Προς το περιεχόμενο

Προγράμματα, σχόλια συναυλιών, lives, events, parties, festivals κλπ.


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μηπως ξερει κανεις αν θα υπαρχουν λεωφορεια ειδικα για την συναυλια των depeche mode?

 

να σε πηγαινουν και να σε γυριζουν;

 

edit υπαρχουν σχεδον για ολες τις συναυλιες στο terra vibe

 

HOW TO COME

 

Προτιμήστε τα μέσα μαζικής μεταφοράς! Έτσι, αποφεύγετε την κίνηση και την ταλαιπωρία να παρκάρετε και τα vibes παραμένουν πάντα θετικά!

 

TRAIN

 

Το τρένο που εξυπηρετεί είναι Αθήνα – Σφενδάλη και η διαδρομή είναι υπέροχη. Το τελευταίο τρένο αναχωρεί από το σταθμό Σφενδάλης στις 00.09. Φροντίστε να κόψετε το εισιτήριό σας round trip, ώστε ο ΟΣΕ να προγραμματίσει ανάλογα τα βαγόνια του. Για να πληροφορηθείτε για τα δρομολόγια του ΟΣΕ αρκεί να τηλεφωνήσετε στο 1110.

 

BUS

 

Αν από την άλλη το τρένο δεν είναι το μέσο που σας ταιριάζει, υπάρχουν πάντα και τα ειδικά λεωφορεία του Sunways. Με τιμή 8e για το round trip, τα ειδικά λεωφορεία αναχωρούν από το σταθμό Λαρίσης και σας περιμένουν μέχρι το τέλος της συναυλίας. Κρατήσεις και πληροφορίες για τα δρομολόγια στο: 210 3234513 και στο http://www.sunways.gr.

 

Και φυσικά μπορείτε να εξυπηρετηθείτε και με τα υπεραστικά λεωφορεία Κ.Τ.Ε.Λ., με δρομολόγια Αθήνα – Ωρωπό, Αθήνα – Δήλεσι και για την επιστροφή σας, Μαλακάσα – Αθήνα. Πληροφορίες στο τηλ: 210 8808080.

 

CAR

 

Βέβαια, αν κρίνετε ότι μόνο το αυτοκίνητό σας μπορεί να σας εξυπηρετήσει, τότε μοιραστείτε τη διαδρομή με τους φίλους σας. Πινακίδες με την ένδειξη Terra Vibe υπάρχουν σε κομβικά σημεία για τη διευκόλυνσή σας.

 

Ερχόμενοι από την Αθήνα προσεγγίστε την περιοχή από τον κόμβο Μαρκόπουλου (πρώτη έξοδος δεξιά μετά τα διόδια Αφιδνών). Σας προτείνουμε, μπαίνοντας στο παράδρομο της εθνικής, να παρκάρετε τα αυτοκίνητά σας με φορά προς την Αθήνα. Με αυτό το τρόπο θα μπορέσουμε να πετύχουμε καλύτερη ροή της κυκλοφορίας μετά το τέλος των εκδηλώσεων.

 

Αν έρχεστε από Λαμία, η έξοδος της Μαλακάσας είναι η σωστή επιλογή!

 

Φτάνοντας στο χώρο, ακολουθείστε τις οδηγίες των σημάτων και του ειδικού προσωπικού που θα βρίσκεται εκεί για την εξυπηρέτησή σας.

 

PARKING

 

Και σε αυτή τη συναυλία, θα λειτουργεί parking στη Μαλακάσα. Πρόκειται για ένα ιδιωτικό parking, χωρητικότητας 1.000 αυτοκινήτων, με τιμή 5 ευρώ για κάθε αυτοκίνητο.

 

Πως θα φτάσετε ως εκεί;

 

Ερχόμενοι λοιπόν, από Αθήνα, στρίβετε στην ΕΞΟΔΟ Μαρκόπουλο (μετά τα διόδια Αφιδνών), και κατευθύνεστε προς Μαλακάσα και τις κατασκηνώσεις ΥΠΕΧΩΔΕ. Λίγο πριν μπείτε στο χωριό της Μαλακάσας, θα βρείτε στο αριστερό σας χέρι, το parking, λίγα μέτρα μακριά από την πίσω πλευρά του Terra Vibe!

 

ελπίζω να βοήθησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επίσης και αυτό. Όλα είναι από το http://www.redfm.gr

 

Και όχι μόνο αυτό!Επιπλέον, οι 5.000 πρώτοι και τυχεροί που θα προλάβουν να αγοράσουν το voucher θα λάβουν το πολυπόθητο και σπάνιο CD, με το live της συναυλίας των Αθηνών! Ο αριθμός των CD θα είναι περιορισμένος (5.000 μόνο αντίτυπα).Όσοι λοιπόν, παρακολουθήσουν τη συναυλία των Depeche Mode την Τρίτη, 1 Αυγούστου στο TERRA VIBE, θα πρέπει να σπεύσουν γρήγορα στο merchandise point για να αγοράσουν τα ειδικά voucher και να δώσουν τα στοιχεία τους.

 

Στην συνέχεια το show των Αθηνών, το οποίο και θα ηχογραφηθεί από τους επίσημους συνεργάτες-τεχνικούς του συγκροτήματος, θα μιξαριστεί και το αποτέλεσμα του, με ένα ειδικό και όπως πάντα ιδιαίτερο artwork, θα αποσταλεί στους τυχερούς! Υπογραμμίζουμε ότι μόνο oι 5.000 πρώτοι «πιστοί» που θα προλάβουν να αγοράσουν το voucher θα λάβουν το πολυπόθητο και σπάνιο CD!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους ακουω φανατικα εδω και 15 χρονια...

Εχω ολα τους τα live σε DVD...

Τους ειδα πρωτη φορα απο κοντα, χθες στη Μαλακασα...

 

Η επιτομη της συναυλιας!!! Απιστευτο feeling απο τον παρα πολυ κοσμο που βρεθηκε στον άβολο χωρο του TerraVibe. Πρεπει να ειμασταν πανω απο 30.000 κοσμος, απο κυριλε σαρανταρηδες μεχρι trendy πιτσιρικια. Δεν περιμενα ποτε τετοιο μαζικο ενδιαφερον για τους Depeche... Ο Gahan σε μεγαλα κεφια, αν και η φωνη του εχει "σπασει" εδω και χρονια παραμενει μεγαλος performer με απιστευτη ενεργεια. Ο Gore κορυφαιος, σαν να μην τον εχει αγγιξει ο χρονος. Οταν τραγουδησε σχεδον a capella το Shake The Disease ανατριχιασα! Μεγαλη στιγμη της συναυλιας το Enjoy The Silence αλλα κυριως το Never Let Me Down Again οπου αυτο που γινοταν δεν περιγραφεται με λογια! Το setlist ηταν οτι επρεπε και ο ηχος παρα πολυ καλος δεδομενου του χωρου.

 

Το γεγονος οτι οσοι ειχαμε παει με ΙΧ κολλησαμε φευγοντας στα δρομακια της Μαλακασας επι μιαμιση ωρα (!!!) οπως επισης και το οτι για να πας στο parking επρεπε να περπατησεις μεσα στο δασος στα τυφλά επι ενα τεταρτο καθως δεν υπηρχε ουτε μιση λαμπα να φωτιζει το μονοπατι, καταγραφηκε απλα ως μερος της αξεχαστης εμπειριας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Photographic και Never let me down, το καλύτερο δυνατό κλείσιμο! Ο κόσμος γέμισε ενέργεια και πιστέυω μετά απο αυτά τα δύο τραγούδια άνετα καθόμασταν άλλο ένα δύωρο για να ακούσουμε κι'άλλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αποδειχτηκε περιτρανα για αλλη μια φορα η απηχηση που εχουν τα παλιοτερα κομματια των DM στον κοσμο. Κατα τα αλλα η συναυλια ηταν ΟΚ αν και προσωπικα στην προηγουμενη τους εμφανιση στο κλειστο του ΟΑΚΑ το 2001 ειχα περασει φανταστικα σε σχεση με την χθεσινη. Μπορει να εφταιγε οτι ημουν σχεδον τερμα θεου και δεν εβλεπα σχεδον τιποτα συν τον ηχο που λογω τησ ιδιαιτεροτητας του χωρου δεν μου φανηκε πολυ καλος. Θα συμφωνησω με τον SupaCoopa οτι η φωνη του Gahan εχει 'σπασει' παρολα αυτα η κινηση του και η ενεργεια που βγαζει ειναι τρομερη.

 

Υ.Γ Τελικα τοσος πολυς κοσμος ακουει DM ;; :-p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ημουν ψηλα στο δασακι τα εβλεπα ολα μου φανηκε ο κοσμος υποτονικός.

Κάπως ξυπνησε με Stripped ενώ Personal Jesus και Enjoy the silence ειχε παλμό και δυναμη..

Κατα τα άλλα η συναυλία ωραία με πολυ καλό setlist με Gore να παιζει παπαδες και Gahan πραγματικός performer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα απιστευτο βραδυ απο τους αγαπημενους μου depeche.

Δεν εχω να προσθεσω κατι νομιζω οτι τα παιδια με καλυψαν πληρως..

Α ρε Dave θεε τρελλος showman.. :mrgreen: Ειδικα στο Personal Jesus ξεφυγα..

Το μονο παραπονο που ειχα ηταν απο το κινητο μου που δεν τραβηξε video ποιοτητας.. :lol:

SupaCoopa εγω επειδη ηξερα τι παιζει με το Terravibe το αφησα επανω στο δρομο μετα την εξοδο και εφυγα απο την εξοδο του Syrioy ;)

Sinclair οντως στο OAKA θεωρω και εγω οτι ηταν καλυτερα απο αποψη feeling αλλα και εχθες ηταν μεγαλειο να βλεπεις πανω απο 30000 να αποθεωνουν τους Depeche σε ενα πιο συναυλιακο χωρο.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως πολυ καλή η χθεσινή συναυλία. στην αρχή ο κόσμος ήταν "μουδιασμένος" καθώς τα 3 από τα 4 πρώτα τραγούσδια ήταν από το playing the angel ,όσο καλο kai να είναι δεν πιάνει τα προηγούμενα cd (εκτός του άθλιου Exciter).

 

τέλος πάντων ο κόσμος τα εδωσε όλα ειδικα στο Personal Jesus (Reach out and touch faith.....η φωνη μας βγήκε) και Enjoy the silence.

 

δεν περίμενα τόσο κόσμο όχι γιατί κανείς δεν τους ακούει, πράγμα που δεν ισχυει αλλά μερικοί είχαν εκφράσει την απογοητευσή σχετικά με την τιμή του εισητηρίου.

 

το μόνο κακό, δεν αφορά τους dm,ήταν η μ@λ@κία η χτεσινή του να είμαστε στα αυτοκίνητα επί 1 1/2 ώρα κολλημένοι. με ξενέρωσε τόσο ώστε τελικά να σκέφτομαι αν θα πάω placebo.

 

εν αναμονή του νέου dvd (Touring the Angel: Live in Milan) και να έχει κανείς καμιά φωτό ας τις ανεβάσει.

 

 

......................(enjoy the silence)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει / θυμάται κανείς στο περίπου το playlist?

μπράβο ρε παιδιά μακάρι να μπορούσα να είμαι κι εγώ εκεί χθες..

από Raveonettes και Schiller πως ήταν (τί ρωτάω τώρα ε;) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι(ή ο) schiller ήταν καλοί προσωπικά μου άρεσαν αλλα επειδή ήταν αρχή δεν έγινε χαμός.

 

Raveonettes: προσωπικά δεν μου άρεσαν καθόλου. ερασιτεχνισμοί στον ήχο. ουτε μια κιθάρα δεν μπορούσαν να κουρδίσουν. η κοπελά πρέπει να είχε μπει γκολ....

 

Intro [i Want It All (Instrumental Intro)]

A pain that I'm used to

A question of time

Suffer well

Precious

Walking in my shoes

Stripped

Home

It doesn't matter two

In your room

John the Revelator

I feel you

Behind the wheel

World in my eyes

Personal Jesus

Enjoy the silence

 

encore :

 

Shake the disease

Photographic

Never let me down again

 

νομίζω ότι αυτή είναι η playlist αν θυμάμαι καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι schiller ήταν καλοί προσωπικά μου άρεσαν αλλα επειδή ήταν αρχή δεν έγινε χαμός.

 

Raveonettes: προσωπικά δεν μου άρεσαν καθόλου. ερασιτεχνισμοί στον ήχο. ουτε μια κιθάρα δεν μπορούσαν να κουρδίσουν. η κοπελά πρέπει να είχε μπει γκολ....

 

My thoughts exactly...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως το πρόβλημα του κολλήματος μετά το τέλος με το αυτοκίνητο λύθηκε εύκολα. Πας σαβουριάζεις πίνεις μπυρίτσες και όταν χαλαρώσουν τα πράγματα ξεπαρκάρεις και τι κάνεις.

 

Το ένα support ήταν άθλιο πάω στοίχημα ότι πλήρωσε για να είναι εκεί.

100 έπρεπε να είχαν τα εισητήρια και να ήταν στο ΟΑΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...