Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια θέλω με ένα HP πολυμηχάνημα!!!!!


passenger57

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα πολυμηχάνημα HEWLETT PACKARD PSC 2220 το οποίο έχει αγοραστεί εδώ και 2 χρόνια και έχει μια ελάχιστη χρήση.Τελείωσαν τα μελάνια και πηγα αγόρασα καινούργια μαυρο+ εγχρωμο και τα τοποθέτησα πολυ απλά στην σωστή τους θέση.Το θέμα είναι πως ότι και αν κάνω μου βγάζει ένδειξη "remove cartridges" και ανάβουν όλα τα φωτάκια του φαξ σκάνερ εκτυπωτη κτλ.Τα βγάζω και τα ξαναβάζω και πάλι τα ίδια! Σε μια φάση μου έβγαλε φαξ jam και πάλι τα ίδια....Καμμιά Ιδέα? μέχρι πριν εκτύπωνε καλά! ...

:twisted: :evil: :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύω πως έχεις βγάλει την αυτοκόλλητη μεμβράνη από την κεφαλή και έχεις δοκιμάσει να τα βγάλεις και να τα ξαναβάλεις.

 

αν τα έχεις κάνει αυτά τότε μάλλον τα μελάνια είναι προβληματικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις τα πρωτότυπα μελάνια που είχε στη συσκευασία;

Κάνε ένα κόπο κάνε ένα έλεγχο με το μάτι να δεις είναι τα ίδια; *

Αν βάλεις τα παλιά σου λέει ότι τελείωσε το μελάνι ή ότι δεν έχει cartridges ?

 

Στο manual καθώς και στο Internet έχει troubleshooting για τα led με το τι μπορεί να σημαίνει το κάθε ένα.

Αν όντως έχει πρόβλημα, αναφορικά και μόνο δεν συμφέρει να το στείλεις για επισκευή στην HP.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ψάξεις σε κανα fleamarket να αγοράσεις ένα ίδιο σε πολυ χαμηλή τιμή ώστε να έχεις ανταλλακτικά.

 

*Δυστυχώς έχουν κυκλοφορήσει πολλά μελάνια που τρώνε μπανάνα στην αγορά. (μαϊμου)

Δεν είναι σίγουρο ότι ευθύνεται το πλαίσιο στο ότι τα πουλάει, διότι ούτε οι ίδιοι το ξέρουν, όπως γίνεται συνήθως.

 

Γι'αυτό αν είδες η HP άλλαξε συσκευασία για ευνόητους λόγους...

Είχαμε κάνει στο παρεθλόν ένα topic με τις μαϊμούδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...