Προς το περιεχόμενο

Παγιο ADSL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

"Analogos to gaming pistevw egw .. alloi pezoun CS me ISDN 128"

 

Έχεις υπόψιν σου ότι με ISDN έχεις δεκάδες φορές καλύτερο ping από ότι DSL με Vivodi???

 

Για κάνε ένα search να δείς.

 

Ζήτα demo account από την Vivodi και δοκίμασε να παίξεις online...

 

 

G_Zisis:

 

Το ping , μετράει πόσο χρόνο κάνει να πάει ένα αίτημά σου στον server , και να γυρίσει [ η απάντηση του server ]

 

Αν έχεις πάνω από 180ms , δεν υπάρχει περίπτωση να μπορέσεις να παίξεις Action Game [ μόνο κανά Strategy παίζεις με τέτοιο ping ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο εξωτερικό με ADSL έχεις καλύτερο ping από την ISDN.

Εδώ στην Ελλάδα η υποδομή του δικτύου είναι σκ**ά , και οι providers έχουν χάλια δρομολόγηση του δικτύου τους.

 

Εγω με Tellas είμαι κυριλλέ [ βεβαίως το DSLAM εδώ δεν είναι υπερπιταρισμένο όπως πολλά άλλα ].

Σε ελληνικούς servers έχω από 16 - 50ms

Σε ξένους έχω π.χ.:

Ιταλία μέχρι 78ms

UK μέχρι 94ms

DE μέχρι 88ms

FR μέχρι 79ms

...

 

Αλλά το Ping όπως έχω πεί και σε άλλο thread εξαρτάται πολύ από τον Provider σου [ ISP ] , και από το DSLAM που είσαι [ αυτό μόνο σε περίπτωση που το DSLAM είναι υπερφορτωμένο ]

 

Γενικά αυτή την στιγμή στην Ελλάδα οι ISP που έχουν serious problems με το online gaming είναι πρώτη και καλύτερη η Vivodi , και έπεται η HOL.

 

Τώρα για TelePassport & SparkNet ή Q-Telecom μην ρωτήσετε , γιατί δεν έχω την ευκαιρία να δοκιμάσω καμία από αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις υπόψιν σου ότι με ISDN έχεις δεκάδες φορές καλύτερο ping από ότι DSL με Vivodi???

Gia eksigiseto an mporeis please ligo pio poli afto. Mu to exoun ksanapei alla den to eixa psaksei logo tou oti den eixa to oute to ena oute to allo, twra omws vazw adsl k me eniaferei. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ISDN θα έχεις καλύτερο ping σε σύγκριση με DSL και Provider HOL ή Vivodi.

 

Αν θες τώρα με την DSL να παίζεις online games , κοίτα για

Tellas > ACN > Forthnet > Otenet

 

[ από αριστερά είναι η καλύτερη ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

billpeppas[/b'], diladi me misthimeni apo ti Vivodi to idio provlima tha eixa?? ( apli erwtisi )

 

an baleis apo OTE dsl kai peseis se pitarismeno DSLAM tote ta ping ths Vivodi tha soy fainontai ejopragmatika mikra, gia to download de den to syzhtao....

 

 

P.S. kalos sas brhka :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...