Προς το περιεχόμενο

Ακόμα ένα θύμα της Vivodi!!! @_@


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
xmm' date=' twra eida sto site tis vivodi oti dinei mexri 2Mbit alla sta 213? (xwris fpa kai ta parelkomena)......

san polla den einai ? Tin exei kanenas ? doulevei kanonika ?[/quote']

Για μεγάλες συνδέσεις, η vivodi είναι μονόδρομος.... με 1024 από OTE Ποτέ δεν θα είσαι σίγουρος ότι θα έχεις μόνιμα τις ταχύτητες που πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Christina, πρόσφατα έβαλα κι εγώ vivodi.

 

Σε παλαιότερο post μου γι άλλο θέμα χρήστης του insomnia μου είχε προτείνει τη vivodi αφού μπορούσες να καταθέσεις ένα ποσό κι αυτοί να χρεώνουν το ποσό αυτό για όσο καιρό τη χρησιμοποιηείς. Όταν τελείωσε η συνδρομή μου στη Forthnet και διαβάζοντας στο site της Vivodi της χρεώσεις επικοινώνησα (δύσκολα, πολύ δύσκολα) μαζί τους και τους ρώτησα αν η σύνδεση μπορεί να είναι αορίστου χρόνου χωρίς πιστωτική αλλά με κατάθεση σε τράπεζα. Μου είπαν ΝΑΙ και εγώ κατεβαλα 24,20 Euro στη τράπεζα Κύπρου και τους έστειλα την απόδειξη μαζί με τη αίτηση συνδρομής. Όταν τελειώσει ο μήνας και αποφασίσω να ανανεώσω θα τους καταθέσω κι άλλα 24,20 για άλλον ένα μήνα αλλιώς ας τους να το κόψουν όταν θέλουν κι άς στείλουν όσους λογαριασμούς θέλουν (δεν έχει έρθει ο πρώτος ακόμα). Απλά θα τον στείλω πίσω.

 

Πιστεύω ότι θα μπορύσες μια χαρά το ίδιο να κάνεις κι εσύ. Επίστρεψέ τους τον λογαριασμό (αν είναι και την άλλη μέρα που το παρέλαβες ακόμα καλύτερα) κι ας τους να ζητάνε ότι θέλουν. Στην τελική πεσ' τους ότι είσαι διατεθιμένη να πλησρώσεις για τις μέρες που χρησιμοποίησες την υπηρεσία τους κι ότι αν δεν θέλουν δεν θα τους δώσεις ούτε αυτά.

 

Υ.Γ : Μόλις μίλησα με το 13880 και μου επιβεβαίωσαν ότι για διακοπή αρκκεί ένα FAX, χρωρίς να υπάρχει ελάχιστο χρονικό διάστημα (μπορεί να γίνει και τον πρώτο μήνα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μίλησα μαζί τους την 1η φορά (για ενημέρωση), μου είπαν πως μπορώ να πληρώσω στο ταχυδρομείο όταν παραλάβω τον λογαριασμό.

 

Την σύνδεση την είχα για 23 μέρες. Ο ένας μήνας στην Vivodi στοίχιζε τότε 22,5 € (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ).

Ο 1ος λογαριασμός ήταν της τάξεως των 43,68 € και ο 2ος των 3,67 €.

 

Επίσης μου είχαν πει πως μπορώ να κάνω ανα πάσα στιγμή διακοπή χωρίς καμία επιβάρυνση και πως η σύνδεση είναι αορίστου χρόνου.

 

Την διακοπή την είχα κάνει κι εγώ με τον τρόπο που σου είπαν. :)

 

Στην τελική πεσ' τους ότι είσαι διατεθιμένη να πλησρώσεις για τις μέρες που χρησιμοποίησες την υπηρεσία τους κι ότι αν δεν θέλουν δεν θα τους δώσεις ούτε αυτά.

Πώς να τους το πω αφού όσες φορές τους είπα πως έχει γίνει κάποιο λάθος στον λογαριασμό, μου λένε πως θα το κοιτάξουν και θα μου τηλεφωνήσουν αλλά δεν το κάνουν ποτέ; :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς να τους το πω αφού όσες φορές τους είπα πως έχει γίνει κάποιο λάθος στον λογαριασμό' date=' μου λένε πως θα το κοιτάξουν και θα μου τηλεφωνήσουν αλλά δεν το κάνουν ποτέ; :([/quote']

 

Εγώ θα έκανα τα εξής. Με FAX (έχει σημασία) θα έστελνα το λογαριασμό και την αίτηση που είχα στείλει για διακοπή επισημαίνοντας ότι δεν είμαι διατεθιμένος να πληρώσω παραπάνω από αυτό που πρέπει (πιθανόν να πρέπει να πληρώσεις τουλάχιστον 1 μήνα) και αυτό μόνο αν αναγνωριστεί από αυτούς ότι τόσο είναι το ποσό που τους οφείλω. Μέχρι να σου στείλουν λογαριασμό με το σωστό ποσό απλά μην κάνεις αποδεκτούς τους λογαριασμούς (δεν είμαι σίγουρος αλλά αν πρόκειται για τιμολόγιο μπορείς να το επιστρέψεις μέσα σε 10 μέρες).

 

Άστους, αν μέχρι να λύσουν το θέμα απλά μην πληρώσεις τίποτα. Το πολύ πολύ κατέθεσε σε λογαριασμό τους σε τράπεζα το σωστό ποσό με ένδειξη "adsl συνδρομή xx/xx/200x-xx/xx/200x. Έτσι εσύ είσαι καλημένος/η από προσαυξήσεις για καθυστέρηση πληρωμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

e de mporei na ine kai oloi disarestimenoi giati de tha agorazei kaneis!

ama eksipiretei i vivodi to 50% kai to ipoloipo exi parapona ti an thn kano;

 

edo pou ime ego pantos den exi katholou kalh fhmh,kai exi bgalei kai fhmh malista gia entelos XALIA LOGISTHRIO,me eskemena lathi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

z^n<>x^n+y^n x' date='y,z ε N & nεΝ>2

βρήκα μια πραγματικά υπέροχη λύση

αλλά το signature είναι πολύ μικρό [/quote']

 

asxeto alla wraia upografi. polu se exei epirreasei o fermat!!!!:P

 

DarkOrion, Ναι είναι ίσως η πιο geeky υπογραφή, αν και η δικιά σου δε πάει πίσω :wink: Μετά από αυτή του Nemo θεωρώ τη δικιά σου τη πιο επιτυχημένη.

 

Ναί, έχω διαβάσει ένα πολύ καλό βιβλίο (Το τελευταίο θεώρημα του Φερμά Simon Singh Εκδώσεις P. Τραυλός) με την ιστορία του θεωρήματος που εξιστορεί (χωρίς σχεδόν καθόλου μαθηματικά) τις προσπάθειες για απόδειξή του, για το το πως επηρρέασε ζωές ανθρώπων κ.α.

 

Από γκράφιτι σε σταθμό του μετρό της Νέας Υόρκης (όπως αναφέρεται στο οπισθόφυλό)

 

z^n=x^n+y^n : Καμία λύση. ανακάλυψα μια πραγματικά εξαίσια λύση όμως δε προλαβαίνω να τη γράψω γιατί έρχεται το τρένο.

 

- Εντάξει είναι λίγο offtopic ... δε θα το ξανακάνω :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα, λοιπόν, κατά τις 2 το μεσημέρι, τους πήρα τηλέφωνο και αφού περίμενα αρκετή ώρα, επιτέλους μίλησα με κάποια δεσποινίδα η οποία, αφού της είπα το πρόβλημα μου έδωσε μια άλλη κυρία που με ρώτησε 1-2 πράγματα και μου είπε πως θα το κοιτάξουν το θέμα (για ακόμα μία φορά) και θα μου τηλεφωνήσουν...

Την παρακάλεσα να μην αμελήσει και της τόνισα πως το ίδιο είχε γίνει και στο παρελθόν.

Τελικά, πράγματι μετά από 1 ώρα περίπου με κάλεσαν και μου έκαναν απίστευτα πολλές ερωτήσεις και συνέχεια έλεγα τα ίδια πράγματα. Μίλησα με 3 διαφορετικά άτομα όσπου η 3η κοπέλα μου λέει το εξής πανέμορφο:

 

'Έχετε από εμάς πρόσβαση;'

 

Για 3η φορά λοιπόν, της ξαναλέω πως η γραμμή ενεργοποίηθηκε από τον ΟΤΕ. Εκεί μου λέει πως θα το κοιτάξουν και θα μου τηλεφωνήσουν και κλείνουμε το τηλέφωνο... :?

 

Από εκείνη την ώρα, ακόμα περιμένω... Έχουν περάσει 5 ώρες...

 

Τί συμπέρασμα βγάζετε...; :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Christina, αυτό με το "Τη παροχή DSL την έχετε από εμάς" μου το έχουν ρωτήσει κι εμένα καμιά 100αριά φορές. Είναι όντως σπαστικό.

 

Επίσης πολλές φορές που τους έπερνα τηλέφωνο λειτουργούσαν με το σύστημα "Θα επικοινωνήσουμε εμείς μαζί σας". Το περίεργο ήταν ότι όντως επικοινωνούσαν αλλά σπάνια αυτός ο οποίος με έπερνε τηλέφωνο μπορούσε να βοηθήσει. Έχω 10 μέρες Vivodi και έχω ήδη απογοητευθεί τόσο από την αξυπηρέτησή τους όσο κι από την ταχύτητά με την οποία τρέχω (κυρίως στο emule) και κατά πάσα πιθανότητα θα επιστρέψω στη forthnet.

 

Άλλο περιστατικό, τη επόμενη μέρα που τους έστειλα μέσω Speedex την Αίτηση προσπαθούσα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ώρα να τους πιάσω στο 13880 για να ρωτήσω για το αν και πότε θα ενεργοποιηθεί η σύνδεση χωρίς αποτέλεσμα. Τους έστειλα λοιπόν ένα FAX λέγοντας τους κάτι σαν "αναγκάζομαι μετά από πολύωρη προσπάθεια να επικοινωνήσω μαζί σας" και καταλήγοντας "Ελπίζω στον επόμενο μήνα να βελτιώσετε (ΠΟΛΥ) την εξυπηρέτησή σας". Αποτέλεσμα, μετά από 3-4 μέρες με πήραν τηλέφωνο για να με ρωτήσουν για ποιό πρόβλημα τους έστειλα FAX. :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε, μάλλον έχουν κάνει αυτό που εξ αρχής φοβόμουν...

Φαντάζομαι πως υπάρχει τρόπος να δουν το λάθος τους, έτσι...; :roll:

 

Πάντως βρε DrLo, όταν είδα πως είπες ότι έφυγες από Forthnet για να πας στην Vivodi, ειλικρινά παραξενεύτηκα πολύ.

Πώς είναι δυνατόν να κάνει κάποιος κάτι τέτοιο...; :roll:

 

Μεταξύ μας... Φύγε όσο πιο γρήγορα μπορείς. :P :lol:

 

Α! Ακόμα δεν μου έχουν τηλεφωνήσει... :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cristina, me eixan pisei na valw [email protected] me ta post pou vlepw ...kathe mera.....kai kati kainourgio....!!! no way....as voleutw me ton pote....kai tha stirixtw sto kraksimo pou tha trwei oti auta pou prosferei einai akriva.....

 

ps: etsi kai allios eixame proeklogikh desmeush gia fthnotero internet....gia na doume...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ κάτι...

 

Από όλους τους φίλους μου που έχουν dsl πρόσβαση στο internet οι πιο τυχεροί είναι αυτοί που έχουν 4net και μετά αυτοί που έχουν HOL... Οι vivodi κάτοχοι και εμείς που έχουμε otenet λες και είμαστε παιδιά ενός κατώτερου θεού...

 

Άσε που περιοχές όπως το καλαμάκι που δουλεύω από γραμμές είναι χάλια...

 

Πάντως όσοι θέλετε αν είναι να βάλετε vivodi (ακόμη και μετά από αυτά που σας είπανε τα παιδιά παραπάνω μακριά από 256 kbps)

 

ps: etsi kai allios eixame proeklogikh desmeush gia fthnotero internet....gia na doume...!

 

Το παν είναι να φτιάξουν τις γραμμές... Σε θέμα γραμμών ο πΟΤΕ είναι μονοπώλιο... Εκεί είναι που υπάρχει το μεγαλύτερο πρόβλημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...