Προς το περιεχόμενο

Προγράμματα, σχόλια συναυλιών, lives, events, parties, festivals κλπ.


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνεχίζοντας τα μουσικά μας ραντεβού στο Τσάι στη Σαχάρα,θα ξανασυναντηθούμε,σμίγοντας τις φωνές μας, με τραγούδια που συνεχίζουμε να αγαπάμε και που ακόμα μας κρατούν ζωντανούς.

Με μια φυσαρμόνικα και μιά κιθάρα συντροφιά,θα συνταξιδέψουμε ,σε διαχρονικές νότες του Ελληνικού πενταγράμμου και συνάμα θα αγγίξουμε στιγμές απο την μουσική μου συλλογή «ΠΕΤΑΓΜΑ»

Μαζί μου ,θα είναι και ο Δημήτρης Σταυρόπουλος στα Congas και bongos.

Το ταξίδι συνεχίζεται...

Το Σάββατο 19 Φεβρουαρίου 2011 στις 10.30 το βράδυ,στην μουσική σκηνή Τσάι στη Σαχάρα...Λαοδικείας 18 Ιλίσια.

 

http://tsaistisahara.blogspot.com/

Επεξ/σία από cineboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τους ξέρω! Καλοί;

 

Παρασκευή είναι οι the prefabricated quartet. Τους ξέρεις;

 

Ναι ρε, ήταν support και στους Cinematic. Και εκεί το ψήνω. 7 ευρώ το φοιτητικό, κλαιν.

Nostalgia 77, σαν cinematic όχι τόσο ευκολοάκουστοι. Burn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Black Mountain, 1/4, Gagarin

 

Θα πάω και θα κάνω γονατιστός πρόταση γάμου στην τραγουδίστριά τους.

 

http://www.youtube.com/watch?v=8upxRhff7cE

http://www.youtube.com/watch?v=VBgUGzqU1X8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα Θανάση Παπακωνσταντίνου χθες στο Principal και μπορώ να πω ότι δε θα ξαναπάω σε τέτοιου είδους συναυλία ποτέ ξανά.

Ο Αγγελάκας με Βελιώτη εξαιρούνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ! :-(

Τι έγινε?

 

Τι να γίνει ρε φίλε...

Κατ' αρχήν ο κόσμος ήταν ο κλασσικός -στα αρχίδια του- ελληνικός όχλος. Είτε γήπεδο, είτε πορεία, είτε συναυλία το ίδιο motherfucking βιολί. Απολύτως κανένας σεβασμός στον καλλιτέχνη. Μου θύμισε άνετα κάτι ανάμεσα σε γήπεδο και μπουζούκια.

Ακουγόταν μια συνεχόμενη ασταμάτητη βαβούρα με ή χωρίς μουσική. Αρκετά συχνά έπαιζαν και διάφορα συνθήματα (μπάτσοι γουρούνια, Έλληνες και ξένοι κτλ). Αφού οι μουσικοί ξεκινούσαν να παίζουν μπας και κάποια στιγμή σκάσουν τα κακομαθημένα ζώα να φωνάζουν. Κατά τα άλλα από το προγραμματισμένο 22:30 η συναυλία τελικά ok ξεκίνησε στις 23:00 και τελείωσε δεν ξέρω τι ώρα, γιατί πρώτη φορά στη ζωή μου έφυγα από συναυλία πριν τελειώσει (στις 02:15). Υπολογίζω πως θα τελείωσε κατά τις 02:30. Έπαιξαν πάνω από τρεις ώρες οι σκύλοι, πράγμα όχι θετικό για μένα. Αν και είναι από τους ελάχιστους Έλληνες που γουστάρω, με κούρασε. Τι διάολο, έχω πάει σε αμέτρητες συναυλίες και χθες πραγματικά δεν άντεξα. Να ανησυχώ;

 

Φαντάσου να άκουγες το Moya έτσι: [mp3]http://www.mdn.fm/files/263773_0w7r6/Ksenera.mp3[/mp3]

 

Οποιαδήποτε σύγκριση με Godspeed είναι εντελώς τυχαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν ο κόσμος ήταν ο κλασσικός -στα αρχίδια του- ελληνικός όχλος. Είτε γήπεδο, είτε πορεία, είτε συναυλία το ίδιο motherfucking βιολί. Απολύτως κανένας σεβασμός στον καλλιτέχνη. Μου θύμισε άνετα κάτι ανάμεσα σε γήπεδο και μπουζούκια.

Ακουγόταν μια συνεχόμενη ασταμάτητη βαβούρα με ή χωρίς μουσική. Αρκετά συχνά έπαιζαν και διάφορα συνθήματα (μπάτσοι γουρούνια, Έλληνες και ξένοι κτλ). Αφού οι μουσικοί ξεκινούσαν να παίζουν μπας και κάποια στιγμή σκάσουν τα κακομαθημένα ζώα να φωνάζουν.

 

Αρκετά συχνά έπαιζαν και διάφορα συνθήματα (μπάτσοι γουρούνια, Έλληνες και ξένοι κτλ).

 

Αχαχαχα. Κλασικό κοινό συναυλιών του Θανάση Π. και του Μάλαμα. Φταίω εγώ που τους κοπανάω μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dax, σιχάθηκα την ώρα και τη στιγμή. Πραγματικά. Μέχρι και κύκλο που χορεύανε ζεϊμπέκικο κάτι emo είδα.

Ναι.

 

Χορεύανε ζεϊμπέκικο. Έπρεπε να τους έχω στους Gogol να τους ποδοπατήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να γίνει ρε φίλε...

Κατ' αρχήν ο κόσμος ήταν ο κλασσικός -στα αρχίδια του- ελληνικός όχλος. Είτε γήπεδο, είτε πορεία, είτε συναυλία το ίδιο motherfucking βιολί. Απολύτως κανένας σεβασμός στον καλλιτέχνη. Μου θύμισε άνετα κάτι ανάμεσα σε γήπεδο και μπουζούκια.

Ακουγόταν μια συνεχόμενη ασταμάτητη βαβούρα με ή χωρίς μουσική. Αρκετά συχνά έπαιζαν και διάφορα συνθήματα (μπάτσοι γουρούνια, Έλληνες και ξένοι κτλ). Αφού οι μουσικοί ξεκινούσαν να παίζουν μπας και κάποια στιγμή σκάσουν τα κακομαθημένα ζώα να φωνάζουν. Κατά τα άλλα από το προγραμματισμένο 22:30 η συναυλία τελικά ok ξεκίνησε στις 23:00 και τελείωσε δεν ξέρω τι ώρα, γιατί πρώτη φορά στη ζωή μου έφυγα από συναυλία πριν τελειώσει (στις 02:15). Υπολογίζω πως θα τελείωσε κατά τις 02:30. Έπαιξαν πάνω από τρεις ώρες οι σκύλοι, πράγμα όχι θετικό για μένα. Αν και είναι από τους ελάχιστους Έλληνες που γουστάρω, με κούρασε. Τι διάολο, έχω πάει σε αμέτρητες συναυλίες και χθες πραγματικά δεν άντεξα. Να ανησυχώ;

 

Φαντάσου να άκουγες το Moya έτσι: [mp3]http://www.mdn.fm/files/263773_0w7r6/Ksenera.mp3[/mp3]

 

Οποιαδήποτε σύγκριση με Godspeed είναι εντελώς τυχαία.

 

Σε νιώθω. Αυτό που μου γυρνάει τα μυαλά περισσότερα απο όλα είναι όταν ακούγεται το ''Λευτεριά, λευτεριά σε όσους είναι στα κελιά''. Είτε σε άσχετη φάση, στυλ ''θέλουμε να το φωνάξουμε, πρέπει να το ακούσετε'' είτε στα ριφφάκια απο τον Διάφανο (και μου πηδάν και ένα τόσο ωραίο ριφφάκι σε ένα τόσο ωραίο τραγούδι) Ή εγώ είμαι πολύ χαζός και δεν πιάνω το νόημα ή αυτοί παραλείπουν κάποια σχόλια στο σύνθημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...