Προς το περιεχόμενο

Ακόμα ένα θύμα της Vivodi!!! @_@


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για την vivodi να πω επειδή την χρησιμοποίησα ελάχιστα για ένα βράδυ με 256 ήταν μαύρα χάλια! Έχω otenet και δεν έχω κανένα παράπονο και το helpdesk είναι παραπάνω και από άψογο... Όσο για τις συνδέσεις καλό είναι να ρωτάμε και τι ratio έχουν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Σωτήρη, από την Fortnet δεν θα μπορούσα να είμαι πιο ευχαριστημένη από ότι είμαι τώρα.

Απλώς... Είναι Α Ψ Ο Γ Η!!! Σε όλα της όμως. Λογιστήριο, εξυπηρέτηση, ταχύτητες!

Είμαι 8 μήνες με DSL 384/128 και δεν θυμάμαι ποτέ να είχα πρόβλημα με την ταχύτητα που να ήταν της Forthnet.

 

Όσο για την OTEnet... Δοκιμαστικά μόνο την είχα για κάποια ώρα και δεν έφτανε στα μέγιστα που μπορούσε. Από φίλους που έχουν σύνδεση με ΟΤΕnet έδω και πολύ καιρό έχουν ένα διαρκές πρόβλημα με την ταχύτητά τους.

Ας μας πει ο Eddie την εμπειρία του όταν ευκαιρήσει... :P

Τον λυπάμαι μερικές φορές... :mrgreen:

Και αν κρίνω πως εγώ είμαι σε κόμβο της Θεσσαλονίκης και ο Ed σε κόμβο της Αθήνας, πιθανόν το πρόβλημα να είναι γενικό.

Οι χρήστες της ΟΤΕnet θα ξέρουν καλλίτερα... :roll:

 

Το μήνυμά μου εγώ το έστειλα πάντως! :P :mrgreen:

Ακόμα είμαι σε αναμονή... :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χριστίνα το έχω δει με τα μάτια μου... Και μάλιστα στο κέντρο της αθήνας...

Η forthnet εκτός από συνδέσεις internet βάζει και γραμμές (χάλκινα καλώδια) αλλά μόνο σε εταιρείες και όχι σε ιδιώτες... :(

 

Και το helpdesk της είναι κορυφαίο όχι μόνο σε συνδρομητές αλλά και σε μη συνδρομητές... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μάλλον είναι ο μόνος ISP που εκτιμώ

tha simfwnisw me tin cris gia to Forthnet kai apo pisw akolouthei i HOL...

 

oso gia ti vivodi... BURN THEM! molotov rulez!!!

 

....

 

Burn them!!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Ορίστε το θέμα ξαναέγινε on topic :wink:

 

Πάντως με οτενέτ πάνω από 35 k δεν έχω δει...

 

384kbps/8bit = 48 max... Μου κλέβουν 13kbps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BlizardBill, τελικά όσο σε βλέπω να μιλας για την Vivodi, τόσο αρχίζω να πιστεύω πως αμοίβεσαι αδρά από εκεί. :P

Θα με κάνεις να κάτσω να ψάξω όλα τα topics του τελευταίου χρόνου να δούμε τί παράπονα είχαν άλλοι από την Vivodi και τί παράπονα είχαν από όλες τις άλλες εταιρίες. :lol:

 

Μόνο σε αυτό το topic και υπήρξαν 3-4 δυσαρεστημένοι πελάτες.

Τί να τους κάνω βρε αγόρι μου, όταν μου δίνουν φθηνές υπηρεσίες χωρίς αντίκρισμα;

Εντάξει, καλή η προσπάθεια, αλλά αν δεν υπάρχει το αποτέλεσμα που πληρώνω, ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΩ ούτε το λίγο που μπορούν.

Πάνε τζάμπα και αυτά που δίνω!

Στην ουσία, ψάχνουν για απελπισμένους που τους χαρακτηρίζει η άγνοια.

 

Μία παθούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με οτενέτ πάνω από 35 k δεν έχω δει...

 

384kbps/8bit = 48 max... Μου κλέβουν 13kbps...

Η Οτενετ είναι η χειρότερη από όλους... κατά την διάρκεια της ημέρας ήταν ή μόνη που έκοβε το bandwith του εξωτερικού, για να το δίνει σε εταιριες .

 

Πάντος για την μέγιστη ταχύτητα που λές, (η οποία είναι 44 στη πράξη, αν θυμάμαι καλά ) δεν πρέπει να φταίει η Οτενετ αλλά τα dslam του Οτε, που παντού είναι γεμάτα και πολλές φορές δεν δίνουν full ταχύτητα.

(Από όσα διαβάζω μάλιστα στο adslgr.com ακούγεται ότι στο μέλλον δεν θα φτιάξουν τα πράγματα εκεί, αλλά ίσως χειροτερέψουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego exw kai otenet (doulia) kai vivo(spiti) kai apo tis 2 to idio efxaristimenos/disarestimenos eimai.... 1 fora exei pesei i vivo apo diko tis lathos 2 fores i otenet (mesa se 9 mines gia isp milame ta dslam asta :P)....

 

kai stis 2 42kb/s max.....to mono - stin vivo einai to logistirio...prama pou den me enoxlei kai trela....

 

tora gia perioxes ektos athinas den ksero alla logo oti exoume ipostiriksi kai Pelates me Forthnet kai me ACN (oloi stin perioxi tou peiraia) den vlepo diafores....ara protimo to ftinotero ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί να τους κάνω βρε αγόρι μου' date=' όταν μου δίνουν φθηνές υπηρεσίες χωρίς αντίκρισμα;

Στην ουσία, ψάχνουν για απελπισμένους που τους χαρακτηρίζει η άγνοια.

[/quote']

Αυτά που λές, είναι προσωπική σου άποψη, και καλό θα είναι να πούμε στον κόσμο ότι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ με την πραγματική κατάσταση, ώστε να μην έχουμε παραπληροφόριση.

Είπαμε, ότι τα dslam τις vivodi είναι ΠΟΛΥ καλύτερα από του ΟΤΕ, και αυτό φαίνεται από εκατοντάδες χρήστες του adslgr.com

Και σαν Isp ήταν σταθερότατος (εκτός τον τελευταίο καιρό που έβαλαν τηλεφωνία άρχισαν για πρώτη φορά προβλήματα, και κάνουν συνεχείς αλλαγές )

 

Προβλήματα έχουν πολλοί με πολούς , και για χιλιάδες λόγους, αλλά δεν πρέπει να τα γενικευουμε έτσι ,γιατί ΕΙΝΑΙ μεμονομένα .

Το μόνο μόνιμο και κοινό πρόβλημα που έχω διαπιστώσει εγώ τους 14 τελευταίους μήνες, είναι με τα dslam του Οτε, που είναι πολύ πιθανόν να σέρνονται.

(και με την Οτενετ, που σχεδόν μονίμος κάτι δεν θα πάει καλά εκεί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα εγώ για DSLAM της Vivodi, καλό μου αγόρι;

Και τέλος πάντων, ο καθένας την προσωπική του άποψη λέει εδώ.

Και να πω επίσης πως αν η Vivodi ήταν τουλάχιστον εντάξει στον οικονομικό τομέα, δεν θα ήμουν τόσο θυμωμένη, δεδομένου ότι μπορεί στην περιοχή μου να μην ήταν ΟΚ, αλλά κάπου αλλού να είναι.

Όπως με τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας.

 

Αλλά να πας για μαλλί και να φύγεις κουρεμένος... Πάει πολύ, δε νομίζεις;

Σε λίγο θα μου πεις πως όλα όσα λέω είναι της φαντασίας μου. :lol:

 

Προβλήματα έχουν πολλοί με πολούς ' date=' και για χιλιάδες λόγους, αλλά δεν πρέπει να τα γενικευουμε γιατί ΕΙΝΑΙ μεμονομένα .

[/quote']

Και κοίτα να δεις μια σύμπτωση!

Εντελώς τυχαία είχα πρόβλημα με την ταχύτητα, εντελώς τυχαία μου έστειλαν λάθος λογαριασμό, εντελώς τυχαία είχα χάλια εξυπηρέτηση όσο ήμουν πελάτις της κι εντελώς τυχαία περιμένω 7 μήνες για μια απάντηση σχετικά με τον λανθασμένο λογαριασμό!

Αλλά ΟΚ... Είμαι μεμονωμένη περίπτωση! ;)

Μάλλον πρέπει να γραφτώ στο βιβλίο Guinness! :lol: :P

 

 

Πάντως με οτενέτ πάνω από 35 k δεν έχω δει...

 

384kbps/8bit = 48 max... Μου κλέβουν 13kbps...

Κάπου εκεί έπιανα κι εγώ όταν την είχα δοκιμάσει και κάπου εκεί ακούω να πιάνουν όλοι οι φίλοι και οι γνωστοί μου... :roll:

Μάλλον δεν είναι θέμα DSLAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα ότι δεν έχεις πρόβλημα, απλά είπα ότι αυτό είναι μεμονομένο, και δεν πρέπει να λές ότι η vivodi είναι για τα κορόιδα γενικά και για αυτούς που έχουν άγνοια.

Το πρόβλημα με την ταχύτητα σου είπα ότι πιθανόν να ήταν ασυμβατότητα modem με την vivodi, ρυθμίσεις, ή ένας θεός ξέρει τι, αλλά όχι κάτι γενικό.

 

Και για το οικονομικό , και έγω έχω πρόβλημα με την forthnet, γιατί μου χρέωσαν παραπάνω στην κάρτα!!!!

Το κατάλαβα μόνος μου, μου είπαν ΟΚ, μου έστειλαν 100 χαρτιά που δεν έβγαλα άκρη, και ακόμα βλέπω πρόβλημα στην κάρτα μου.

Ασε που 5-6 μήνες πριν σερνόμαστε και είχαμε απαράδεκτα ping εξαιτίας της forthnet.

Επειδή μου έτυχε εμένα κάτι, δεν σημαίνει ότι θα συμβαίνει γενικά , και αν υπάρξει μια περίοδο πρόβλημα δεν σημαίνει ότι είναι μόνο για τα κορόιδα ή forthnet !!!

(και οι άλλες εταιρίες έχουν "θύματα" σαν εσένα, και μάλιστα περισσότερα)

 

ΥΓ

Θεωρώ την forthnet ως καλύτερη σαν isp μαζί με την ACN για εμένα... και μετά vivodi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είπαμε οτι η Vivodi είναι η καλύτερη ....

Η forthnet μάλιστα είναι η καλύτερη σαν isp μαζί με την ACN για εμένα.

Αποφάσισε! :mrgreen:

 

Και δεν είπα ποτέ πως είναι για κορόιδα! Εκτός και αν 'απελπισμένος' + 'ο έχων άγνοια' = κορόιοδο.

Τότε κι εγώ ήμουν κορόιδο. ;)

 

Όταν έκανα την επιλογή μου' date=' παρ' ότι και τότε έβλεπα παράπονα και μου έλεγαν 'ΟΧΙ VIVODI', την διάλεξα λόγω των τιμών της. ([i']Άγνοια[/i])

Δεν άντεχα άλλο πια τις ταχύτητες της ISDN και την χρονοχρέωση. (Απελπισία)

 

Αυτά, δε νομίζω να σε καθιστούν κορόιδο... :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H vivodi είναι η καλύτερη στα dslam με διαφορά και 100% αντικειμενικά , σαν ISP είναι πολύ σταθερή, αλλά στην 3η θέση για εμένα.

Σαν αρχική επιλογή με full llu, είναι πολύ ανώτερη από τον ανταγωνισμό.

 

Επίσης αυτός που σου είπε ΟΧΙ στην vivodi αρχικά , σε έβαλε σε ρίσκο να μπλέξεις με προβληματικό dslam του ΟΤΕ, και να πληρώνεις περισσότερα για χάλια υπηρεσίες.

Αλλά ίσως ήξερε ότι το help desk της vivodi είναι άσχημο, ότι είχες ήδη Οτε, ότι μπορεί μικρά προβλήματα να γίνουν μεγάλα αν είσαι άτυχος, και γιαυτό να στο είπε.

Αν ήθελες λοιπόν καλή βοήθεια, λόγο άγνοιας πήρες ISP vivodi.

Aν ήθελες καλές και φτηνές υπηρεσίες , λόγο άγνοιας πήγες αρχικά ΟΤΕ.

 

ΥΓ

Αν και ο περισσότερος κόσμος λέει ΟΧΙ στην μικρή εταιρία απλά για να κάτσουμε στον ΟΤΕ και την Οτενετ , που είναι μεγάλοι και σίγουροι, και ας μας βάζουν "λίγο" χέρι .

Πρέπει να μου πεις τους λόγους που σου είπαν Οχι για vivodi, ώστε να δούμε αν είχε άγνοια αυτός που σου το είπε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...