Προς το περιεχόμενο

Προγράμματα, σχόλια συναυλιών, lives, events, parties, festivals κλπ.


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν...

 

Στο site των Pearl Jam έχει ανέβει η εξής είδηση:

 

"CAMERA AND RECORDING POLICIES FOR 2006 TOUR

05.09.06

 

No Binoculars

 

No Laser Pointers

 

Cameras

 

-Small, handheld cameras welcome.

-No flash in the first 20 rows.

-No detachable lenses.

-No professional still or recording cameras.

-No sticks.

-No video cameras.

 

Audio Recording

 

 

-Small, handheld recording devices welcome.

-No feed from soundboard.

-No large, professional audio equipment.

-No boom mics.

-No external mics."

 

Στη πίσω όψη του εισιτηρίου αναφέρεται πως απαγορεύεται η χρήση οποιουδήποτε οπτικοακουστικού μέσου. Ξέρω βέβαια πως τα πράγματα είναι ελαστικά (σπάνια παρουσιάζεται πρόβλημα επειδή κάποιος έχει μια φωτογραφική μηχανή) αλλά σε περίπτωση που υπάρξει πρόβλημα τι ισχύει; Η ανακοίνωση του διοργανωτή ή αυτή του συγκροτήματος.

 

Επίσης οι Pearl Jam ανακοίνωσαν πως σε αρκετά από τα live τους θα έχουν opening act τους My Morning Jacket (σε μερικά άλλα τους Wolfmother). Για την εδώ συναυλία τους είναι ακόμα ΤΒΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι ακόμα. Το post στο site των TOOL σχετικά με τις νέες ευρωπαικές ημερομηνίες έχει αλλάξει και έχει ως εξής:

 

"26 July, 2006 (02:47pm)

MORE EUROPEAN TOUR DATES CONFIRMED

 

I've added a bunch of confirmed dates for the TOOL Europe Winter Tour to the TOUR SECTION. Please note that there is an option on the Wednesday, November 8 ROTTERDAM show for HANNOVER, Germany. Hopefully this will get sorted out soon, and I'll list the venue, etc. "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ηπιαμε τπτ...

εχω εγω συναυλιες περασμενες με καμερες.....ουουουοουυουυουο και καινουριες.

νταξ...σιγα τον ελενχο που κανουνε πια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως ξερει κανεις αν θα υπαρχουν λεωφορεια ειδικα για την συναυλια των depeche mode?

 

να σε πηγαινουν και να σε γυριζουν;

 

edit υπαρχουν σχεδον για ολες τις συναυλιες στο terra vibe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαγορευεται να εχεις μαζι σου μεσα στον χωρο της συναυλιας οπτικοακουστικα μεσα , το λενε και τα ιδια τα γρουπ και οι διοργανωτες . Υπαρχει βεβαια μια ελαστικοτητα αλλα ενταξει δεν ειναι παντου ετσι . Και εγω εχω βγαλει πολλες φωτο απο μεγαλες συναυλιες στο εξωτερικο αλλα η μεγαλη διαφορα ειναι οτι μετα δεν τις ΠΟΥΛΗΣΑ για να οικονομησω εκει ειναι η διαφορα . Ειναι αλλη φαση να λες οτι εβγαλες μονο σου την συγκεκριμενη φωτο το καταλαβαινω αλλα και τι να κανουμε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας insomniacs. Ποιοί από εσάς θα πάνε σήμερα στο Terra Vibe για τους Depeche Mode (+ Raveonnetes + Schiller with Heffner). Επίσης και μία ερώτηση. Είμαι της άποψης ότι έπρεπε να παίξουν πρώτοι οι Raveonnetes και μετά οι Schiller λόγω στύλ μουσικής (να δένουν καλύτερα με τους Depeche, να υπάρχει μία συνέχεια, γιατί οι Raveonnetes είναι λίγο άσχετοι στο line up). Αυτά περιμένω απόψεις. Τα λέμε στο Terra Vibe. Never let me down again.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ειμαι και εγω εκει :-) αν και προσωπικα θα προτιμουσα να επαιζαν σε καποιο κλειστο χωρο, οπως το 2000 στο κλειστο του ΟΑΚΑ (...πωρωση). Anyway Mode say Go....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν 2001 και όχι 2000. Αλλά οφείλω να συμφωνησω μαζί σου για τον χώρο. Σίγουρα σε κλειστό χώρο θα ήταν καλύτερα αλλά προφανώς λόγω ημερομηνίας ήταν αδύνατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...