Προς το περιεχόμενο

ADsl & Isdn or not?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ISDN και ADSL 384 σύνδεση TELLAS.

Πήρα τον ΟΤΕ και μου είπε ότι δεν χρειάζομαι την ISDN γιατί η ADSL έχει μόνο Internet οπότε έχω δύο γραμμές στην ουσία, μία φωνής και μία Internet.

Πήρα και την TELLAS και μου είπε ότι αν κρατήσω την ISDN θα έχω καλύτερη ποιότητα γραμμή Internet.

Επειδή κοστίζει το πάγιο της ISDN γραμμής ρωτώ αν την μετατρέψω σε απλή θα έχω πρόβλημα ή όχι στην πρόσβαση?

 

 

 

 

Παιδιά συγνώμη αν έχει ξαναρωτηθεί το θέμα αλλά έψαξα και δεν το βρήκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Δεν εχεις καλυτερο σημα -ταχυτητα στο adsl με isdn

2)Nαι δεν χρειαζεσαι την isdn αν βαλεις adsl αλλα πρεπει να αλλαξεις modem/router (αλλο ειναι για pstn αλλο για isdn με 2 εξαιρεσεις) ,δεν ξερεις αν θα εχει πορτες ο πΟΤΕ σε pstn και ποσο καιρο θα περιμενεις για να γινει η αλλαγη .

Ουσιαστικα αν χρησιμοποιεις π.χ την αναγνωριση κλησεων που στην pstn χρεωνεται env στην isdn οχι το παγιο εχει μικρη διαφορα .

 

Για μενα αν εχεις ηδη dsl ξεχασε το,αν θελεις να βαλεις ελενξε τη διαθεσιμοτητα πριν σε isdn και pstn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ παιδιά, τελικά η διαφορά είναι 3,5 ευρώ (13,99-10,49) της isdn από της pstn και χωρις διαφορά στην ποιότητα, οπότε δεν αλλάζω. Νάσαστε καλά για το ενδιαφέρον σας. Δεν χρειάζομαι να αλλάξω μόντεμ τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...