει, τα δυο του παιδιά του προσφέρουν ένα robot-νοσοκόμο που θα αναλάβει την φροντίδα του.

 

Λίγα λόγια για την ταινία:

 

Πρωτότυπο, ανεξάρτητο, δράμα-κωμωδία, επιστημονικής φαντασίας σε σκηνοθεσία του νεοεμφανιζόμενου Jake Schreier και σενάριο του Christopher D. Ford. Με τον πολύ καλό Frank Langella («Frost/Nixon», «The Ninth Gate», «The Box») στο ρόλο του ηλικιωμένου που δεν εμπιστεύεται καθόλου το robot (Peter Sarsgaard) που τον φροντίζει αλλά αποκτά μια ιδιαίτερη σχέση μαζί του που προκαλεί γέλιο και συγκίνηση. Πρωταγωνιστούν οι Frank Langella, James Marsden, Liv Tyler, Susan Sarandon, Peter Sarsgaard, Jeremy Strong. Η ταινία προβλήθηκε στο Sundance Film Festival 2012 και απέσπασε εξαιρετικές κριτικές χάρις στο πρωτότυπο και έξυπνο σενάριο του αλλά και την πολύ καλή χημεία μεταξύ του Langella και του «robot». Το «Robot and Frank» θα κυκλοφορήσει στην Αμερική στις 24 Αυγούστου.

Πηγή: www.cinemode.gr

 

Trailer:

 

 

Poster:

 

robot-and-frank-movie-image-frank-langella-liv-tyler-exclusive-poster-debut-theplaylist.jpg

 

 

ΥΓ. Όσοι ανυπομονούν να βγει στις αίθουσες (δεν βρήκα πότε κάνει πρεμιέρα στην χώρα μας), ας ρίξουν μια ματιά στην Eva.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι ρε συ, σε υποστήριξα φανατικά και όταν είδα ότι μου την είπες τρελάθηκα, θόλωσα...

Ευτυχώς δεν ήταν αυτό που νόμιζα όμως τελικά.

Εχεις δίκιο ρε φίλε, sorry. Δεν σκεφτόμουν ακριβώς αυτά που διάβαζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δίκιο ρε φίλε, sorry. Δεν σκεφτόμουν ακριβώς αυτά που διάβαζα

 

Εντάξει ας το αφήσουμε να ξεθυμάνει. Αν και σήμερα με πιο καθαρό μυαλό νομίζω ότι ίσως και να ήμουν λίγο υπερβολικός στις αντιδράσεις μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ας το αφήσουμε να ξεθυμάνει. Αν και σήμερα με πιο καθαρό μυαλό νομίζω ότι ίσως και να ήμουν λίγο υπερβολικός στις αντιδράσεις μου.

 

Λίγο έ?

 

Δεν έχω ιδέα το πως κατάλαβες εσύ από ένα bold μετά, ότι πήγα να το παίξω ιστορία και έξυπνος. Ότι νά 'ναι. Αντιθέτως εσύ δημιούργησες θέμα από το τίποτα και άνοιξες μία ολόκληρη συζήτηση και "θόλωσες" κτλ κτλ...

 

Για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου, δεν ηθελα να θίξω κανέναν (κυριως τον D_N_A που απλά πόσταρε ένα trailer ο άνθρωπος) και άλλο κατάλαβες και άρχισες να μαρσάρεις χωρίς λόγο. Το Lost το 2008 ήταν στα χάι του, έτρεχε 4 season ήδη και ο Matthew Fox έπαιζε πολύ σαν όνομα. Το Vantage Point ήταν η πρώτη του προσπάθεια για καριέρα στο Hollywood μετά την επιτυχία του Lost. Αυτό και τίποτα παραπάνω δεν εννοούσα...

 

Ούτα να θίξω κάποιον, ούτε να το παίξω εξυπνάκιας. Όλα αυτά, τα συμπέρανες μόνο σου και χωρίς κανέναν λόγο. Και με έβαλες "στη θέση μου για τα καλά" και "θόλωσες" οταν κατάλαβες κάτι άλλο από τον D_N_A (πάλι) και τρίχες κατσαρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είνα ότι έσπευσες να διορθώσεις το φίλο (με τον πλέον προσβλητικό τρόπο) παραπληροφορώντας το κοσμάκη. Δεν έγραψε η πρώτη προσπάθεια "μετά την επιτυχία" του Lost αλλά "μετά" το Lost. Αλλά ακόμα και μετά την επιτυχία να το πάρεις πάλι λάθος είσαι, είχε ήδη παίξει σε άλλες 2 ταινίες το 2006 που το Lost ήταν ήδη επιτυχία. Από όποια μεριά κι αν το πιάσουμε δηλαδή έχεις λάθος. Στη θέση σου θα το παραδεχόμουν και δε θα προσπαθούσα να κερδίσω τη συμπάθεια της κοινής γνωμης επιτιθέμενος σε μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είνα ότι έσπευσες να διορθώσεις το φίλο (με τον πλέον προσβλητικό τρόπο) παραπληροφορώντας το κοσμάκη. Δεν έγραψε η πρώτη προσπάθεια "μετά την επιτυχία" του Lost αλλά "μετά" το Lost. Αλλά ακόμα και μετά την επιτυχία να το πάρεις πάλι λάθος είσαι, είχε ήδη παίξει σε άλλες 2 ταινίες το 2006 που το Lost ήταν ήδη επιτυχία. Από όποια μεριά κι αν το πιάσουμε δηλαδή έχεις λάθος. Στη θέση σου θα το παραδεχόμουν και δε θα προσπαθούσα να κερδίσω τη συμπάθεια της κοινής γνωμης επιτιθέμενος σε μένα.

 

Επειδή μάλλον ότι και να σου πω δε πρόκειται να βγάλω άκρη μαζί σου (ή μαλλον, δεν πρόκειται πάλι να καταλάβεις αυτά που εννοεί ο άλλος, θα τα ερμηνεύσεις όπως θες), σε αφήνω να ζείς στον κόσμο σου και να 'σαι ευτχισμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έχεις βγάλει εκτός εαυτού με αυτά που λες και κάνεις. Τέλοσπαντων, θα προσπαθήσω να πνίξω την οργή μου και να μη σε κάνω report.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έχεις βγάλει εκτός εαυτού με αυτά που λες και κάνεις. Τέλοσπαντων, θα προσπαθήσω να πνίξω την οργή μου και να μη σε κάνω report.

 

Είσαι ελεύθερος να κάνεις ό,τι θέλεις και θεωρείς σωστό. Και συγχώρεσέ με, δύσκολα κρατιέμαι σε κάτι τέτοια... Αν δεν καταφέρεις να πνίξεις την οργή σου, τί θα γίνει? :-D

 

Για να λήξει λίγο αυτή η βλακεία και να γυρίσουμε και on topic

 

Taken 2

 

http://www.youtube.com/watch?v=VpaT8NzkLgE

 

Ας ελπίσουμε να είναι αντάξια συνέχεια του πρώτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 εκατομμυριάκια κασέ ανά ταινία έχει ο Liam Neeson.

Βέβαια είναι τρομερό ταλέντο και από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς.

 

Κάποτε έπαιρνε 20 ο Σβάρτσ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...