Προς το περιεχόμενο

Προγράμματα, σχόλια συναυλιών, lives, events, parties, festivals κλπ.


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Some photos και απο εναν αχρηστο φωτογραφο σαν και του λογου μου...

 

Ο "ηλεκτρονικος" Schiller που ελεγε και το σποτακι. Δεν ειδα που παιρνει τις μπαταριες...

SHILLER_ATHENS.jpg

 

 

Raveonettes. Χάλια performance, αλλα η ξανθια κυρια ειναι για Agence

RAVEONETTES_ATHENS.jpg

 

Λιγο πριν βγουν.

DEPECHE_ATHENS_1.jpg

 

 

Εναρξη. Οι αναπτηρες πεθαναν πια.

DEPECHE_ATHENS_2.jpg

 

 

Χωρις λογια I

DEPECHE_ATHENS_3.jpg

 

 

Χωρις λογια II

DEPECHE_ATHENS_4.jpg

 

 

Χωρις λογια III

DEPECHE_ATHENS_5.jpg

 

 

Χωρις λογια IV

DEPECHE_ATHENS_6.jpg

 

 

See you next time!

DEPECHE_ATHENS_7.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως το πρόβλημα του κολλήματος μετά το τέλος με το αυτοκίνητο λύθηκε εύκολα. Πας σαβουριάζεις πίνεις μπυρίτσες και όταν χαλαρώσουν τα πράγματα ξεπαρκάρεις και τι κάνεις.

Xε, χε!! Αυτό ακριβώς ήθελα να κάνω αλλά είχαμε κολλήσει σ' ενα δρομάκι που δεν πήγαινε ούτε μπρός, ούτε πίσω και αν φεύγαμε θα κλείναμε και το κομβόι πίσω, οπότε ήμασταν όμηροι!

 

Η συναυλία πάντως ήταν ΦΟΒΕΡΗ! Το feeling απίστευτο και ο παλμός πολύ δυνατός. Ήμουν αρκετά κοντά στη σκηνή (καλά το σπρωξίδι απίστευτο αλλά χαλάλι). Πιστεύω ότι ο κόσμος που ήταν πιο πίσω ίσως να ξενέρωσε λίγο γιατί άλλο είναι να 'σαι στο στριμωξίδι και να ʽσαι κοντά στη σκηνή και άλλο να σαι στην ίδια φάση και να τους βλέπεις με κιάλια!

 

Κατά τη γνώμη μου οι Depeche τα ʽδωσαν όλα, δεν υπήρχε κάτι παραπάνω να ζητήσουμε. Τα αρνητικά χρεώνονται στη διοργάνωση που ήξερε πολύ καλά πόσα εισιτήρια έκοψε και παρ ʼόλα αυτά αντί να βγει η συναυλία sold out και να είναι πιο ανθρώπινα τα πράγματα, κοιτάξανε να χώσουν κι άλλο κόσμο στο τζαμπέ. Πραγματικά, μπροστά ήταν τόσο αποπνικτικά που πάλι καλά που δε λιποθύμησα, ήταν κι αυτή η ζέστη, πανάθεμά την

 

Για το συμβάν της αναμονής και του μποτιλιαρίσματος πιστεύω ότι η αστυνομία είχε κλείσει τις εξόδους για να φύγουν τα πούλμαν κτλ. Δεν εξηγείται αλλιώς να μην κουνιέται τίποτα για τόση ώρα. Το θέμα είναι ότι κάλλιστα θα μπορούσαν να βγάλουν μια ανακοίνωση στα video wall και να συνεχίσει party με dj στα decks ώστε να παραμείνει κάποιος κόσμος που γούσταρε και να μην φύγουν όλοι έτσι μαζικά.

 

Αλλά ότι κι αν έγινε η συναυλία ήταν φοβερή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν ο μόνος που έφυγε χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα; Είχαμε παρκάρει στη γνωστή καβάντζα (500μ από την είσοδο) και φύγαμε πολύ κυριλέ... (00:20 είμασταν Χαιδάρι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διοργάνωση festival στην Λέρο από το Openmind Magazine. 20 Κυριακή -28 Δευτέρα ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ, με μουσικές εκδηλώσεις και πολλές συμμετοχές, από όλα τα κομμάτια της πανανθρώπινης μουσικής τούρτας, σε χώρους που εξυπηρετούν το φιλειρηνικό πνεύμα της διοργάνωσης και επιτρέπουν εικαστικές παρεμβάσεις. Πρόκειται για σύνολο δραστηριοτήτων και εκδηλώσεων, που διεξάγονται σε φιλικό χώρο και με πνεύμα αλληλεγγύης, με γλώσσα την μουσική, το θέατρο, την ζωγραφική και τις Τέχνες του Ανθρώπου. Τα συλλογικά μηνύματα που προβάλλονται συνιστούν τον χαρακτήρα και το ύφος ενός festival.

 

Mετά από συζήτηση της Διοργανώτριας Αρχής με το αξιότιμο Δημοτικό Συμβούλιο Λέρου συναποφασίστηκε, ότι το νησί θα μπορεί να φιλοξενήσει με το πλήρες των δυνάμεων του τους επισκέπτες του festival σε ακριβώς αυτή την χρονική περίοδο: από Κυριακή 20 Αυγούστου έως και Δευτέρα 28 Αυγούστου.

 

Οι καλλιτέχνες που θα συμμετασχουν στο φεστιβάλ είναι οι εξης:

Mad Professor, Alcallika [berlin], Ημισκούμπρια, Deus Ex Machina, Λάκης Παπαδόπουλος, Γιάννης Γιοκαρίνης, Νίκος Μίχας [Ασπάλανθοι], Soul Fire, Locomondo, Direct Connection [live + s.s.], Κακό Συναπάντημα, Blues Cargo, Professor Skank, Rankin Johnny [T.H.C. Soundsystem], Anna Mystic + Mc African Simba, Selector I-land [Ρέθυμνο],

Old John + Man’o, Dj Vanilla, Sexπυρ, Three way plane, Twin Peags, Second Nature, Liquidust, t.f.k. [xen], Elytron, Effigy.

 

Η μουσική μιλάει. Σε όσους έχουν καρδιά και ακούνε…

 

Υπήρξε ανοιχτή πρόσκληση σε graffiti artists (all over) και με την συνεργασία των Αρμόδιων Αρχών θα προσπαθήσουμε, να αναπλάσουνε ένα κτίριο του Θεραπευτηρίου της Λέρου, που στέκει τρομακτικό στην είσοδο του λιμανιού του Λακκίου, ενώ θυμίζει τι μπορεί να χτίσει ο άνθρωπος, για να ξεφορτωθεί τον άνθρωπο. Το κτίριο αυτό θα προσφερθεί ως καμβάς σε γνωστούς καλλιτέχνες του χώρου, οι οποίοι με σεβασμό θα το αναπλάσουν προσθέτοντας χρώμα στους τοίχους του και ελπίδα σε εκείνους που το βλέπουν.

Οι graffiti artists είναι οι εξης:

Zap, bizarre, sake, b. , sgb, wof, 114, skids, tbd, heroes, carpe diem, sr squad, errorism, hit, udk, fix, lifo, ofk, frogz.

 

Το Open your Mind festival έχει διάθεση θεσμοποίησης των δραστηριοτήτων του.

 

Για οποιαδήποτε πληροφορία μη διστάσετε να έρθετε σε επαφή μαζί μας.

Info - κρατήσεις :

Τηλ. : 210-7708486 σε ώρες γραφείου

e-mail: [email protected].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι κάπως εξειδικευμένο, ελπίζω να μην πειράζει που άνοιξα καινούργιο τόπικ, πιστεύω ο τίτλος θα χτυπήσει στο μάτι κάποιου που πήγε, περισσότερο απο ότι αν το βάλω στο γενικό τόπικ για τις συναυλίες.

 

Ξέρω πέρασε κάποιος καιρός, οπότε λογικά όσοι έβγαλαν live φωτογραφίες θα τις έχουν περάσει στο pc. Ενδιαφέρομαι ΚΥΡΙΩΣ για φωτογραφίες απο τους Whitesnake, και ΚΥΡΙΩΣ απο τη συναυλία στη Θεσσαλονίκη. Κι αυτό, γιατί ενώ πήγα (και ΚΑΡΑΓΟΥΣΤΑΡΑ με Coverdale), το άθλιο κινητό μου έβγαλε αντιστοίχως άθλιες φωτογραφίες. Οπότε ενδιαφέρομαι για όποιον άλλο φίλο πήγε και έβγαλε με κινητό ή ψηφιακή, να ανεβάσει ό,τι έχει βγάλει, ή να μου στείλει pm για να μου στείλει ό,τι θέλει με e-mail..

 

ΥΓ. Όχι βέβαια ότι δεν θέλω και φωτογραφίες απο Scorpions ή απο τη συναυλία στην Αθήνα, όλες ευπρόσδεκτες είναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ΤΕΛΕΙΑ! Μόνο με τσιρίδια μπορώ να το περιγράψω. Είναι η 3η φορά που τους βλέπω, άνετα τους βλέπω και τέταρτη....

 

Για να μη δώσουμε spoilers, θα αναφέρω τα πιο ωραία σκίτσα άλλη φορά, για να τ'απολαύσετε μόνοι σας :D

 

Πρόλαβε να τους δει κανείς άλλος; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Terra Vibe βρίσκεται στο 37ο χιλιόμετρο Αθηνών-Λαμίας στον κόμβο της Μαλακάσας. Και για όσους δεν έχουν αυτοκίνητο Η Didi Music που διοργανώνει τις συναυλίες, βάζει και λεωφορεία από το κέντρο της Αθηνάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...