Προς το περιεχόμενο

Laser Printer Color και μη


HamerZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να πάρω εκτυπωτή leizer.

 

Σκέφτομαι να πάω για τον ΟΚΙ B4250 στα 360 ευρώ που δεν είναι έγχρωμος. Η διαφορά του με το Β4350 είναι πως ο δεύτερος έχει lcd οθόνη.

Για έγχρωμο από την OKI δεν το βλέπω δυνατό λόγο κόστους αγοράς του εκτυπωτή, μιας και γνωρίζω πως ο αριθμός εκτυπώσεών μου είναι πολλές ασπρόμαυρες και πραγματικά ελάχιστες έγχρωμες.

 

Από την άλλη, είσα σε προηγούμενο post αναφέρετε ο "qms magicolor MAGICOLOR 2300W ή 2300 dl" που έχει τελική τιμή 470 ευρώ (KONICA MINOLTA MAGICOLOR 2300W) από το Πλαίσιο ο οποίος είνια έγχρωμος.

 

Δεν μπόρεσα να βρω κάπου αν έχουν την δυνατότητα να εκτυπώνουν ακριβώς στο περιθόριο της σελίδας καθώς επίσης και αν εκτυπώνουν και στις 2 μεριές τις σελίδας αυτόματα.

 

Υπάρχει κανείς με εμπειρία πάνω σε κάποιο από αυτά τα μοντέλα ή στις μάρκες τους; Σημαντικό είναι ότι ενώ έχουν μόνο ένα χρόνο εγγύηση, θέλω να υπολογίζω την διάρκεια ζωής τους πάνω από 3 έτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξεκινήσω από το τελευταίο.

Αν θες εκτυπωτή με διάρκεια ζωής να πάρεις ΟΚΙ.

Με ελάχιστα παραπάνω χρήματα από τον Minolta παίρνεις τον OKI C3100.

Το μόνο κακό του είναι ότι τα toner του είναι για 1500 σελίδες και όχι για 5000 που είναι στους ποιό μεγάλους.

Δυστυχώς από έγχρωμους μόνο από τον C5200 και πάνω δέχονται Dublex Unit.

Οσο για το περιθώριο δεν μπορώ να σου απαντήσω.

Μπορείς όμως να καλέσεις στο 2104805700 ( CPI OKI Dealer ) και να σου λύσουν κάθε απορία.

Δεν αναφέρω καθόλου Minolta για έναν πάρα πολύ βασικό λόγο.

Έχουν 1 drum, το ίδιο δηλαδή για κάθε χρώμα, πράγμα που μειώνει την ταχύτητα, αλλά και είναι ποιό δαπανηρό.

Τέλος επειδή έχω κάνει test και στους 2 & OKI & Minolta, μπορώ με βεβαιώτητα να πω ότι είναι η μέρα με τη νύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...