Προς το περιεχόμενο

Προγράμματα, σχόλια συναυλιών, lives, events, parties, festivals κλπ.


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι HOCICO, 28 Μαρτίου στο Gagarin με 28-30E είσοδο.

 

Για όσους λένε οτι είναι πολλά τα 45 ευρό για τους Kiss(γενικά και σε άλλα fora...).Δεν ξέρω τι είναι οι HOCICO (και τι παίζουν και πόσο καλοί ή όχι είναι) αλλά δεν πιστεύω ότι μπρεί να υπάρξει ούτε η πιο οπαραμικρή απόπειρα σύγκρισης με Kiss.Και θα ζητάν ( και κόσμος φντάζομαι θα τα σκάσει) 30 γιούρα.Άρα μήπως αυτό είναι πολύ ακριβό εισιτήριο και των Kiss πολύ καλό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους λένε οτι είναι πολλά τα 45 ευρό για τους Kiss(γενικά και σε άλλα fora...).Δεν ξέρω τι είναι οι HOCICO (και τι παίζουν και πόσο καλοί ή όχι είναι) αλλά δεν πιστεύω ότι μπρεί να υπάρξει ούτε η πιο οπαραμικρή απόπειρα σύγκρισης με Kiss.Και θα ζητάν ( και κόσμος φντάζομαι θα τα σκάσει) 30 γιούρα.Άρα μήπως αυτό είναι πολύ ακριβό εισιτήριο και των Kiss πολύ καλό;

 

Αυτό το σκεπτικό είναι που μας έφερε ως εδώ. Παίρνουμε τη μια τιμή ως δεδομένη και κρίνουμε την άλλη.

 

Δείτε πόσο κάνουν έξω οι συναυλίες αυτές και δείτε και τους χώρους στους οποίους γίνονται και κρίνετε. Αλλά τι λέμε, εμείς φέρνουμε πάλι μέηντεν και πρηστ στη μαλακάσα και χαιρόμαστε. Εξαιρετική επιλογή μέρους όμως -υπέροχη η λεπτή ειρωνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ενταξει οι Judas Priest εχουν ερθει αλλες 2 φορες μονο!Ουσιαστικα μια το 2004!

 

Λιγα τα λογια σας για την αγαπημενη μου μπαντα:-D

 

ps:οχι σοβαρα βριστε οσο θελετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ενταξει οι Judas Priest εχουν ερθει αλλες 2 φορες μονο!Ουσιαστικα μια το 2004!

 

Λιγα τα λογια σας για την αγαπημενη μου μπαντα:-D

 

ps:οχι σοβαρα βριστε οσο θελετε!

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ενοχλεί το να έρχονται οι Judas Priest -για 3η φορά μέσα σε 35 χρόνια ιστορίας!- ή οποιοδήποτε άλλο συγκρότημα.

Λες και είναι υποχρεωτική η παρουσία στην συναυλία τους.

 

Παρόλα αυτά δεν μου αρέσει και πολύ το line-up του Rockwave... (εκτός των JP).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τα Γυμνά Καλώδια θα εμφανιστούν στον ΠΕΥΚΩΝΑ (Λ. Δημοκρατίας και Κορωναίου στους Αγίους Αναργύρους. Τηλ. 2102614845) το Σάββατο 29 Μαρτίου, όπου θα μας ταξιδέψουν με τραγούδια της καινούριας τους δισκογραφικής δουλειάς, καθώς και παλιότερα. Μαζί τους θα είναι και οι ʽΖΑΝ ΝΤΑΡΚʼ. Ώρα έναρξης 23.00.

 

Τα Γυμνά Καλώδια ιδρύθηκαν το χειμώνα του 2000. Η πρώτη δισκογραφική τους δουλειά βρέθηκε στις προθήκες των δισκοπωλείων το Σεπτέμβρη του 2005, με ομώνυμο τίτλο.

Το τραγούδι «Θέλω» ξεχώρισε αμέσως και αγαπήθηκε από το κοινό. Η δεύτερη δισκογραφική τους δουλειά κυκλοφόρησε το 2006 με τίτλο: Η Νεράιδα της Απελπισίας.

Στις αρχές του 2008 παρουσιάζουν την τρίτη τους δουλειά με τίτλο ʽΜια ζωή σε μια στιγμήʼ στην οποία συμμετέχουν ο Μάνος Ξυδούς και η Τάνια Κικίδη. Έχουν πραγματοποιήσει ζωντανές εμφανίσεις σε πολλά μέρη της Ελλάδας και της Κύπρου.

:P

Πληροφορίες και υλικό για τα Γυμνά Καλώδια μπορείτε να βρείτε στις διευθύνσεις:

www.gimnakalwdia.com

και

www..myspace.com/gimnakalwdiamyspace

 

Ευχαριστούμε για τον χρόνο σας και καλή ακρόαση.

 

ΓΥΜΝΑ ΚΑΛΩΔΙΑ Free downloads:-)

 

Θέλω

Βαθύ Γαλάζιο

Ήρωας για μια μέρα

Τριαντάφυλλα κι αστέρια

Φτερό στον άνεμο

Το ημερολόγιο της τελευταίας μου αγάπης

Ένας άγγελος γυμνός

Μια πόλη

Καληνύχτα

Ήρωας για μια μέρα (Acoustic)

Ξέρω ένα Θεό

Κόλαση

Όσα και να ήταν

Άνεμε

Λεπτοδείκτες

Η νεράιδα της απελπισίας

Μην την ξυπνήσετε ποτέ

Σάπια τριαντάφυλλα

Τα σκυλιά της κολάσεως

Αυλαία

Two thousand paper miles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...