Προς το περιεχόμενο

Προγράμματα, σχόλια συναυλιών, lives, events, parties, festivals κλπ.


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ζόρικο μαν.

αν και δεν πήγα πέρυσι και έχω ακούσει πως έχουν κάνει νέες θέσεις πάρκινγκ, δύσκολα. πηγαίναμε 3 το μεσημέρι όταν άνοιγαν και οι πόρτες και παρκάραμε στον παράδρομο κανά χιλιόμετρο μακρυά. για μένα εξέτασε εναλλάκτικές λύσεις και καλή δύναμη. ίσως κάποιος με πιο πρόσφατες εμπειρίες από τις δικές μου να μπορεί να βοηθήσει πιο πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To κακο ειναι οτι εγω θελω να παω μονο Priest που βγαινουν στις δεκα,οποτε δεν μπορω να στηθω απο τις τρεις εκει...Σιγουρα θα ειμαι 2-3 ωρες πριν,αλλα θα βρω να παρκαρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλειωσε και η πρώτη μέρα του rockwave...η απόδοση των συγκροτημάτων ήταν καλή.

Ωραίοι οι The Gossip,η συμπαθητική χοντρούλα έβγαλε την μισή συναυλία μαζί μας(κυριολεκτικά).Κατέβηκε με το μικρόφωνο και έκοβε βόλτες τραγουδώντας συγχρόνως.

Σειρά είχαν οι Flogging Molly.Τέλειοι,τους είχα σταμπάρει πριν το φεστιβάλ και επιβεβαιώθηκα κατά κάποιο τρόπο.Αρκετό σπρώξιμο,κυρίως από συνομήλικους οπότε το κουμαντάραμε.

Λόγω του προγράμματος,φεύγουμε στο μισάωρο για την άλλη σκηνή,εκεί όπου μας περιμένουν οι Deus.Συμπαθητικοί,με κάποια τραγούδια που μ' άρεσαν.Τελειώνουν και έχουμε ένα τέταρτο μέχρι να βγουν Marky Ramone και Siouxsie στις 2 σκηνές.Επιλέγουμε Marky για το πρώτο μισάωρο και μετά Siouxsie ώστε να βρούμε και θέση για τους Offspring.

Ο Marky βγήκε λιώμα,οι άλλοι στο συγκρότημα του δεν μιλάγανε παρά μόνο απ' τον μπασίστα που ξεκίναγε τα τραγούδια με "one,two,three,four"...συνέχεια.Είπαν τραγούδια από Ramones,καλά σχετικά.Πάλι έπεσε σπρωξίδι και ξύλο αυτή τη φορά,από άτομα μεγαλύτερης ηλικίας και όγκου.Στο μισάωρο κατηφορίσαμε προς την άλλη σκηνή,όπου με έκπληξη είδαμε την σκηνή άδεια,δίχως την Siouxsie και το συγκρότημα της.Ρωτήσαμε και μάθαμε τελικά πως έγινε διακοπή ρεύματος (ένα απ' τα παράπονα,κρατήστε το για μετά).Έτσι περιμέναμε μέχρι να βγει να ξαναπαίξει.Έπαιξε πολύ καλά κατά τη γνώμη μου,αν και λόγω ηλικίας ίσως να μην μπορώ να την εκτιμήσω όσο θα πρεπε.

Τέλειωσε κι αυτή και ήρθε η ώρα για τους Offspring...όταν βγένουν στη σκηνή(με πάνω από 30 λεπτά καθυστέρηση λόγω της διακοπής της Siouxsie) γίνεται χαμός.Κλασσικό σπρώξιμο,ξύλο,ιδρωτίλα,μασχαλίλα.Φύγαμε πριν τελειώσουν,για να προλάβουμε το τελευταίο τραίνο.

 

Τώρα τα παράπονα:

1)Κάποιοι επιεικώς ηλίθιοι οι οποίοι πάνε μόνο για να χτυπηθούν και δεν αφήνουν τον άλλον να απολαύσει τη συναυλία.Δε λέω,στους flogging molly πχ ήμουν 2η σειρά και λογικό είναι να έπεφτε σπρώξιμο,αλλά τους κουμαντάραμε κι όλας.Τόσο σε Ramone όσο και στους Offspring,είμασταν αρκετά πίσω και όμως υπήρχαν πολοί γελοίοι,οι οποίοι δεν παίρνουν από λόγια.Ενώ εμείς καθόμασταν και το πιο ακραίο που κάναμε ήταν να χοροπηδάμε (χαχα) κάποιοι πέφταν σκόπιμα πάνω μας,μας σπρώχναν χωρίς λόγο με σκοπό να δημιουργήσουν pit.Κάποιος μου έβαλε τρικλοποδιά και αν δεν κρατιόμουν απ' τον φίλο μου θα είχα πέσει και θα με μαζεύαν με το κουταλάκι.Ένας άλλος έπεσε κάτω και αν δεν τον μάζευε εγκαίρως ο φίλος του θα είχε την ίδια κατάληξη.Κάποιος άλλος είχε την φαινή ιδέα να σβήσει το τσιγάρο του πάνω μου λες και είμαι τασάκι.Επίσης ένας με αρκετά κιλά παραπάνω έπεφτε πάνω σε κόσμο αβέρτα χωρίς να υπολογίζει τίποτα και γέλαγε κι όλας.Πήγε να πέσει και πάνω σε 2 κοπέλες που αν δεν έμπαινε ένας μπροστά θα τις είχε λιώσει.

2)Η απαράδεκτη διακοπή ρεύματος και καλά,στην Siouxsie.Πρόσβαλε τόσο την ίδια αλλά έφερε και όλο το πρόγραμμα ανάποδα,καθώς βγήκαν καθυστερημένα οι Offspring.

3)Το χώμα που σήκωναν όσοι δημιουργούσαν τα pits.Η κατάσταση ήταν απαράδεκτη,εμείς που είμαστε κοντά φάγαμε όλη τη σκόνη στη μάπα με αποτέλεσμα να μιλάμε σαν νταλικέρηδες τώρα.Όσοι πάτε τις επόμενες μέρες ή βρείτε ένα μέρος μακρυά απ' τα pits αν θέλετε να απολαύσετε συναυλία ή φέρτε κάτι να καλύψετε το στόμα σας.Δεν μπορούσαμε να αναπνεύσουμε.

4)Οι ώρες,το πρόγραμμα γενικά.Το τελευταίο τραίνο έφευγε στις 23:45,στο terra vibe στην οθόνη έγραφε πως φεύγει στις 23:30,ενώ στο site του οσε στις 23:34(άλλο πονεμένο θέμα).Εμείς είχαμε δει τα δρομολόγια στον σταθμό του οσε οπότε είμασταν οκ.Αλλά...σύμφωνα με το πρόγραμμα οι offspring θα βγαίναν στις 22:00 και θα τέλειωναν 23:30.Οπότε λέμε θα φύγουμε 23:20 και δεν θα χάσουμε και πολύ απ' τη συναυλία και θα προλάβουμε το τραίνο.Μετά την καθυστέρηση όμως ,αφού βγήκαν μισή ώρα μετά και δεδομένου ότι θα παίζανε 1,5 ώρα,θα τέλειωναν στις 24:00 και αν φέυγαμε 23:20,θα χάναμε αρκετή απ τη συναυλία.Τελικά έμαθα πως παίξανε 70 λεπτά οπότε δεν χάσαμε και τόσο.Όπως και να χει,δεν λέει να χάνεις τη συναυλία και πόσο μάλλον τον headliner,θα μπορούσαν να το προγραμματίσουν κάπως καλύτερα.Για να μην μιλήσω για το τρελό τρέξιμο που ρίξαμε μέχρι τον σταθμό...

 

Επίσης,για την sunway travels,την εταιρία που έχει λεωφορεία για το rockwave,είναι λίγο κοροϊδία τα 10 ευρώ για να πας και να έρθεις,ειδικά αφού τις άλλες χρονιές,ήταν πιο φτηνό.Για να μη μιλήσω για το εισιτήριο της επιστροφής σκέτο...το χρεώνουν κι αυτό 10 ευρώ.Δυστυχώς,μάλλον θα αναγκαστώ να σκάσω τα 10 ευρώ για να πάω και κυρίως να γυρίσω σίγουρα,χωρίς να χρειαστεί να χάσω την συναυλία.

 

Συγνώμη για την έκθεση :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ερώτηση γιατί δεν τους βρίσκω με τίποτα στα τηλέφωνα και δεν απαντάνε στα email που έχω στείλει.

 

Έχω αγοράσει εδώ και καιρό εισιτήριο για Manu Chao online από το TicketPro. Έχω ταυτότητα και το email με το transaction ID. Στο email λέει να πάρω το εισιτήριο από την Πανεπιστημίου, πράγμα που δεν έχω κάνει. Θα μπορέσω να πάρω το εισιτήριο από τα ταμεία της συναυλίας στη Μαλακάσα ή θα φάω κανένα άκυρο από εδώ μέχρι το μεθαύριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τα παράπονα:

1)Κάποιοι επιεικώς ηλίθιοι οι οποίοι πάνε μόνο για να χτυπηθούν και δεν αφήνουν τον άλλον να απολαύσει τη συναυλία.Δε λέω,στους flogging molly πχ ήμουν 2η σειρά και λογικό είναι να έπεφτε σπρώξιμο,αλλά τους κουμαντάραμε κι όλας.Τόσο σε Ramone όσο και στους Offspring,είμασταν αρκετά πίσω και όμως υπήρχαν πολοί γελοίοι,οι οποίοι δεν παίρνουν από λόγια.Ενώ εμείς καθόμασταν και το πιο ακραίο που κάναμε ήταν να χοροπηδάμε (χαχα) κάποιοι πέφταν σκόπιμα πάνω μας,μας σπρώχναν χωρίς λόγο με σκοπό να δημιουργήσουν pit.Κάποιος μου έβαλε τρικλοποδιά και αν δεν κρατιόμουν απ' τον φίλο μου θα είχα πέσει και θα με μαζεύαν με το κουταλάκι.Ένας άλλος έπεσε κάτω και αν δεν τον μάζευε εγκαίρως ο φίλος του θα είχε την ίδια κατάληξη.Κάποιος άλλος είχε την φαινή ιδέα να σβήσει το τσιγάρο του πάνω μου λες και είμαι τασάκι.Επίσης ένας με αρκετά κιλά παραπάνω έπεφτε πάνω σε κόσμο αβέρτα χωρίς να υπολογίζει τίποτα και γέλαγε κι όλας.Πήγε να πέσει και πάνω σε 2 κοπέλες που αν δεν έμπαινε ένας μπροστά θα τις είχε λιώσει.

3)Το χώμα που σήκωναν όσοι δημιουργούσαν τα pits.Η κατάσταση ήταν απαράδεκτη,εμείς που είμαστε κοντά φάγαμε όλη τη σκόνη στη μάπα με αποτέλεσμα να μιλάμε σαν νταλικέρηδες τώρα.Όσοι πάτε τις επόμενες μέρες ή βρείτε ένα μέρος μακρυά απ' τα pits αν θέλετε να απολαύσετε συναυλία ή φέρτε κάτι να καλύψετε το στόμα σας.Δεν μπορούσαμε να αναπνεύσουμε.

 

Τα ιδια περασα κι εγω στην τριτη ημερα του Rockwave στους Judas Priest.

 

Εχασα το μισο painkiller προσπαθωντας να μη φαω ξυλο απο πολλων ειδων ζωα....Επισης,οι ελλεεινοι της didimusic εχουν αφησει σκετο χωμα κατω με αποτελεσμα να μην μπορεις να αναπνευσεις οταν οι καφροι κανουν pit.

 

Ενα μποικοτάζ τους χρειαζεται γιατι δεν προκειται να παρουν χαμπαρι αλλιως.Ηθελα να παω λιγο πιο μπροστα να δω το αγαπημενο μου συγκροτημα απο κοντα,και επρεπε να υποστω ολη αυτη την καφριλα.

 

Κανονικα πρεπει να υπαρχουν σεκιουριταδες να βγαζουν εξω οσους προσπαθουν να κανουν pit,γιατι χωρις το μπαμπουλα δεν μπορουμε να παρακολουθησουμε σαν ανθρωποι μια μαμημενη συναυλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καραισκάκη ήταν γεμάτο. Όλοι παίξαν τέλεια. Οι massive attack ήταν άψογοι. Παρουσία, Ήχος, Εκτελέσεις. Οι gogol bordello προκάλεσαν χορό μέχρι τελικής πτώσης. Me wants more. Ούγκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, μια ερώτηση για να καταλάβω πόσο άθλιοι μπόρεί να γίνουν μερικοί...

 

Είναι η ιδέα μου κ δεν πρόσεξα καλά, ή απο τη μέρα που ανακοίνωσε η Bjork οτι 2 ευρώ απο κάθε εισητήριο θα πηγαίνουν στη unicef, αυτομάτως η διοργανώτρια αύξησε την τιμή σε όλα τα εισητήρια κατά 2ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως ο Zbigniew Preisner θα είναι ξανά εδώ! shocked.gif

 

 

Τι:
ZBIGNIEW PREISNER / «Silence, Night & Dreams» & μουσικά θέματα από ταινίες

Πού:
Θέατρο Γης (Νταμάρι Τριανδρίας, Θεσσαλονίκη, τηλ.: 2310206730)

Πότε:
Τετάρτη 10 Σεπτεμβρίου 2008

Τιμές εισιτηρίων:
Αʼ Διάζωμα: 50 ?, Άνω Διάζωμα: 35 ?, Φοιτητικό: 25 ?, VIP: 65?

Προπώληση εισιτηρίων:
Metropolis, Stereodisc,
(801 11 60000, 210 6786000), Από τον Αύγουστο: Eκδοτήριο Πλ. Αριστοτέλους.

 

 

Πηγή: e-go.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτο το δικαιολογει δλδ?

 

Όχι σε καμία περίπτωση,απλά αν γίνονται μπροστά πας πίσω και γλυτώνεις.Εδώ γινόντουσαν όπου να ναι,ξαφνικά ανοίγανε απο πίσω μας κι εμείς δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα και τρώγαμε ξύλο.

 

Το καραισκάκη ήταν γεμάτο. Όλοι παίξαν τέλεια. Οι massive attack ήταν άψογοι. Παρουσία, Ήχος, Εκτελέσεις. Οι gogol bordello προκάλεσαν χορό μέχρι τελικής πτώσης. Me wants more. Ούγκ.

 

Όχι και γεμάτο,η προσέλευση δεν ήταν καλή.Οι massive attack παίξανε λίγο,το ίδιο και οι gogol bordello και άντε οι massive ως 2ο όνομα να παίζουν λιγότερο,αλλά οι gogol,οι headliners γιατί?Υπήρχε μια βιασύνη να τελειώσουν μια συγκεκριμένη ώρα,αδικαιολόγητη για μένα μιας και δεν είχε μμμ έτσι κι αλλιώς,δεν έπαιζε να τα προλάβουμε δηλαδή αν τέλειωνε την τάδε ώρα η συναυλία και όχι πιο μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα κ ένα τέταρτο παίξανε, και μου φανηκε λογικο! Οπως επίσης λογικό μου φάνηκε οι gogol να παίξουν στο τέλος και να το τραβήξουν λιγουλάκι. Γούστα είναι αυτα! Η αρένα παντως ήταν σχεδόν γεμάτη, + τον κόσμο στις εξέδρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με το πρόγραμμα,οι massive ήταν να παίξουν 2 ώρες.Οι gogol ήταν να παίξουν 1.30 ώρα και παίξανε 1.10 περίπου,μαζί με το encore απ' όσο θυμάμαι.Γενικά σε festivals τα setlists είναι σαφώς μικρότερα απ' ότι αν ερχόταν το συγκρότημα,μόνο του,σε άλλον χώρο αποκλειστικά για τους οπαδούς του.

 

Επίσης,η διοργανωτές είχαν θέσει curfew στις 1.15,δηλαδή το πολύ μέχρι τότε έπρεπε να φύγεις.Απλά δεν κατάλαβα,αφού έτσι κι αλλιώς ηλεκτρικό κλπ τα χάναμε που τα χάναμε,ας παίζαν παραπάνω οι gogol.

 

Edit:Από κόσμο,είχε 5-6 χιλιάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Ρε παιδιά, μια ερώτηση για να καταλάβω πόσο άθλιοι μπόρεί να γίνουν μερικοί...

 

Είναι η ιδέα μου κ δεν πρόσεξα καλά, ή απο τη μέρα που ανακοίνωσε η Bjork οτι 2 ευρώ απο κάθε εισητήριο θα πηγαίνουν στη unicef, αυτομάτως η διοργανώτρια αύξησε την τιμή σε όλα τα εισητήρια κατά 2ε;

 

Βασικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στις αγορές μέσω πιστωτικής παίρνουν παραπάνω από την κανονική τιμή των εισιτηρίων! Για την madonna μου πήραν 10 ευρώ παραπάνω για κάθε ένα και για την Bjork 5!

 

Το γεγονός πως για την Bjork τα εισιτήρια που πήρα έκαναν 102ευρώ το ένα (χωρίς την προμήθεια) και όχι ας πούμε 100, με κάνει να πιστεύω πως ισχύει αυτό που λες...

 

:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...