Προς το περιεχόμενο

Προγράμματα, σχόλια συναυλιών, lives, events, parties, festivals κλπ.


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γι αυτό εγώ γούσταρα τρελά και οι γύρω μου όλοι μιλούσαν/μουρμούριζαν/κάναν φασαρία.

τι κακομαθημένο κοινό...

χε χε

 

Στο ''περίμενε'' έξω απο την πόρτα έβλεπα απο κυρίους της τρίτης ηλικίας κουστουμαρισμένους οι οποίοι είχαν κλείσει τραπέζι για να δουν τον Τίερσεν μέχρι και άτομα τα οποία το μόνο που επαναλαμβάναν συνέχεια είναι ''Αμελί, Αμελί, Αμελί...''. Και την πατήσανε.

και εμείς που το ξέραμε δεν τους είπαμε τίποτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω να πω την αμαρτία μου ειχα διαβάσει οτι η συναυλια θα ηταν ροκ.αλλα δεν περιμενα τοσο πολύ.δεν ηθελα όπως και δήποτε να ακουσω το αμελι.εγω μετα το goodbye lenin αρχισα να τον ψαχνω περισσοτερο.ας πουμε θα χαιρομουνα αν επαιζε κατι απο το πρώτο (to la valse de monstres..αλλα ενα le banquet ανετα ας πούμε τον επαιρνε να το παιξει.[ame=http://www.youtube.com/watch?v=9vopaDE_9aE]ymnos[/ame]

τώρα επειδη δεν ξερω καλα τι εστι post rock εγω ειμαι της indie κοινοτητας/αν μου πεις καποιο χαρακτηριστικο παραδειγμα συγκροτηματος θα κτλβω.

παντως αν τον εβλεπα πριν 3 χρονια που χε ερθει αθηνα στον λυκαβητο θα τον ευχαριστιομουνα.βεβαια μου αρεσαν καποια συγκεκριμενα κομματια απο την συναυλια.αλλα η ελλειψη ακορντεον ηταν η μεγαλη μου απογοητευση.κ ο,τι περιειχε βιολι (σε συνδυασμο με ηλεκτρικη και ντραμς ηταν μια πανδαισια χρωματων)

Επεξ/σία από censOred
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποψη μου η συναυλια ηταν μετρια προς το καλή/.(και αυτο ισωςσ επειδη του τρεφω ιδιαιτερη συμπαθεια_)

 

Γιατί; επειδή δεν έπαιξε τα κομμάτια που περίμενες; Λίγο περίεργη αξιολόγηση, δε βρίσκεις;

 

τώρα επειδη δεν ξερω καλα τι εστι post rock

ψσσσστ!

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=343469

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=344136

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί; επειδή δεν έπαιξε τα κομμάτια που περίμενες; Λίγο περίεργη αξιολόγηση, δε βρίσκεις;

 

δεν νομιζω οτι δεν ευχαριστηθηκα τοσο πολύ γιατι δεν ακουσα αυτά που ηθελα γιατι απλουστατα αφησα το αυτί μου ανοιχτο να δω τι θα μου παρουσιασει.οποτε καταληγουμε οτι δεν μου αρεσει τοσο πολύ το ποστ ροκ.

 

φιλε μου πες μου απο σιγκουρ ρος τι να ακουσω γιατι οτι βρισκω στο youtube δεν βρισκω τρελη ομοιοτητα με αυτο που ακουσα χθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το ερώτημα είναι το εξής. Είσαι καλλιτέχνης. Ο κόσμος σε έμαθε απο το soundtrack της Αμελί άντε και του ''Αντίο Λένιν''. Ε να μην παίξεις κάτι να τους ευχαριστήσεις κι'αυτούς? Η απάντηση του καθενός είναι διαφορετική και σεβαστή. Η δικιά μου είναι όχι. Ο καλλιτέχνης που σέβεται το κοινό του (και τον εαυτό του) παίζει ΠΡΩΤΑ για αυτόν και μετά για το κοινό του. Το εύκολο θα ήταν να παίξει όλη την Αμελί και να φύγουν όλοι με ένα τεράστιο χαμόγελο. Αλλά δεν θα ήθελε να κάνει αυτό.

 

Η γνώμη μου φυσικά...

 

Ο κοσμάκης όμως είχε σπαμαριστει όλη την προηγούμενη βδομάδα με τα διαφημιστικά σποτ του ρεπαμπλικ και του κάθε ρεπάμπλικ που κραυγάζαν "ο συνθέτης του αμελι" και απο πίσω τα γκλινγκ γκλονγκ του σαουντρακ.

 

Θα συμφωνούσα μαζί σου εαν ενημερώναν τον κόσμο το τι παει να δει/ακούσει. Μην μου βάζεις μπροστά την επιτυχία σου και αφού γεμίσεις καλά καλά το μέρος μετά μου παίζεις ποστιλίκια.

Γιατι αυτό το 80% που λες αν ήξερε τι παει να ακούσει, μάλλον δεν θα ερχόταν και κάπου εκεί ο καλλιτέχνης μάλλον θα αναγκαζόταν να παίξει αμελι και μαρινελα μη σου πω

 

Φιλικά πάντα ε :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σίγουρα. Απλά θέλώ να πιστεύω πως ο Τίερσεν ανήκει σε εκείνη την κατηγορία μουσικών που παίζουν πρώτα για τον εαυτό τους και μετά για το κοινό. Η τέχνη για την τέχνη δηλαδή. Αυτό αρέσει σε μένα. Ελπίζω δηλαδή να ανήκει σε αυτήν την κατηγορία... Τώρα για τους σταθμούς που λες, δεν γνωρίζω, δεν ακούω ποτέ ραδιόφωνο. Για να το λες έτσι θα είναι. Όντως πολύ ''κακή'' και αποπροσανατολιστική διαφήμιση. Μπορεί βέβαια και ο ίδιος να μην ήξερε. Το Principal και τα μαγαζιά τύπου principal κοιτάν να βγάλουν λεφτά και απο χέσιμο σου. Οπότες...

 

Τέσπα. Δεν το θεωρώ κακό που ένα 80% βρέθηκε (έστω και ακούσια) σε μια ποστ συναυλία. Τουλάχιστον αν σε μια αυριανή συζήτηση τους, πουν ''εμένα δεν μ'αρέσι αυτό το είδος μουσικής'' θα έχουν και μια δικαιολογία. Πάντως ρε παιδιά σαν συναυλία ήταν πολύ καλή. Αν αφήσουμε έξω όλα αυτά...

 

Φιλικά πάντα ε :-)

 

Εννοείται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι το promotion επικεντρώθηκε στο "Ο δημιουργός του amelie"...

λάθος όπως είπε και ο Nauseas. Η συναυλία όμως ήταν άπαιχτη στο είδος της :)

 

 

censOred, τρελές ομοιότητες δε θα βρεις με sigur ros... περισσότερο με mogwai, explosions in the sky. Οι sigur ros έχουν κάτι το πολύ ιδιαίτερο.

Μου φαίνονται τόσο διαφορετικά όλα αυτά τα συγκροτήματα, που μάλλον ότι και να σου πω λάθος θα είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει θα το ψάξω το θέμα περι ποστ ροκ.

παρτε τώρα ενα βιντεο απο την συναυλια και συνεχιζουμε την συζητηση.[ame=http://www.youtube.com/watch?v=-g3tRV8gl4I]Sur le fil[/ame]

Μερικα απο αυτα που επαιξε ηταν τραγουδαρες θέλω να ξανατονισω και επισης να πω οτι οι συναυλίες παντα μπορουν να σε ιντριγκαρουν να ψαχτείς περισσοτερο.παντως επιμένω θα μπορουσε να κανει καποια αναφορα και σε κανενα απο τα πρώτα σιντι.το le banquet ηταν το αποθημενο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ευχαριστώ πολύ!

 

δεν ήμουν τυχερός στην αναζήτηση κ τελικά το βρήκα μέσω φατσαμπουκ πριν λιγο.

να σαι καλά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτό ακριβώς δεν ήρθα εγώ. =ρ

Έμαθα ήταν ωραίος πάντως και το σαπόρτ είναι εξαιρετικό, κρίνοντας από παρελθοντική συναυλία στο γκαγκάριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε και γιατί δεν ήρθες?

 

Το Principal τίγκαρε πάντως.

 

Ε δεν τα κατάφερα τελικά να πάω.

 

Δλδ η συναυλία ήταν sold out;

 

 

Έπαιξε και το L' homme aux bras ballants από το "Le phare" ; :-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...