Προς το περιεχόμενο

Προγράμματα, σχόλια συναυλιών, lives, events, parties, festivals κλπ.


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν υπαρχει περιπτωση να την χασω αυτη την συναυλια.παιζουν και οι kaiser chiefs!!!!:-):-):-):-):-):-):-):-):-)

θα ειναι φοβερα-αν προλαβουμε να μπουμε μεσα γιατι η μιση αθηνα θα ειναι εκει!!!!!!

μια βδομαδα τωρα μονο αυτο σκεφτομαι.θα ειναι φοβερα!!!:-D:-):-D:-):-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

My two cents μιας και είδα τους REM πριν 10 μέρες περίπου:

 

Πρώτον δεν έπαιξαν το everybody hurts...:-) Δεύτερον ο Stipe είναι πολύ χαρισματικός Frontman, ουσιαστικά αυτός είναι όλο το συγκρότημα live. Τρίτον, ο ένας κιθαρίστας (o Buck) είναι πολύ κουλός όμως...εκτός αν δεν ήταν η βραδία του...εντάξει REM ήταν όχι Dream Theater, αλλά πραγματικά στην καλύτερη περίπτωση μέτριος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν μπορώ να μετακινηθώ το Σαββατοκύριακο και έτσι ουτε στη Θεσσαλονίκη ούτε στην Αθήνα δεν μπορώ να πάω.

Αν παρακολούθησε κανείς σας χτες τη συναυλία στη Θεσ/νικη ας γράψει τις εντυπώσεις του.

Απόψε φαντάζομαι θα υπάρχουν φίλοι εδώ μεσα που θα πάνε στο Live. (αχ πόσο τους ζηλέυω) και αυριο θα μας πούνε.

Ακόμα εχω στα αυτιά μου και στα μάτια αυτά που είδα και άκουσα στο Λυκαβητό.

Πιστεύω πως αυτή τη φορά θα είναι ακόμη καλλιτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν μπορώ να μετακινηθώ το Σαββατοκύριακο και έτσι ουτε στη Θεσσαλονίκη ούτε στην Αθήνα δεν μπορώ να πάω.

Αν παρακολούθησε κανείς σας χτες τη συναυλία στη Θεσ/νικη ας γράψει τις εντυπώσεις του.

Απόψε φαντάζομαι θα υπάρχουν φίλοι εδώ μεσα που θα πάνε στο Live. (αχ πόσο τους ζηλέυω) και αυριο θα μας πούνε.

Ακόμα εχω στα αυτιά μου και στα μάτια αυτά που είδα και άκουσα στο Λυκαβητό.

Πιστεύω πως αυτή τη φορά θα είναι ακόμη καλλιτερα.

 

θα παω σημερα να τους δω στο θεατρο βραχων, δεν τους εχω ξαναδει.

 

το "the richest man in babylon" ειναι ενας απο τους αγαπημενους μου δισκους ολων των εποχων

 

Υ.Γ. Κατι μου λεει οτι εισαι και fan του king tubby...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια!!μηπως ξερετε αν τραγουδαει η αν θα τραγουδαει καπου η ελεονωρα ζουγανελη?προσφατα εχει βγαλει κ ενα τραγουδι που λεγεται ελα κ ειναι φανταστικο!!ευχαριστω εκ των προτερων!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχερέ!!! Σε ζηλεύω. Ετοιμάσου για κάτι πολύ ωραίο. Πολύ ανώτερο απο τους δίσκους τους. Ο Ηχος των TC στο ζωντανό είναι απίστευτος, δυνατός και μελωδικος συγχρόνως, με απίθανους μουσικούς.. Θα χορέψεις και θα δείς γύρω σου ευτυχισμένες φάτσες..Γαμ.... που δεν μπορώ να πάω.

Και βέβαια είμαι φαν του King Tubby.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακοινωθηκε πριν καμια εβδομαδα.και την περιοδο που ειχα πορωθει με τους κορυφαιους Depeche Mode,ενα απο τα μακροβιεστερα εν ενεργεια συγκροτηματα που συνδυαζουν υπεροχα ηλεκτρονικη και rock μουσικη.

Λοιπον:

 

DepecheMode_TERRAVIBE2009.jpg

Οι Depeche Mode (Dave Gahan, Martin Gore και Andy Fletcher) ανακοίνωσαν τη νέα ευρωπαϊκή περιοδεία τους, ʽTour of the Universe 2009ʼ, στα πλαίσια τη οποίας θα εμφανιστούν και στην Ελλάδα, ξεσηκώνοντας για ακόμα μία φορά το κοινό, στις 12 Μαίου στο Terra Vibe Park!

 

Αυτή τη στιγμή το γκρουπ βρίσκεται στην Νέα Υόρκη για την ηχογράφηση του νέου τους άλμπουμ, που θα κυκλοφορήσει τον Απρίλιο 2009. Οι Depeche Mode προσδοκώντας ανυπόμονα την συνέχεια της ʽPlaying The Angelʼ περιοδείας, θα κυκλοφορήσουν το 12ο άλμπουμ μιας απόλυτα επιτυχημένης καριέρας 28 χρόνων, με συνολικές πωλήσεις άνω των 75 εκατομμυρίων αντιτύπων. Η επιτυχία θα συνεχιστεί με την περιοδεία ʽTour of the Universe 2009ʼ, που σίγουρα θα είναι ένα από τα μεγαλύτερα και καλύτερα παγκοσμίως μουσικά highlight της επόμενης χρονιάς!

 

Ξεκινώντας από το Ισραήλ στις 10 Μαΐου, θα είναι η πρώτη φορά που οι Depeche Mode θα κατακλύσουν τα στάδια 28 πόλεων σε 22 χώρες, πριν την τελευταία τους εμφάνιση, στις 11 Ιουλίου, στο Superbock Super Rock Festival του Πόρτο, στην Πορτογαλία. Στην Ελλάδα θα εμφανιστούν για μία μόνο βραδιά στις 12 Μαΐου, στο Terra Vibe Park.

 

Η προπώληση των εισιτηρίων ξεκινάει στις 24 Οκτωβρίου.

 

Tιμές εισιτηρίων:

Pl1 100 euro Ειδικά διαμορφωμένη περιοχή αμφιθεατρικά αριστερά και δεξιά της σκηνής για καθήμενους και όρθιους και εξασφάλιση θέσης παρκινγκ με την αγορά κάθε 3ων εισιτηρίων

Pl2 80 euro Oρθίων, ειδική περιοχή μπροστά από τη σκηνή (pitch A)

Pl3 60 euro Ορθίων γενική είσοδος

 

Σημεία Προπώλησης:

Ticket House

Αθήνα – Πανεπιστημίου 42 (εντός της στοάς) / 210 3608366

Θεσσαλονίκη - Μητροπόλεως 102 / 2310 264880

 

Ωράριο λειτουργίας:

Δευτέρα - Παρασκευή 10:30-18:00

Σάββατο: 10:30-16:00

 

Online sales: http://www.ticketpro.gr

source:http://www.avopolis.gr/news/default.asp?ID=13438

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παει κανεις στις 2/11 ημερα Κυριακη στο Παλλας, Βουκουρεστιου 5... Live Chick Corea, Vinnie Colaiuta, Mclaughlin?

 

Τζαζ μουσικη βραδια με 3 απο τα μεγαλυτερα μουσικα θηρια της παγκοσμιας τζαζ σκηνης! Εχω το εισιτηριο στα χερια μου (μου κοστισε 75 ευρω) αλλα απ οσο ξερω θα γινει χαμος απο κοσμο...

 

 

-----Προστέθηκε 22/10/2008 στις 06 : 43 : 46-----

 

 

Θα παει κανεις στις 2/11 ημερα Κυριακη στο Παλλας, Βουκουρεστιου 5... Live Chick Corea, Vinnie Colaiuta, Mclaughlin?

 

Τζαζ μουσικη βραδια με 3 απο τα μεγαλυτερα μουσικα θηρια της παγκοσμιας τζαζ σκηνης! Εχω το εισιτηριο στα χερια μου (μου κοστισε 75 ευρω) αλλα απ οσο ξερω θα γινει χαμος απο κοσμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα το εχανα με τιποτα, σκεψου σπουδαζω στα χανια, και χανω μαθηματα για να ειμαι σε αυτο το live. Ειναι απο τις φορες που λες τετοια μουσικα συνολα δε θα τα δω ποτε ουτε στο youtube.... αντε 2 μερες εμειναν, ανυπομονω...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Residents στις 15-16/11 έρχονται σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα αντίστοιχα. Οι συναυλία στο Βορρά θα γίνει στο πρίνσιπαλ έναντι 30ευρου εισιτηρίου και στο Νότο στο παλλάς έναντι 40ευρου/50ευρου/60ευρου. (κλασικές τιμές παλλάς και πρίνσιπαλ με λίγα λόγια)

Γνώμη μου είναι αν είναι να πάτε σε κάποια, να πάτε στης Αθήνας, γιατί "για να είναι πιο ακριβά κάτι άλλο (καλό) θα κρύβεται από πίσω" και να μας αφήσετε εμάς εκεί απάνου να ευχαριστηθούμε το λαηβ.

Αυτά τα ολίγα είχα να πω, ευχαριστώ για την προσοχή σας =)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aνάθεμα ε; Ε ναι έχουν καιρό.

Αν ήταν σε κανένα μύλο ίσως και να πήγαινα, αλλά καθώς έχει καταλήξει να είναι "πάμε για μπύρα στους ανάθεμα" και το πρινσιπαλ (όταν δεν πρόκειται για τους ρεζιντεντς) είναι απαγορευτικός χώρος, σιγά μην κατέβω Αθήνα για μπύρα.

 

Επίσης, παραλίγο να το ξεχάσω, iliketrains -Aθήνα μόνο- στις 23/11 στο gagarin.

 

εντιτ -λάθος ημερομηνία.

Επεξ/σία από garnele
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο διάσημος πιανίστας Brad Mehldau, ένας από τους πλέον ευρηματικούς, τολμηρούς και εκκεντρικούς εκπροσώπους της nouvelle vague της jazz στις ημέρες μας, έρχεται για πρώτη φορά στην Αθήνα. Η μεγάλη του ως σήμερα καριέρα ξεκίνησε το 1995 με προσωπικούς δίσκους και συναυλίες.

 

Το περίφημο «the Art of the Trio» που έλαβε εξαιρετικές κριτικές και ακολουθήθηκε από βραβεύσεις και υποψηφιότητες για Grammy, τον καθιέρωσε ως ένα από τους σημαντικότερους της σύγχρονης jazz αντίληψης.

 

Τον περιγράφουν ως «περιπετειώδη προσωπικότητα της jazz» ή λένε ότι «στην μουσική του Mehldau αντιπαλεύουν το ροκ με την τζαζ και την κλασική μουσική». Με τον εξαιρετικό του μπασίστα Larry Grenadier και τον πρόσφατα συνεργαζόμενο ντράμμερ Jeff Ballard, το τρίο Mehldau είναι από τα πλέον περιζήτητα σχήματα του χώρου σε παγκόσμιο επίπεδο.

 

Αυτό που μοιάζει να είναι βέβαιο είναι ότι ο πολυσχιδής Brad Mehldau που είναι και συγγραφέας, είναι από τις πλέον ενδιαφέρουσες προσωπικότητες και ίσως αυτό που αναφέρει ο Pat Metheny, δηλ «ότι ο πιανίστας αυτός είναι ό,τι πιο ενδιαφέρον έχει υπάρξει μετά τον Herbie Hancock».

 

Ο Brad Mehldau εμφανίζεται σήμερα 4/11 στο θέτρο Παλλας στην Αθήνα. Ένα μικρό δείγμα της δουλειάς του μπορείτε να απολαύσετε εδώ

 

Πηγη: e-go.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...