Προς το περιεχόμενο

Προγράμματα, σχόλια συναυλιών, lives, events, parties, festivals κλπ.


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γι αυτο εκανες το σχολιο πιο πριν για τον χωρο λογω του ηχου(διορθωσε με αν κανω λαθος)?

 

Δεν είμαι βέβαιος πως κατάλαβα που ακριβώς αναφέρεσαι... Εγώ απλά λέω πως για μπάντες όπως Arcturus & Samael, που όσο να 'ναι, θέλουν μια χ ακουστική και έναν χ εξοπλισμό για να αποδώσουν, το ΑΝ είναι απλά αστεία επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά είναι αλήθεια!!! Ενα από τα καλύτερα live της χρονιάς έρχεται στις 9 Δεκέμβρη! :grin: :grin: :grin:

 

... από το επίσημο site των Mastodon:

http://www.mastodonrocks.com/v5/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=26

 

Tour Dates

12/01/05 Peterborough, United Kingdom The Cresset

12/02/05 Glasgow, United Kingdom Garage

12/03/05 Camber Sands, United Kingdom Pontins Holiday Camp

12/04/05 Swindon, United Kingdom The Furnace

12/05/05 London, United Kingdom Scala

12/06/05 Nottingham, United Kingdom Rock City/The Rig

12/07/05 Cardiff, United Kingdom Barfly

12/09/05 Athens, Greece Gagarin

 

θα γίνει χαμός! Εισιτήρια ακούγεται ότι 8α έχουν 28 ευρώ και support δεν έχει βρε8εί ακόμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι βέβαιος πως κατάλαβα που ακριβώς αναφέρεσαι... Εγώ απλά λέω πως για μπάντες όπως Arcturus & Samael, που όσο να 'ναι, θέλουν μια χ ακουστική και έναν χ εξοπλισμό για να αποδώσουν, το ΑΝ είναι απλά αστεία επιλογή.

 

Στο σχολιο οπου ελεγες πως "προσευχοσουν" να ειναι μουφα οτι θα παιζαν στο ΑΝ.Τεσπα συμφωνω μαζι σου.Huge πολυ καλα νεα αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δυστυχως δεν πήγα...(γ****** εξεταστικη) αλλα κατι φιλαρακια που πηγαν μου ειπαν τα εξής:παιξανε το freak on a leash medley me to ONE!!!!!!, to blind σε ολο του το μεγαλείο,το another brick in the wall,1 ακομη διασκευη σε floyd, και οτι γενικοτερα ολα τα τραγουδια ηταν 10 φορες καλυτερα απο τους δισκους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα man!

και εσυ πρωινος βλεπω!

η μηπως δεν την εχεις πεσει ακομα?:razz:

 

thanks για το link man!:wink:

 

75 λεπταααααα!!! τι λεεε ρε φιλε???40 γιουρια για 75 λεπτα?αρχιζω να νιωθω καλυτερα για το οτι δεν πηγα...

επισης ο τυπος το περιγραφει πολυ "εμπορικο" το σετ, αν και δεν γραφει πολλα!

πολυ λιγοι τελικα στη συναυλια!εμ, ας πουμε για μενα δεν ηταν μονο το ταξιδι απο ηρακλειο-αθηνα, ειναι και το αθηνα-μαλακασα!ελεος, πιο καλο χωρο δεν μπορουσαν να βρουνε?

anyway...god πες και εσυ τιποτα ρε man!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μηπως δεν την εχεις πεσει ακομα?
:wink:

Και ο Manson (45 ευρά) στο Rockwave 75 λεπτά έπαιξε, αλλά ήταν θεϊκα!

Οι slipknot (38 ευρά) έπαιξαν και αυτοί 80 λεπτά...

τι να πώ, νέα μόδα???

Οι Isis όμως (30 ευρά) έπαιξαν λίγο πάνω από μιάμιση ώρα και τα 'σπασαν κανονικά!

 

Το setlist των Korn ήταν αυτό του Greatest Hits ρε συ που βγάλανε πριν κανα χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε γιαυτο ξενερωσα.

ασε που λεει ο κιθαριστας δεν ελεγε μια.

τι να πεις τωρα,χωρις head ειναι μονο οι μισοι!

ισως ηταν καλυτερα τελικα που δε πηγαμε,ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ για την έλληψη του head, αν και πολύ μλκας ο άνθρωπος...να αφήσει τους Korn για να βρεί τον θεό...??? Ήμαρτον... :?

 

Τωρα για το αν καναμε καλά ή όχι που δεν πήγαμε, τι να σου πώ ρε μαν, εγω δεν ψηνόμουν τρελά να πώ και την αλήθεια... Αν έρθουν πχ οι S.O.A.D. ή οι Tool, παρατάω και εξεταστικές και φίλους και γκόμενα και όλα & πάω ο κόσμος να χαλάσει! Και ας έχει και 60 ευρώ, δε με ενδιαφέρει! Αυτούς τους 2 δεν τους χάνω με Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, ήρθε η ώρα να γράψω για την συναυλία των KoRn...Οι φήμες που λένε οτι με τράβηξε η μαύρη τρύπα της μαλακάσας και του terra vibe δεν ισχύουν...Απλά κάνω διακοπούλες σε σπίτι που δεν υπάρχει internet...Συνεχίζω με τα πιό ενδιαφέροντα!

 

Η συναυλία ξεκίνησε με τους Α Κ Υ Ρ Ο Υ Σ 69 eyes...Δεν χρειάζεται να σχολιάσω παραπάνω...Ευτυχώς που παίξανε και αυτοί και προλάβαμε να πιούμε και μείς τίποτα πριν βγούν οι KoRn...

 

Ο κόσμος δεν ήταν πολύς 3 - 4.000 περίπου.10 παρά βγαίνουν οι KoRn στην σκηνή.Εκεί ξεκινάει το σοκ!!!Τι μπάσο ήταν αυτό ρε παιδιά?Ο ήχος τους (οχι παικτικά, αλλά ώς ήχος) δεν ήταν τέλειος αλλά ήταν πολύ-πολύ καλός.Το μπάσο το έννοιωθες απίστευτα.Η απουσία του Head καλύφτηκε με τον κιθαρίστα των Otep που ποτέ όμως δεν το είδαμε αφού έπαιζε πίσω απο την σκηνή!Δεν με χάλασε για να πώ την αλήθεια...Το setlist ξεκίνησε με Here to stay και συνέχισε με Hits όπως ADIDAS, Somebody Someone, Blind, Freak On A Leash κτλπ...Η φωνή του Davis εκπληκτική.ΤΕΛΕΙΑ...Δεν περίμενα να είναι τόσο μα τόσο καλή!!!Καλύτερα σίγουρα απο το cd...Περισσότερο feeling κτλπ.Παίξανε 2 καινούρια κομμάτια, το ένα μου άρεσε το άλλο όμως με ψιλοαπογοήτευσε.Για μένα απο την κορυφαίες στιγμές του live είναι το σημείο τοθ shoots and ladders όπου παίζουν το one των Metallica και τα σπάσαμε όλα...Επίσης όταν χώθηκα Moshpit (που σε κάποια φάση έγινε τεράστιο) στο Blind...Mία απο τις ανατριχιαστικότερες στιγμές της ζωής μου ήταν η ερμηνεία του Jonathan Davis στον another brick in the wall!Απίστευτη αίσθηση.

 

Dιαβάζοντας στο Internet για το live αναρωτιέμαι άν είδαμε όλοι το ίδιο...Eντάξει όλoι θέλαμε περισσότερη ώρα απο μία και είκοσι λεπτά αλλά νομίζω πως μας αντάμιψαν απο την παρουσία τους.Όσο για αυτό που λένε μερικοί οτι ήταν κρύα μπάντα κτλπ έχω να πώ δύο πράγματα

1.Ενώ πρίν το live είχα πολύ καιρό να ακούσω KoRn τώρα έχω ξαναφάει πώρωση...Και αυτό συμβαίνει σε όλους όσους έχω συζητήσει.(και γενικά, σπάνια σε μένα!-όταν δεν καίγομαι και πολύ για την μπάντα!)

2.Το οτι βγήκαν σαν επαγγελματίες δεν νομίζω οτι μειώνει την ποιότητα τους ώς Group...

 

Υ.Γ.:Η ερμηνεία στο 4 U με έκανε να δακρύσω!!!!

 

Παιδιά δεν είναι δυνατόν να λέτε οτι ίσως είναι καλύτερα που δεν πήγατε!Μιλάμε για μεγάλη μπάντα που το απέδιξε στο Terra Vibe...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε ρε Godfath3r και ανησυχησαμε!:razz:

καλα ο κιθαριστας γιατι επαιζε backstage? και καλα για να μην τον μαθει ο κοσμος?

αφου παιζει που παιζει μαζι τους γιατι δεν γινεται μονιμο μελος?

anyway...

thanks για το review man!:wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά επειδή η μονιμοποίηση ενός μέλους (για τους Korn) δεν έχει να κάνει μόνο κατα πόσο ξέρει να παίζει καλή κιθάρα αλλά και το πόσο καλά τον γνωρίζουν και ταιριάζει στην φιλοσοφία τους.Τουλάχιστον κάτι τέτοιο είχα διαβάσει σε μία συνέντευξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...