Προς το περιεχόμενο

Προγράμματα, σχόλια συναυλιών, lives, events, parties, festivals κλπ.


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

H Underground Foundation με την Butterfly Effect διοργανώνουν την Παρασκευή 8/12 μια alternative/grunge βραδιά με τρεις από τις πιο δυναμικές μπάντες της Αθήνας.

Στην σκηνή θα εμφανιστούν οι J.Allen, οι Poem και οι Fliptop Box. Για περισσότερες πληροφορίες, επισκεφθείτε το www.u-f.gr.

 

Έναρξη: 20.30

Είσοδος: 6 ευρώ

 

live812js0.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Butterfly Effect παρουσιάζει το πρώτο live των βετεράνων Αθηναίων stone rockers, LORD 13, αμέσως μετά τη κυκλοφορία του 2ου δίσκου τους. Το όνομά τους εγγυάται την επιτυχία του event και το καθορίζει ως αξέχαστη εμπειρία για όσους το ζήσουν από κοντά.

 

lord13moreje3.th.jpg

 

Μαζί τους, οι γνωστοί πλέον για τις live εμφανίσεις τους, STONEDEVILS. Αλήτικο desert stoner rock, βρώμικος ήχος, χυμένες μπύρες και πολλές σπασμένες μπαγκέτες!

 

Opening act οι ROUTES. Με πολλά live στο ενεργητικό τους θα σημάνουν την έναρξη της πιο εκρηκτικής βραδιάς του Δεκέμβρη με πολλά γκάζια!

 

 

 

finalflyerlord13mt0.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγια δεν χρειάζονται. Ατομα που τους έχουν δει στο εξωτερικό λένε ότι ή τσιμπιμένη τιμή του εισητιρίου 52? θα πιάσει τόπο! Ευχομαι. Λάτρεις, γνώστες και μή του συγκροτήματος, θα εκπλαγείτε με αυτά που θα δείτε, και θα ακούσετε φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"MONO GIA FILOUS" 8A MPOROUSE NA NAI O TITLOS TOY PRWTOU ETHSIOU XRISTOUGENNIATIKOU PARTY POU DIORGANENEI TO FAN CLUB THS APOLYTA ANANEWMENHS KAITHS GARBI STIS 21 DEKEMVRIOU STA "ASTERIA" GLUFADAS!

 

STA “ASTERIA†LOIPON, 8A EXOUME THN EYKAIRIA NA DRAPETEYSOUME APO THN ROUTINA THS KA8HMERINOTHTAS KAI NA ZHSOUME MIA VRADIA MONADIKH, GEMATH KEFI, XORO KAI FYSIKA...POLLES EKPLHXEIS!!!

 

MIA VRADIA POU 8A FEREI PIO KONTA TOYS FILOUS THS KAITOULAS APO OLH THN ELLADA ALLA...KAI TO EXWTERIKO! PALIES KAI NEES EPITYXIES 8A DIADEXONTAI H MIA THN ALLH KA8WS H ZESTH FWNH THS KAITHS GARBI 8A ERMHNEVEI TRAGOUDIA PSYXHS APO THN NEA THS DISKOGRAFIKH DOULEIA ME TITLO "PWS ALLAZEI O KAIROS".

 

NA SHMEIWSOUME PWS O AGAPHTOS SE OLOUS ANTUPAS 8A NAI EPISHS MAZI MAS XARIZONTAS MAS TIS DIKES TOU DIAXRONIKES EPITYXIES TOU KAI ERMHNEYONTAS MONADIKA DUETA ME THN AIS8HSIAKH PARTENER TOU, KAITH GARBI.

 

EKPLHXH GIA OLOUS APOTELEI H EIDIKH TIMH TWN 20 EURO/ATOMO (KRATHSH SE TRAPEZI ME FIALI)!

 

STOXOS MAS EINAI H 21H DEKEMVRIOU NA MEINEI AXEHASTH SE OLOUS ESAS POU 8A MAS TIMHSETE ME THN PAROUSIA SAS!

 

EISTE OLOI KALESMENOI MAS!

 

GIA PROSKLHSEIS KAI PERISSOTERES PLHROFORIES:

 

Xaris: 6944 211 808

 

Emails: [email protected] & [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν θα αρχίσω με τα άσχημα του Live...

 

Kαταρχήν ο χώρος μου φάνηκε καλός αλλά λόγω μεγέθους θα έπρεπε πρώτον να έχει κάποιου είδους ηχοαπορρόφηση ή τελως πάντων κάτι που να διατηρεί την τελειότητα του ήχου που έφευγε απο την κονσόλα (απο μέρος σε μέρος άλλαζε η ποιότητα...και πιστέψε με σε μερικά σημεία άγγιζε την τελειότητα...).Δεύτερον, θα έπρεπε να έχει κάποια κλίση το δάπεδο.Με τόσους ψηλούς ήταν δύσκολο να βλέπεις αξιοπρεπώς απο την 20η σειρά και πίσω...Δεν ξέρω κατα πόσο ήταν εφικτό αυτό απο κατασκευαστικής πλευράς αλλά εμένα ο χώρος μου "έκραξε" την αρπαχτή της DiDi...52€ και 60€ στο ταμείο γιαυτόν τον χώρο, μάλλον κλεψιά είναι.Καλύτερα δηλαδή να παίζαν στο ΟΑΚΑ στο γήπεδο μπάσκετ...Αnyway, αυτά είναι που με χαλάσανε περισσότερο...Πάμε στα καλά...

 

Έφτασα σχετικά νωρίς για να είμαι άνετος, είχε μαζευτεί ήδη (18:15-18:30) πολύς κόσμος.Οι Mastodon ξεκίνησαν στην ώρα τους και σχετικά "απότομα".Αν και τους είχα δεί πέρυσι και μου άρεσαν πολύ, το Σάββατο είδα μάλλον τον χειρότερο εαυτό τους.Που είναι αυτή η ενέργεια που είχαν στο gagarin?Αυτός ο ήχος που νόμιζες οτι θα το γκρεμίσουν?Το γεμάτο setlist (που πραγματικά μου είχαν λείψει μόνο ένα δύο κομμάτια)...Τέλος πάντων, δεν τους δικαιολογώ και ας ήταν η μπάντα για το "ζέσταμα"...Τιποτα...Δυστυχώς...(Τα Leads απο τις κιθάρες ούτε καν ακουγονταν.Τα κομμάτια με δυσκολία τα ξεχώριζα...)

 

Για τους Tool, δεν ξέρω πως να εκφραστώ και παράλληλα να καταφέρω να μην γίνω γραφικός...Ο ήχος τους ήταν εκπληκτικός (άσχετα με την πολύ άσχημη ακουστική του χώρου).Απο θέμα απόδοσης της μπάντας δηλαδή πολύ πιο πάνω απο ικανοποιημένος.Το setlist με χάλασε μόνο και μόνο για το γεγονός οτι δεν τους έχω ξαναδεί.Αν τους είχα δεί σε κάποια απο τις προηγούμενες περιοδίες τους που δίναν βάση σε παλιότερα κομμάτια, το setlist του Σαββάτου θα με ικανοποιούσε πλήρως μιάς και βασίστηκαν περισσότερο στον τελευταίο δίσκο αλλά με πολύ καλά κομμάτια ενδιάμεσα.

 

Εκεί που άρχισα να χάνω την μπάλα ήταν μετά την μέση της συναυλίας οπου αρχίσα τα πιο tripy κομμάτια...Όταν τελείωσε το 10.000 days δεν ήξερα που βρισκόμουν.Μου την σπάσαν και κάτι τυπάκια που χτυπιόντουσαν με κάθε ευκαιρία...Καλά που την βρίσκεις αυτή την καφρίλα ρε φίλε και μετά απο ένα τόσο tripy θέαμα (στην καλύτερη) το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι να γυμνάσεις τον σβέρκο σου και (στην χειρότερη) να ιδρωσεις εσένα και τους γύρω σου?Εντάξει δεν λέω να ξεσπάσεις...αλλά μερικές φορές οι αντιδράσεις μερικών μου έβγαζαν πολύ "δεν-πιάνω-το-νόημα-όσων-διαδραματίζονται"...Τέλος πάντων...όπως την δεί ο καθένας...Το 3λεπτο 4λεπτο τζαμάρισμα επίσης με άφησε με ανοιχτό το στόμα...Γενικά ο ήχος τους μαζί με τα visuals και τον φωτισμό του χώρου, έφτιαχναν ένα "οπτικοακουστικό LSD"...

 

Όλο αυτό που είδαμε και ακούσαμε (όσοι είμαστε εκέι) με έχει πειράξει πάρα πολύ...Θα κάνω μέρες να συνέλθω...Τελικά (μου) απέδειξαν οτι είναι η μεγαλύτερη μπάντα αυτή την στιγμή...Είχα απογοητευτεί αρκετά απο τον τελευταίο τους δίσκο και περίμενα ένα απλά καλό live (πράγμα που θα με ξενέρωνε) αλλά τελικά ξέφυγαν πολύ πάνω απο τις προσδοκίες μου...

 

Τους βλέπω ξανά με την επόμενη (που θα την επιδιώξω) ευκαιρία...

 

Cheers!!!!!!!

 

Edit:Α, ξέχασα να ανεφέρω και το σκηνικό με το κερί του Chancellor και τους (χιλιάδες???) αναπτήρες απο κάτω...Πολύ συγκινιτική στιγμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...