Προς το περιεχόμενο

Παγιο ADSL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Χαζομάρα δεν είναι να βάλει dsl κάποιος αν πληρώνει 40euro το δίμηνο στο EPAK γιατί 47euro/2μηνο είναι το αντίστοιχο πάγιο του dsl."

 

Ναι , για βάλε και τον ISP.

Βάλε και το κόστος ενεργοποίησης , εξοπλισμού.

 

Αν κάνει μέχρι 40ευρώ το δίμηνο , σημαίνει ότι δεν πολυχρησιμοποιεί το Internet , αρα η αγορά DSL δεν πρόκειται να τον επωφελήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Έλα ρε billpeppas που θα κολλήσει κάποιος στο πάγιο ενεργοποίησης των 40euro που το πληρώνει μια μόνο φορά.

Όσο για το modem μπορεί να κοστίζει κι αυτό άλλα 58euro (που δεν είναι τρομερό ποσό πάλι) αλλά υπάρχουν πάρα πολλές προσφορές από providers με δωρεάν το modem.

 

Γιατί ο provider για 56Κ δηλαδή πόσο κοστίζει? Εκτός αν μπαίνει κανείς τζάμπα με vodafone ή πανεπιστήμιο. Να μην τα ξαναλέμε.

 

Και πάλι όμως κι εγώ είχα να φανταστείς τζάμπα απ' το πανεπιστήμιο provider, αλλά προτίμησα να πληρώσω dsl provider για να απαλλαγώ απ' τα 40euro του ΕΠΑΚ το δίμηνο (αλλά και να κατεβάζω τα κέρατά μου!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνει μέχρι 40ευρώ το δίμηνο ' date=' σημαίνει ότι δεν πολυχρησιμοποιεί το Internet , αρα η αγορά DSL δεν πρόκειται να τον επωφελήσει.[/quote']

 

Τί μας λες καλέ! Επειδή δηλαδή ένας κάνει σχετική οικονομία μπαίνοντας για λίγο και συνήθως μετά τις 10 το βράδυ σαν τον "ξενύχτη" σημαίνει ότι δεν τον ενδιαφέρει το internet και δε θα ήθελε να κατεβάσει ό,τι θέλει σαν άνθρωπος χωρίς το βραχνά της χρονοχρέωσης και χωρίς τον φόβο μήπως εκείνη την ώρα που είναι στο internet με το 56Κ modem (και έχει κατειλημμένη τη γραμμή του) κάποιος τον παίρνει τηλέφωνο ?

 

Δηλαδή κατά τη γνώμη σου όσοι ΔΕΝ κατέβαζαν πχ ταινίες με την pstn56K επειδή δεν είχαν την υπομονή να περιμένουν μέρες να κατέβει και γιατί θα χρυσοπλήρωναν τον ΟΤΕ με το ΕΠΑΚ ΔΕΝ προκειται να κατεβάσουν ούτε με τη νέα τους dsl σύνδεση...

 

Ας γελάσω... ΧΑ-ΧΑ-ΧΟ !! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή κατά τη γνώμη σου όσοι ΔΕΝ κατέβαζαν πχ ταινίες με την pstn56K επειδή δεν είχαν την υπομονή να περιμένουν μέρες να κατέβει και γιατί θα χρυσοπλήρωναν τον ΟΤΕ με το ΕΠΑΚ ΔΕΝ προκειται να κατεβάσουν ούτε με τη νέα τους dsl σύνδεση...

Ela de, oute egw simfwnw. K egw akoma 56K exw k ANIPOMWNW na mu erthei i ADSL apo ton pOTE gia na katevasw tainioules k pola pola mp3. Apla oi Ellines exoun mathei me auto ton tropo zwhs, diladi kseroun pws me to 56k den mporoun na exoun tainies ara k to skexnane. Auto den simenei pws an eixan 256 i 384 den tha katevazan :D :P

 

Asxeto: diladi exw pu exw epak giro sta 100-150 euto , alla me free isp me simferei to adsl lete ???

 

YP. Alla k pali to epak den paizei simadiko rolo, giati egw pu exw 56k an eixa adsl den fadazeste poses wres parapanw tha kathomoun :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε μου.

23.48 ευρώ πληρώνεις τον μήνα για την ADSL Access στον πΟΤΕ.

Πράγμα που σημαίνει 47 ευρώ το δίμηνο.

Και 30-35 στον ISP τον μήνα.

Είπα "αν δει 40 ευρώ εκεί που γράφει για ΕΠΑΚ" στο δίμηνο λογαριασμό...γιατί εκεί ο Οτε έχει τιμές ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ

Οπότε όποιος δει εκεί 40 ευρω ,θα ξέρει ότι παίρνει dsl 384 με alwaysOn , με τα ΙΔΙΑ λεφτά.

Επίσης υπάρχει και η Vivodi με 15 ευρώ αντί 20 για 256/128.

 

Από ISP παίρνεις ότι θές σε τιμές σχεδόν Isdn... ακόμα και το dsl 128/128 ή 256/128 είναι καλύτερα από την isdn, και ALWAYSON.

με 130 το δίμηνο έχεις 384 flat rate

Με 100-110 ευρώ έχεις 384 και με 80-85 το δίμηνο 256 από vivodi.

 

Ενα φτηνό πακέτο είναι να ξεκινήσεις με το adsl in a Box 59 ευρώ το μήνα τελική , με φπα και όλα μέσα για τους 3 πρώτους μήνες...

Και συνεχίζεις με 10μηνη forthnet 256/128 σε προσφορά, που μαζί με τον Οτε βγαίνει 38 ευρώ τελική με φπα το μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paides an to skeftite ligaki kai to travixete parapanw opws ekana egw tha deite oti glitwnete kai alla

 

px. eperna 4 dvd kathe vdomada ara 8 eyrw toylaxistwn epi 8 vdomades 64 e glitwnw etsi...

episis 2 periodika ton mhna enw twra enhmerwnome mesw net...alla 28 eyrw...

 

oi times einai diminiaies

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω έφτιαξε κάπως τώρα... και γενικά είναι καλή .

Γενικά παιδιά προσέξτε πόσα σκάτε στο Επακ, γιατί είναι μεγάλη κοροϊδία και εκμετάλλευση... όποιος δει Κανά 40 ευρώ και πάνω , να την κάνει τρέχοντας και μουντζώνοντας καλύτερα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε άνθρωπε του Θεού για μερικούς ΌΧΙ το Internet δεν είναι για να κατεβάζουν πράγματα.

 

και 2ον για πολλούς τα 10 ευρώ είναι σημαντικά.

 

Φίλε billpeppas το adsl ΔΕΝ είναι μόνο γι' αυτούς που θέλουν να κατεβάζουν μεγάλα αρχεία. Εμένα για παράδειγμα ο αδερφός μου ενθουσιάστηκε που μπορεί να ακούει τώρα internet radio από online ραδιοφωνικούς σταθμούς του εξωτερικού ενώ surfάρει.

 

Άλλος βάζει dsl μόνο και μόνο για το always on, χωρίς να κατεβάζει κάτι.

 

Κατ' εμένα ΔΕ χρειάζονται το dsl όσοι ουσιαστικά δε surfάρουν ΟΥΤΕ τώρα με την 56K σύνδεσή τους. Έχω φίλο πχ που τον παρακαλάω μήνες να φτιάξει ένα email για τον εαυτό του και όλο το αμελεί. Χρησιμοποιεί όχι μόνο το Internet αλλά και τον υπολογιστή του ελάχιστα!

Άλλος φίλος μου που δεν έχει λεφτά ούτε για ΕΠΑΚ... Έχει modem αλλά ΔΕΝ πληρώνει κάποιον provider για να μπαίνει στο internet!! Αυτός πάει 1-2 φορές το μήνα σε internet cafe για 1-2 ώρες. Τί να του πώ? Βάλε dsl?

 

Φυσικά τo internet (και όχι μόνο το dsl) δεν είναι για τον κάθε φουκαρά. Άμα ο άλλος δεν έχει να φάει θα δώσει 38euro το μήνα για dsl, ή 20euro για ΕΠΑΚ?

 

Ωστόσο οι περισσότεροι έχουν την ψευδαίσθηση ότι με ΕΠΑΚ και 56Κ είναι φθηνότερα επειδή το ΕΠΑΚ δεν έχει πάγιο όπως το πάγιο της dsl. Έτσι ο άλλος σου λεει "α θα μπαίνω για λίγο" αλλα τελικά του έρχεται περισσότερο αν μπαίνει λίγες ώρες την ημέρα με ΕΠΑΚ απ' ότι όλη μέρα με dsl.

 

Μην ξεχνάμε επίσης και πολλούς που ακόμα δεν ξέρουν ΚΑΝ τί είναι το dsl. Ακόμα και στα computerίστικα forums γίνεστε μάρτυρες καθε μέρα της αγωνίας και του φόβου των χρηστών για τη νέα τεχνολογία (στην Ελλάδα) του dsl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...