Προς το περιεχόμενο

SkyStar 2 problems with Win2003 Server


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω πρόβλημα με την Skystar 2 στο pc. Πριν λίγο καιρό είχε στο υπολογιστή winxp και η κάρτα δούλευε άψογα. Τώρα που έβαλα τα win2003 server, παρότι φένεται να έχει εγκατασταθεί σωστα ως network adapter B2C2 Broadband Receiver, ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΗΜΑ! 0% ! Το καλώδιο δεν φταίνει διότι το δοκίμασα σε δέκτη και δουλεύει κανονικά, ούτε και το software πρέπει να φταίει, γιατί έχει τις κατάλληλες ρυθμίσεις όπως πάντα. Μήπώς ξέρει κανείς τίποτα? χρείαζονται ειδικοί drivers για win2003 ? Βοήθεια! :cry: :? :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να βάλεις drivers που είναι για τα 2000. Μου έχει τύχει σε modem για παράδειγμα στα ΧΡ να μην λειτουργεί με τους drivers για ΧΡ, και με τους drivers για 2000 να είναι όλα μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fotisman,

 

Ego to dokimasa otan protopira tin karta se W2k3 kai ta apotelesmata den itan kai poli kala! Ekana eggatastasi ton driver alla den epeze meta!

 

An thes na dokimaseis na bgaleis ta firewall settings, alla den nomizo na kaneis kai poli doulia etsi. an pantos bris akri pes mas kai emas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Diseqc στις ρυθμίσεις έχω none αν ενοείς αυτό. Το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ είναι το Technisat PVR DVB Viewer. Αλλά δεν νομίζω να φταίνε αυτά. όσο για τους drivers βάζω αυτούς που είχε μέσα το cd της καρτας. Αν έχεις τους νεότερους, θα το εκτιμούσα να μου τους στείλεις. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tous teleutaious drivers einai ligo dyskolo na stous steilw giati einai kamia 20ria mbs,prepei na tous katebaseis apo to site.Twra gia to diseqc none einai swsto sa ry8mish mono an den exeis..(posa lnb exeis sto piato?an exeis panw apo 1 sigoura exeis diseqc) san programa twra,protimhse to progdvb http://www.progdvb.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πιάτο έχω 2 lnb - 2 καλώδια. Ένα κατεβάζει τον hotbird και πάει στο δέκτη και ένα τον ASTRA και πάει στην Skystar για δορυφορικό ιντερνετ. Για τους drivers κατέβασα ένα αρχείο απο το site γύρω στα 20 mb που είχε μέσα και το Technisat PVR DVB Viewer την τελευταία έκδοση αλλά τίποτα. Δοκίμασα επίσης και το ProgDVB. Στο search για κανάλια που έκανα βρήκε μόνο 2 (!!!!). με σήμα 50%. Όμως ο transpoder που έπιασα σήμα είναι διαφορετικός απο αυτόν που χρειάζομαι για το δορυφορικό internet. όταν το βάλω στο traspoder του ιντερνετ τότε χάνει πάλι το σήμα! 0% !!!

Βοήθεια γιατί δεν την αν΄τεχω την καταραμένη την ISDN!!!! :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...