Προς το περιεχόμενο

Προγράμματα, σχόλια συναυλιών, lives, events, parties, festivals κλπ.


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με πρόλαβες ρε proco_rosso και έκανες thread

 

:P:pΕτσι ρε,θα τα σπασουμε ολα!!!μαλακια η μαλακασσα,αλλα τι να κανουμε,ΚISS ειναι!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:τα εισητηρια ακριβα(αντικειμενικα),αλλα λογικα σε σχεση με οτι πληρωνουμε καθε χρονο σε συναυλιες....πρωτη φορα παντως,που δεν κοιταξα καν τιμη εισητηριου αρχικα,ειπα κ 100 ευρα θα τα δωσω,δεν το συζηταω...θα γινει της πουτ@ν@σ!!!!:devil::-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι και ακριβά ρε συ.Όπως είπα πριν,σκέψου για ποιούς έχουμε δώσει 30-35.

 

Εδώ για Metallica δώσαμε 60-65 (δε θυμάμαι...).Για τους Kiss που κάνουν όλα αυτά που κάνουν και έχουν σχεδόν 10 χρόνια να βγουν γύρα στην Ευρώπη και ήταν και πάντα ακριβοί...

Μια χαρά είναι οι τιμές.Έγώ περιμένα 60-70 να είναι.Στις χώρες που είναι πιο φτηνά είναι στις άλλες βαλκανικές και πρωήν σοβιετικές.Σκεφτείται λίγο τι λεφτά παίρνουν εκεί και ότι δεν υπάρχουν και όλα τα (αντίστοιχα) ελληνάδικα και μπουζούκια(που όποιος πάει εκεί ένα σάββατο θα χαλάσει άνετα 45 και παραπάνω,άρα δεν είναι δικαιλογία ότι είναι ακριβά.1-2 Σαββατα να μη βγει κάποιος και τα έβγαλε).Άρα δεν έχουν και άλλες επιλογές διασκέδασης.Βασικούς μισθούς πολύ πιο χαμηλούς από εμάς. Άρα αντίστοιχες και οι τιμές.Νομίζω ότι στις μεγάλες χώρες είναι αρκετά πιο ακριβές από εμάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

porco δεν ειχαν διαλυθει?δεν ξερω δεν εχω ακουσει πολυ KISS (εκτος απο τα γνωστα τους εννοειται) αλλα ειχα την εντυπωση οτι εδω και πολλαααααααααααααα χρονια ειχαν διαλυθει!παντως θυμαμαι που ειχα παιξει το παιχνιδι kiss στο πρωτο μου πισι και τα εσπαγε!!ειχα κολλησει στον τελικο κακο!(κλοουν) ρε παιδες οποιος εχει τη λυση ας βοηθησει! :-) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχαν διαλυθεί ποτέ.Έχουν περάσει διάφορες φάσεις.Από το 1983 μέχρι 1995 δεν έιχαν όλα αυτά τα βαψίματα και τις στολές.Από το 1996 επέστρεψαν με βάψιμο κλπ.Δεν έχουν βγάλει νέο δίσκο απο το 1998.Απλώς δεν έχουν κάνει από τότε και πολλές περιοδείες.Ευρώπη καθόλου .μόνο Αμερική κάποια show.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως,ναι,για το σοου των κιςς ειναι λογικη τιμη...μεταλικα ηταν ομως κ ροκγουεηβ,με 3 συγκροτηματα πριν νομιζω-δεν θυμαμαι-...αλλα ναι,για ελλαδα,με τετοιο εξοπλισμο-σοου,ειναι μια χαρα για μενα..απλα η μαλακασα με χαλαει,γτ ειναι μακρυα κ βασικα,μν γινει μαλακια με τα πυροτεχνηματα κ τα σχετικα(δασος κ μλκιες),κ κοψουν τπτ απο το ολο πανηγυρι....WISE,εχουν διαλυθει,επανενωθει,διαλυθει,με αλλα μελη παλι κτλ...simmons k stanley ειναι τα 2 βασικα μελη,που ειναι κοι φραγκοφονιαδες κ διωχνουν κοσμο αβερτα...δεν ειναι με το κλασσικο του line up νομιζω,χωρις δλδ freley k ''catman''(oeo),αλλα με αντικαταστατες που παιζουν μαζι κατι χρονια τωρα(αλλα φορανε το ιδιο μεηκ απ)...δες καλυτερα κανα wikipedia,γτ ειναι μεγαλη ιστορια...χεχε,παιζει να τοχω κ εγω αυτο το παιχνιδι,εχω σιγουρα το psycko circus παιχνιδι στο πισι(ειχα δλδ,τωρα πιαα...)..παντα παιζουν αυτοι ρε,ποτε δεν σταματησαν περιοδιες κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Porco δεν έχουν διαλυθεί ποτέ.Απλώς υπήρχαν διαστήματα που έκαναν και κάποια σόλο πράγματα.Άλλα διαστήματα που δεν έκαναν ούτε συναυλίες ούτε τίποτα.Αλλά ακόμα και τότε δεν είχαν διαλυθεί.

Και όντως ο πυρήνας των Stanley-Simmons δεν έχει αλλάξει ποτέ ,και αυτοί οι 2 κάνουν όλη τη δουλεία.

Και ο drummer με τον κιθαρίστα δεν είναι τυχαίοι.Έχουν περάσει και άλλες εποχές από τους Kiss , και σε συναυλίες και σε αλμπουμ.

 

Με φωτιές δεν παίζει πρόβλημα (βλ. συναυλία Roger Waters).Τώρα τα πυροτεχνήματα εξαρτάται.Αν έιναι από τα τοπικά-μικρά πάνω στη σκηνή κλπ δεν νομίζω να είναι πρόβλημα.Πρόβλημα μάλλον υπάρχει αν θέλουν να ρίξουν μεγάλα που πηγαίνουν ψηλά,γιατί μπορεί να πέσει κανά΄κομμάτι στο δάσος και να τρέχουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μωρε,δεν εχουν διαλυθει ποτε,εγω δεν το εγραψα καλα,εννοουσα πως διωχναν μελη κ ετσι κ μετα παιρναν αλλους κτλ...οταν σκεφτομουν παλια κιςς χωρις freley k catman μου φαινοταν αλλο σχημα,γιαυτο...αντε να δουμε λοιπον...Waters,ενα αρκετα εντυπωσιακο πυροτεχνημα-ηλιο,το ειχαν αφαιρεσει παντως απο το ελληνικο σοου του...θα δειξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο εννοω και γω διαλυθει.ειχαν χαθει...γτ οταν δεν βγαζεις σιντι δεν κανεις τουρνε και γενικα δεν ασχολεισαι με το αθλημα ουσιαστικα εισαι μπαντα μονο "στα χαρτια".επισημα μπορει να μην εχουν διαλυθει ποτε.παντως τι λεμε??μιλαμε για ενα απο τα μεγαλυτερα συγκροτηματα ολων των εποχων.μαλιστα ειχα διαβασει προσφατα απο ενα περιοδικο αμερικανικο που ειχε βγαλει μια λιστα με τις καλυτερες μπαντες σε λαιβ ολων των εποχων οτι εχουν την καλυτερη σκηνικη παρουσια(και μοιραια τους ειχε στιν πρωτη θεση στο τοπ 50!(οι linkin ηταν στο 49!εσυ να τα βλεπεις porco αυτα! :-) )

ρε συ το παιχνιδι ετσι νομιζω λεγοταν.ΚΙSS psycko circus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AC/DC k KISS κανουν τα υπερτατα σοου...κατσε κ ακου κιςς ν ερθεις να νιωσεις πως εινή ζωη κ ολα τα ωραια μεχρι το πρωι..

οι linkin ηταν στο 49!εσυ να τα βλεπεις porco αυτα

:P:p:p

 

Oι KISS χαζευουν κοσμο με τα λαιβ τους...no place for hidin baby,no place to run,you pull the trigger of my...LOVE GUN!!!(Ε,συγκροτημα με τετοιο στιχο ειναι δυνατον να μν σπερνει λαιβ??:-D:-D)WISE,στρωσου στους κιςς κ ελα,κ ασε τα αλλα τα τεντιμπογια που ακους...:P:p--ναι,το ιδιο παιχνιδι λεμε,γαματο,99,καπου κει θυμαμαι το επαιζα..:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μου τσονταρεις κατι ερχομαι!

προλαβαινω να ακουσω ολη τη δισκογραφια και να μαθω ολα τα lyrics απε3ω μεχρι να ρθουν???

δεν γινεται να χασω τετοιο υπερτατο show!!αλλα δεν ειναι λιγο μεγαλοι?8α μου πεις οι scorpions ειναι μικροι που παιζουν σαν 25αρηδες?

i was made for loving you baby,you were made for loving me... αφιερωμενο τετοια μερα που ειναι!!!

 

φιλε 1999-2000 το παιζα!οταν ειχα παρει το πρωτο μου πισι.ρε man 8α με παρουν τα ζουμια...

μιλαμε για ωρες κολλημενος στν ο8ονη!το χες τερματισει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το τερματισα το μπουρδελο,ηταν δυσκολο κ μετα απο καμποσο καιρο θυμαμαι ξεκινησα να παιζω μανιωδως quake κ το ξεχασα-κ δεν ξερω κ που ειναι τωρα γμτ:mad::mad:Ηλικιες στους κιςς δεν εχουν σημασια,με τοσο μεηκ απ,δεν τους λες γερους-απο αποδοση γαμανε ουτως η αλλως-...προλαβαινεις ρε να ακουσεις,αλλα θα τα ξερεις τα πιο πολλα λογικα(ή μηπως οχι,σαν παιδι του nu metal?:P:p:p)....παντως θα ειναι εμπειρια για οποιον ερθει...α,κ οφτοπικ λιγο,check this out,

http://youtube.com/watch?v=VTDk83mpNDU:mrgreen::mrgreen:stay heavy....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε να είναι σε καλή κατάσταση φωνητικά ο Stanley και δεν τους φοβάμαι καθόλου.

Εδώ ρε ο Jagger και ο Iggy που είναι μεγαλύτεροι ακόμα, βάζουν κάτω όλα τα νέα συγκροτήματα σε live.

Oι Kiss που είναι και το καλύτερο live συγκρότημα λες να κωλόσουν...

Για τη ιστορία πάντως:

Paul Stanley (56)

Gene Simmons (58)

Tommy Thayer (47)

Eric Singer (49)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά,ίσως έχει αναφερθεί στις πιο πίσω σελίδες,αλλά που να ψάχνω τώρα ? Το φετινό march metal day ξέρει κανένας τι μέρα πέφτει ?

 

νομιζω την ιδια ημερομινια με το 2007

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, καλημέρα!

 

Καθώς δεν έτυχε να ξαναπάω στο March Metal Day, έχω μια απορία (sorry αν είναι και λίγο χαζή confused-smiley-015.gif)

 

Οι πόρτες κλείνουν μετά από κάποια ώρα ή μπορείς να μπεις οποιαδήποτε στιγμή; Αφενός δεν ξέρω αν θα έχω ελεύθερο όλο το πρωινό για να μπορέσω να είμαι εκεί στις 12 το μεσημέρι, και από την άλλη βασικά μόνο οι Nightwish με ενδιαφέρουν και βγαίνουν στις 23.30.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε porco γτ μου το κανεις αυτο?μου θυμησες τα νιατα μου το 3ες??παρολο που οντως ηταν παλουκι το χα φτασει μεχρι τον τελικο κλοουν (που δειχνει στο τρειλερ που εδωσες) αλλα δεν εβγαινε με καμια!!το 3εκιναω αποψε κιολας παλι!!!!ντα3ει μην κραζετε σταματαω το οφ τοπικ!

τα πιο πολλα φιλτατε τα 3ερω!δεν ειμαι κολλημενος σαν μερικους μερικους!! :-)

η μουσικη δεν εχει ορια ουτε ηλικιες!!!σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...