Προς το περιεχόμενο

Προγράμματα, σχόλια συναυλιών, lives, events, parties, festivals κλπ.


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιβεβαιώνω, το διάβασα προ ολίγου και στο μπλογκ του Παναγιωτόπουλου. 28 Ιουνίου-35 εουροζ για αρχή

(τα πρώτα χίλια, τα επόμενα χίλια παραπάνω--> Τρομαχτικά πολύς κόσμος για να το επιχειρήσω, χίλιες φορές σε συνδυασμό με ένα ταξιδάκι Βερολίνο, Μόναχο, κάτι τέλος πάντων, παρά τέτοια εμπειρία στο ΤΕΡΡΑΒΑΗΜΠ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επιβεβαιώνω, το διάβασα προ ολίγου και στο μπλογκ του Παναγιωτόπουλου. 28 Ιουνίου-35 εουροζ για αρχή

(τα πρώτα χίλια, τα επόμενα χίλια παραπάνω--> Τρομαχτικά πολύς κόσμος για να το επιχειρήσω, χίλιες φορές σε συνδυασμό με ένα ταξιδάκι Βερολίνο, Μόναχο, κάτι τέλος πάντων, παρά τέτοια εμπειρία στο ΤΕΡΡΑΒΑΗΜΠ).

 

Α, ούτε συ πήγες στους Mono ε;

:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.myspace.com/gcaconcerts

 

..Danny Cavanagh Live In Greece 24-27.03.2010

 

Οι Anathema αποτελούν μία από τις πλεόν αγαπημένες μπάντες του ελληνικού metal κοινού.

Ο Danny Cavanagh και οι Anathema χρόνια τώρα έχουν αντιληφθεί την παράξενη σύνδεση που έχουνε με το ελληνικό κοινό για αυτό και σε όλας τις ζωντανές εμφανίσεις τους αποζημιώνουν και με το παραπάνω το ελληνικό κοινό παίζοντας κομμάτια απο όλο το φάσμα της δισκογραφίας.

Ο κιθαρίστας των Anathema,μετά τις ηχογραφήσεις του νέου τους δισκου αποφάσισε να κάνει ένα διάλλειμα και να επισκεφτεί την πολυαγαπημένη του Ελλάδα για τρία ακουστικά show.

Οταν μιλάμε για τον Danny Cavanagh και τους Anathema το πρώτο πράγμα που μας έρχεται στο μυαλό είναι η θλίψη, η μελαγχολία και πόνο που κάνουν την καρδιά μας να χτυπά πολύ δυνατα.

Κομμάτια οπως το Sleeples, Fragile Dreams, Closer, Judgment,Regret, Lost Control και πολλά άλλα θα ακουστούνε πάλι επι σκηνής δια χειρός Danny και μας αναγκάζουνε να υποκύψουμε και υποκλιθούμε στο μεγαλείο των Anathema.

 

 

24.03.2010 - Athens @ Tba

26.03.2010 - Tba

27.03.2010 - Thessaloniki @ No Bar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, ούτε συ πήγες στους Mono ε;

:cry:

 

Αν σου πω τώρα ότι το ξέχασα και μάλιστα σκάλωσα με το ποστ σου και το κοιτούσα κανα τρίλεπτο μέχρι να καταλάβω τι λες δε θα είναι γελοίο; Ναι, το ξέχασα. ΞΕΧΑΣΤΗΚΑ.

Θα μας πληροφορήσει ο υπέροχος και ψυχεδελικός Σέλλερς για το πως ήταν το λάηβ λογικά ε, θα τον ζηλέψουμε λίγο και μετά θα το ξεπεράσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Αγαπητοί'' γαρίδα και ηφυσικήγαμάει (όντως). Εγώ σας το είπα πολές φορές τώρα καλά να πάθετε.

 

Το μέρος τίγκαρε. Καμιά 200-250 άτομα πρέπει να είμασταν. Εγώ σαν γνωστός πόστης έκανα τα κουμάντα μου και βρέθηκα εκεί απο τους πρώτους με αποτέλεσμα να έχω φάτσα κάρτα τον κιθαρίστα και να πετάει όλες τις πένες πάνω μου. ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΩ... ΧΑΧΑΧΑΧ ΤΙ ΑΣΤΕΙΟ. (Συγνώμη για το inside joke συνεχίζω) Έτσι λοιπόν κονόμησα και 3 πένετς Mono που είναι και ο απώτερος σκοπός κάθε live. (αστειάκι)

 

Ο ήχος ήταν πολύ καλός. Παίξαν ακριβώς 1 ώρα και 40 λεπτά χωρίς τα ηλίθια φεύγουμεκαιξαναρχόμαστε που με ξενερώνουν τρελά. Οι λάτρεις του ποστ να ζηλέψετε. Οι άλλοι δεν με νοιάζει. Πάντως mogwai πέρασα πιο καλά και Russian Circles θα περάσω ακόμα καλύτερα... (Πληροφορίες εντός. Σε λίγο καιρό θα γράψω για αυτήν την υπερμπαντάρα).

 

Αυτά. Μου ζήτησαν και αυτόγραφο αλλά το έπαιξα μούρη και δεν έδωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλάστηκα αρκετά που δεν μπόρεσα να έρθω, αλλά και γω το ίδιο θα έλεγα μετά :)

Πάντως mogwai πέρασα πιο καλά

 

Αυτοί πάλι

Russian Circles

τι λένε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω, το διάβασα προ ολίγου και στο μπλογκ του Παναγιωτόπουλου. 28 Ιουνίου-35 εουροζ για αρχή

(τα πρώτα χίλια, τα επόμενα χίλια παραπάνω--> Τρομαχτικά πολύς κόσμος για να το επιχειρήσω, χίλιες φορές σε συνδυασμό με ένα ταξιδάκι Βερολίνο, Μόναχο, κάτι τέλος πάντων, παρά τέτοια εμπειρία στο ΤΕΡΡΑΒΑΗΜΠ).

 

πόσος κόσμος παίζει χοντρικά δηλαδή στο τερραβάημπ; Τόσο φρικαλέα πολύς; Δεν έχω πάει ποτές σε τερραβάημπ, πήγα στο πρώτο των φεστιβάλ των αθηνών που λεγότανε rock of gods, 95 πρέπει να ήταν το σωτήριον έτος, και μετά στο rockwave μια χρονιά που ήταν να παίξουν οι iron maiden αλλά δεν παίξανε, δεν θυμάμαι χρονιά, 2002 ή 2003 ή κάπου εκεί. δεν μου φάνηκαν τόσο φρικαλέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όταν λέει η ανακοίνωση ότι τα 1000 πρώτα εισιτήρια θα είναι στα 35, τα 1000 δεύτερα στα 45 και μετά 50, ε ξέρω γω, 2500 άτομα, πλας αυτοί που θα κάνουν ντου, εγώ τρέμω, νομίζω ότι θα πάθω πολιτισμικό σοκ και ούτε τους ραμμσταην δε θα δω. =(

Ας είναι, το καλοκαίρι θα 'μαι δυο μήνες Γερμανία, δεν μπορεί κάτι καλό θα μου επιφυλάσσει η μοίρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Craig Bailey στις 8 Μαρτίου στο Baraonda! Όσοι γουστάρετε σαξόφωνο πηγαίντε να τον ακούσετε και -το λιγότερο- θα δακρύσετε.

 

Το κορυφαίο; Δεν έχει έξτρα χρέωση!

 

Pro-hint: Ο Craig Bailey ήταν ο σαξοφωνίστας του Ray Charles...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ αλλα επιτρεψτε μου να πανηγυρισω!

περιμενα πως και πως αυτο το live..!

 

Λόγω και κάποιας ηλικίας, είδα τους LeftallicA το 93 (αν θυμάμαι καλά). Απίστευτο live αλλά τότε κρατούσαν και κάποια προσχήματα... Τώρα δεν θέλω να τους ματαδώ, το ξεφτίλισαν. Megadeth έχω δει με Friedman, οπότε δεν νομίζω να θέλω να τους δω χωρίς αυτόν πλέον... Πότε δεν άκουγα τους κάφρους (Slayer... τι έγινε Dave;;; Τέρμα οι Grip και πάλι πίσω στο μαντρί ε;;; ) Anthrax!!!! Persistence Of Time!!!! Αυτοί μάλιστα!!! Αλλά πάλι 85 ευρώ δεν δίνω με τίποτις... Οπότε... Τώρα θα μου πείτε γιατί σας τα λέω... Έτσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για μια ακομα φορα Ελλαδα o Danny.Δεν μπορει θα ανεβει και μια βολτα προς τα πανω!

 

Ακομα το περιμενουμε το αφιλοτιμο το νεο album

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...