Προς το περιεχόμενο

Προγράμματα, σχόλια συναυλιών, lives, events, parties, festivals κλπ.


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΕΕεεεε??????Το έγραψες someway Hugelacky??Το είδες?????GRrrrrRRrrrr...Ξενέρωσα...!!!

 

(Ευτυχώς που τέτοια πράγματα τα ξαναβάζει επανάληψη συνήθως...Αλλά πώς θα το μάθουμε?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως στην Αθήνα ήταν αρκετά ανεβαστικό.Λείπανε και τα πλήκτρα και ήταν πολύ new wave κατάσταση χορού και παράνοιας σε κάποια σημεία!!!!Αχ...Τέλεια ήταν λέμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επόμενο Σάββατο, 19/11/05, οργανώνουμε ένα παρτάκι όπου θα παίξει live o Spyweirdos και θα συμπληρώσω εγώ με dj set.

 

Μουσική: Ηλεκτρονική μουσική με στοιχεία από διάφορα στυλ (ambient, IDM, downtempo, breaks, psychedelic, dub, world music)

 

Μέρος: Aldebaran, Θάλητος 31, απέναντι από το Ποσειδώνιο (πολύ κοντα στο Μέγαρο Μουσικής)

 

Ώρα: Έναρξη στις 21.00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά όσοι δεν πήγατε στους Wailers χάσατε! Τρέλα, πολύ κάλα παίξανε οι θρύλοι, η φωνή υστερούσε αρκετά σε σχέση με του Marley, αλλά η μουσική ήταν τρομερή, καλά ο κιθαρίστας (ο παλιός τους) ήταν όλα τα λεφτά, πρέπει να ήταν ο πιο καλός που έχω δει live, απίστευτος, αλλά και οι υπόλοιποι, μπασο, drums, πλήκτρα πολύ καλοί.

Πάντως μου έκανε εντύπωση ότι το γεγονός πέρασε αρκετά στο ντούκου, εντάξει διαφημίστηκε αρκετά αλλά τον κόσμο δεν φάνηκε να τον νοιάζει ιδιαίτερα. Καλά να μου πείτε τι τον νοιάζουν τον κάθε Βανδόβιο οι Wailers? Για μένα πάντως ήταν το μεγαλύτερο φετινό όνομα μαζί με τους Sabbath (ποιος Phil Collins που μας τα πρήξαν, οκ, καλός drummer στους Genesis, που ούτε αυτούς ακούω, αλλά αφήστε με..), χωρίς να είμαι και τόσο απίστευτα φανατικός της reggae, όχι ότι δεν την λατρεύω αλλά είναι ένα από τα πολλά είδη που μου αρέσουν, δεν είμαι κανένας τρελαμένος με ράστα και μπάφο στο χέρι. Καλά είναι θέμα προώθησης και ιδεολογίας του κάθε καλλιτέχνη, οι Wailers στα τέτοια τους, ό,τι έχουν να πούνε το λένε με τη μουσική τους. Όχι ότι τελικά δεν είχε κόσμο, πήχτρα ήταν και τους αποθεώσανε κιόλας, για το encore ούρλιαζε όλο το μαγαζί, και οι ίδιοι φαίνονταν να τα έχουν ψιλοχαμένα κάποιες στιγμές. Από τραγουδάκια είπαν πολλά, εμπορικά και μη. Απ'όσα θυμάμαι:

 

-Natty Dread

-City Hypocrites

-Is this love

-No woman no cry

-Kinky reggae

-Three Little Birds

-The Heathen

-Jammin

-Positive Vibration

-Exodus

-Lively Up Yourself

-Slave Driver

-Them Belly Full

-Redemption Song

 

Το μόνο αρνητικό κάτι παπ***δες που πλακωνόντουσαν από κάτω, να παίζει jammin και οι άλλοι να παίζουν μπουνιές, απαράδεκτοι..

 

Όλα αυτά την Παρασκευή, το Σάββατο τι έγινε? Περιμένω εντυπώσεις από κάποιον που πήγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς μπουνιές?

 

Εγώ είδα στο Hράκλειο τους Blues Wire...Μιλάμε για απίστευτα θεοί τα παππούδια!!!!Ο τύπος (τραγούδι-κιθάρα)δεν ήξερε τί έκανε!!!Απίστευτος!!!

 

ΥΓ:Πήγε ένας φίλος Wailers...Θα ρωτήσω για εντυπώσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς μπουνιές?

 

Παίζανε ξύλο κανονικότατα, όχι μαζικά, μεμονωμένα 4 άτομα, ανά ζευγάρια σε διαφορετικές χρονικές στιγμές..:) δεν κατάλαβα το λόγο, αλλά όπως ήταν αναμενόμενο φάνηκε πολύ άσχημα..

 

Blues Wire, ναι ρε γαμώτο, ενώ μου έχει δωθεί πολλές φορές η ευκαιρία δεν το πήρα απόφαση να πάω ποτέ, γαμώτο.. Ο κιθαρίστας ο Ζάικος κάνει τρέλες όπως μου έχουν πει, From Dusk Till Dawn φάση.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...