Προς το περιεχόμενο

Προγράμματα, σχόλια συναυλιών, lives, events, parties, festivals κλπ.


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1175702935_52_FT0_plantd_20_.jpg

Στις 29 Ιουνίου στη Μαλακάσα και στις 30 του ιδίου μήνα στη Θεσσαλονίκη στη Μονή Λακαριστών εμφανίζεται ένας πραγματικός θρύλος της Rock!

Η πρώτη φορά που μας τίμησε ήταν το 1990 και η δεύτερη επίσκεψη του ήταν το 2000Στο ΣΕΦ και στο Ροδών αντίστοιχα.Ο Robert Plant στην Ελλάδα και πάλι!

Και για όσους δεν τον ξερόυν (ντροπή) είναι ο τραγουδιστής μιας από τις πιο σπουδαίες άπαντες στο χώρο της Rock και της μουσικής γενικότερα! Των Led Zeppelin φυσικά!! Και για όσους δεν ξερόυν ούτε το όνομα της απαντάς είναι αυτός που τραγούδησε το Stairway To Heaven! Και όσοι δεν ξερόυν ούτε αυτό μπορούν να ρωτήσουν τους γονείς τους και να πάρουν την γνωστή απάντηση «Τι μου θυμίζεις τώρα παιδί μου» και να σας πουν υστέρα ιστορίες από την νεανική τους ηλικία και τα πάρτη που έκαναν τότε γεμάτα πραγματική διασκέδαση και υπεροχή μουσική!

 

Βεβαίως ο Plant θα είναι με την νέα του μπάντα τους Strange Sensation με τους οποίους ξεκινούν περιοδεία με αφετηρία την Ελλάδα. Ο 60χρονος πλέον αστέρας της Rock μας υπόσχεται δυο βραδιές βγαλμένες από το παρελθόν με σημερινούς ήχους.

 

Εμείς απλά θα καθίσουμε και θα «ταξιδέψουμε» μαζί του. Α ρε πατερά πάλι σε θυμάμαι είχες δίκιο όταν μου είπες ότι τα μεγαλύτερα ταξίδια τα κάνουμε καθιστοί……..

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1175702935_52_FT0_plantd_20_.jpg

Στις 29 Ιουνίου στη Μαλακάσα και στις 30 του ιδίου μήνα στη Θεσσαλονίκη στη Μονή Λακαριστών εμφανίζεται ένας πραγματικός θρύλος της Rock!

Η πρώτη φορά που μας τίμησε ήταν το 1990 και η δεύτερη επίσκεψη του ήταν το 2000Στο ΣΕΦ και στο Ροδών αντίστοιχα.Ο Robert Plant στην Ελλάδα και πάλι!

Και για όσους δεν τον ξερόυν (ντροπή) είναι ο τραγουδιστής μιας από τις πιο σπουδαίες άπαντες στο χώρο της Rock και της μουσικής γενικότερα! Των Led Zeppelin φυσικά!! Και για όσους δεν ξερόυν ούτε το όνομα της απαντάς είναι αυτός που τραγούδησε το Stairway To Heaven! Και όσοι δεν ξερόυν ούτε αυτό μπορούν να ρωτήσουν τους γονείς τους και να πάρουν την γνωστή απάντηση «Τι μου θυμίζεις τώρα παιδί μου» και να σας πουν υστέρα ιστορίες από την νεανική τους ηλικία και τα πάρτη που έκαναν τότε γεμάτα πραγματική διασκέδαση και υπεροχή μουσική!

 

Βεβαίως ο Plant θα είναι με την νέα του μπάντα τους Strange Sensation με τους οποίους ξεκινούν περιοδεία με αφετηρία την Ελλάδα. Ο 60χρονος πλέον αστέρας της Rock μας υπόσχεται δυο βραδιές βγαλμένες από το παρελθόν με σημερινούς ήχους.

 

Εμείς απλά θα καθίσουμε και θα «ταξιδέψουμε» μαζί του. Α ρε πατερά πάλι σε θυμάμαι είχες δίκιο όταν μου είπες ότι τα μεγαλύτερα ταξίδια τα κάνουμε καθιστοί……..

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας

 

Δεν ξέρω... Για μένα ο Page είναι το κόλλημα μου και όχι ο Πλάντ. Αν ήταν και ο Page μαζί στάνταρ θα πήγαινα. Τώρα το σκέφτομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pige kanenas sto march metal day?pos tou fanike?emena mou tin espase poli i diorganosi pados(girise mipos kanenas me tram???).tha pai kanis apo edo blind guardian?o keros plisiazi...

 

To spastiko gia mena itan oti perimename na teleiosei i proti skini gia na paiksei i deuteri. Poio to noima 2 skinon??? Einai megali friki festival se kleisto xoro me toses ores diarkeias. Mporousan na meiosoun ligo ta group pou tha paizan. To oti perimena gia Manowar mexri tis 00:00 mporei na itan ligo kourastiko fisika omos to kseperasa 2 ores meta pou prospathousa na sineiditopoihso to ti eixa molis dei....... apla THEOI

 

Tora etoimazomai gia UP THE HAMMERS FESTIVAL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω... Για μένα ο Page είναι το κόλλημα μου και όχι ο Πλάντ. Αν ήταν και ο Page μαζί στάνταρ θα πήγαινα. Τώρα το σκέφτομαι.

 

Συμφωνω κι εγω αλλα και ο Πλαντ ηταν Ο τραγουδιστης(φωνες απο τις λίγες..)!Ευκαιρια δεν ειναι να τον δουμε?

λεω εγω τωρα....:roll: :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν όπως είπες.

Δεν ξέρω, θέλω πολύ να πάω μια που οι Zeps είναι από τ'αγαπημένα μου σχήματα αλλά ρε γμτ είναι και 60 χρονών.

Από τη μια είναι ευκαιρία να δούμε ένα θρυλικό όνομα, από την άλλη μερικοί δεν ξέρουν πότε πρέπει ν'αποσυρθούν.

Εύχομαι σε όσους πάνε να βρεθούν σε μια γαμάτη συναυλία και να με κάνουν να φάω το post μου :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

isis 14 ιουνίου Αθήνα!!!Άντε να τους ξανά δω, ελπίζω να τα σπάσουν όπως την προηγούμενη φορά!!!Δεν φέρναν μαζί τους red sparowes να μην κατεβαίνω 2 φορές Αθήνα :-)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

******* ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΣ ********

 

Ορχήστρα Νυκτών Εγχόρδων Δήμου Πατρέων

Διεύθυνση: Θανάσης Τσιμπινάκης

 

Συνεδριακό και Πολιτιστικό Κέντρο

Πανεπιστημίου Πατρών

Κυριακή 29 Απριλίου και ώρα 21:30

 

Εισιτήρια προπωλούνται:

Musical - Ερμού 46, 2610620222

Discover - Πατρέως 30, 2610624918

Music Station - Ρήγα Φεραίου 34, 2610222411 Γραφεία ΔΕΠΑΠ - Παπαδιαμαντοπούλου 17Α, 2610274569

 

Τιμή: 18 ευρώ (12 ευρώ φοιτητικό)

post-605-129062945564_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

James τον Ιούλιο στην Αθήνα...

Ας ελπίσω να μην με απογοητεύσουνε οι πηγές μου...

 

http://www.wearejames.com/news/

 

The band will also be heading to Greece to join the Fly Beeyond Festival at the Olympic Stadium, Athens. James will headline on the 18th July. Ticket information to follow.

 

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...