Προς το περιεχόμενο

Προγράμματα, σχόλια συναυλιών, lives, events, parties, festivals κλπ.


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, ναι καλή ιδέα,

νομίζω οτι να σκεπάσουν με τέντα καμιά 200 στρέματα ήταν η λύση.Πολύ έξυπνο...!

Και μάλιστα είχαν άπλετο χρόνο για να το οργανώσουν...και την περιμένανε την βροχή όπως και δήποτε...

άλλωστε τον Ιούνιο και κατακαλόκαιρο, πάντα μα πάντα βρέχει στην Ελλάδα...πάντα όμως.

 

 

Και στην Αγγλία φίλε... κάθε μέρα βρέχει, πές μου μια μέρα για να κάνουν τις συναυλίες τους...! Για φαντάσου τί θα έλεγες αν συνέχιζαν να κάνουν την συναυλία, αν γινόσουν στουπί και αναγκαζόσουν να τα παρατήσεις...

Τί θα έλεγες τότε?

Η πο***** η didi μας δούλεψε και μας έφαγε και τα λεφτά.

 

Ωραίος είσαι εσύ...

 

 

Προφανως και δεν χρειαζεται να σκεπασουν με τεντα 200 στρεμματα. Αρκει να κοιταγαν να προστατεψουν τη σκηνη. Σου ξαναλεω, εδω στο Λονδινο εριξε μια χαρα μπορα το μεσημερι, και η συναυλια πηγε μια χαρα. απλά ειχαν φροντισει ωστε να ειναι στεγανη η σκηνη. Οσο για το αν περιμεναν την βροχη ποσως με ενδιαφερει. οταν γραφεις στο εισητηριο "η συναυλια θα πραγματοποιηθει με ΟΠΟΙΕΣΔΗΠΟΤΕ καιρικες συνθηκες" υποτιθεται οτι εισαι προετοιμασμενος γι αυτες τις οποιεσδηποτε καιρικες συνθηκες.

 

εξαλλου πως ειναι δυνατον να μην το πειρμενουν οταν την προηγουμενη μερα (των κιλλερς) εχει ακυρωθει η συναυλια για τον ιδιο λογο;

 

α επισης το οτι στην Αγγλια καθε μερα βρεχει δεν στεκει, τουλαχιστον για το Λονδινο, οποτε καλο είναι πριν κανεις υποθεσεις για το εξωτερικο να εισαι σιγουρος για την κατασταση εκει.

 

υ.γ. τις ειρωνιες και τα "ωραιος" στους οικειους σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σημειώσω οτι χθές το βράδυ η loreena mckennitt έδωσε τον καλύτερο της εαυτό! ήταν άλλος εκεί?? πραγματικά ενθουσιάστικα, η φωνή της ήταν λες και άκουγες το cd...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως το θεμα δεν ειναι και τοσο η βροχη, που τι να εκανε ο Λωρης να ανεβαινε σε κανα αεροπλανακι και να εδιωχνε συνεφα ας πουμε, αλλα το χωραφι που ειναι ακαταλληλο για τετοιες καιρικες συνθηκες? δηλαδη γιαυτο ποιος φταει? η Μαρικα?

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=H1McMOtz2XA[/ame]

 

δηλαδη αν ηταν 30000 κοσμου μεσα εκεινη την στιγμη μηπως κλαιγαμε και θυματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ 100% με τον προλαλήσαντα.

 

Και δεν μπορώ να ακούω ότι δεν είναι προετοιμασμένοι για κακές καιρικές συνθήκες. Το background του site τους και το εικονίδιο στο link για τους σπόνσορες μαρτυράει το αντίθετο :-)

 

Για ασφαλή πρόβλεψη του καιρού θα τους συμβούλευα τα επόμενα χρόνια να συμβουλεύονται το γραφίστα τους.

 

rockwavesitebackground.png

 

rockwavesponsors.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....

Για ασφαλή πρόβλεψη του καιρού θα τους συμβούλευα τα επόμενα χρόνια να συμβουλεύονται το γραφίστα τους.

 

 

ΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΧΧΑΧαχαχχαχααχα :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγε κανείς στο freakshow (tiger lillies) να μας πει εμπειρίες; Παίζουν στο φεστιβάλ μονής λαζαριστών και πέρα από το ότι θα πάω ντε φάκτο, θα ήθελα να ακούσω και καμία γαμάτη γνώμη για να πάω ακόμη πιο ψημένη. Για πείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναυλία Ρουβά στο Καλιμάρμαρο για το Περιβάλλον

 

Οποιος/α θελει δωρεαν εισητηριο/προσκληση να επικοινωνησει μαζι μου μονο με pm.

 

Παρακαλω οχι σχολια εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και δεν χρειαζεται να σκεπασουν με τεντα 200 στρεμματα. Αρκει να κοιταγαν να προστατεψουν τη σκηνη. Σου ξαναλεω, εδω στο Λονδινο εριξε μια χαρα μπορα το μεσημερι, και η συναυλια πηγε μια χαρα. απλά ειχαν φροντισει ωστε να ειναι στεγανη η σκηνη. Οσο για το αν περιμεναν την βροχη ποσως με ενδιαφερει. οταν γραφεις στο εισητηριο "η συναυλια θα πραγματοποιηθει με ΟΠΟΙΕΣΔΗΠΟΤΕ καιρικες συνθηκες" υποτιθεται οτι εισαι προετοιμασμενος γι αυτες τις οποιεσδηποτε καιρικες συνθηκες.

 

εξαλλου πως ειναι δυνατον να μην το πειρμενουν οταν την προηγουμενη μερα (των κιλλερς) εχει ακυρωθει η συναυλια για τον ιδιο λογο;

 

α επισης το οτι στην Αγγλια καθε μερα βρεχει δεν στεκει, τουλαχιστον για το Λονδινο, οποτε καλο είναι πριν κανεις υποθεσεις για το εξωτερικο να εισαι σιγουρος για την κατασταση εκει.

 

υ.γ. τις ειρωνιες και τα "ωραιος" στους οικειους σου

 

Ε να σου πω κάτι ρε φίλε, εγώ και πολλές άλλες χιλιάδες θεατών, δεν νομίζω να δεχόταν και να ήθελε να δει τη βροχή στη λασπουριά, σορρυ κιόλας.

Και αυτό που αναφέρουν ότι η συναυλία θα γίνει παρά τις 'ασχημες καιρικές συνθήκες, εγώ το βρίσκω τελείως άκυρο. Θέλω να απολαύσω την συναυλία...και να μην βρέχει, προτιμώ να ξαναπάω μετά από 2-3-4 μέρες.

 

Αυτό με την Αγγλία που δεν βρέχει και ειδικά στο Λονδίνο, σορρυ αλλά εγώ την έχω επισκεφτεί 4 φορές και τις 4 έβρεχε. Μούχλα λέμε...

Θα μου πεις έτυχε...θυμίσου όμως οτι αν ξεκινήσει το ντουζάκι, δεν σταματάει.

Έχω άδικο?

 

Τεσπα, σε λίγο θα νομίζετε οτι είμαι της Didi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλο αν θες εσυ να απολαυσεις τη συναυλια χωρις να βρεχει και αλλο αν εχει ευθυνη η didi.

 

βρεχει τον Ιουνιο στην Ελλαδα; οπως εδωσε λινκ ενα παιδι πιο πανω το 10% των ημερων ΝΑΙ βρεχει

 

η Didi αναφερει οτι θα γινουν τα live ασχετα με τον καιρο; ΝΑΙ

 

επομενως ειναι τουλαχιστον ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ που μια μπορα μισης ωρας κατεστρεψε τη σκηνη τους.

 

το φιασκο του φετινου rockwave ειναι 100% ευθυνη της Didi.

 

 

οσο για τις βροχες στο Λονδινο μαλλον ησουν ατυχος. anyway χθες για παραδειγμα εβρεξε 10 λεπτα και μετα ειχε τρελο ηλιο οπως και σημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η κουβέντα μου θυμίζει λίγο από τα ρεπορτάζ της τηλεόρασης,

που ρίχνει μια μπόρα ή μια έντονη χιονόπτωση, καταστρέφονται, πλημμυρίζουν 15 σπίτια,

κλείνουν δρόμοι κτλ, και ρωτάει ο ρεπορτερ τον άτυχο, κατά τ'άλλα ,συνταξιούχο και λέει το κράτος φταίει.

Ε αυτό μου θυμίζει. Τώρα όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.

 

Και ένα τελευταίο: βρέχει είπες τον Ιούνιο στην Ελλάδα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η κουβέντα μου θυμίζει λίγο από τα ρεπορτάζ της τηλεόρασης,

που ρίχνει μια μπόρα ή μια έντονη χιονόπτωση, καταστρέφονται, πλημμυρίζουν 15 σπίτια,

κλείνουν δρόμοι κτλ, και ρωτάει ο ρεπορτερ τον άτυχο, κατά τ'άλλα ,συνταξιούχο και λέει το κράτος φταίει.

Ε αυτό μου θυμίζει. Τώρα όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.

 

Και ένα τελευταίο: βρέχει είπες τον Ιούνιο στην Ελλάδα ?

 

να διαβαζουμε και λιγο το τοπικ ε;

http://www.worldweather.org/063/c00177.htm#wxforecast

 

εσυ συνεχισε να υποστηριζεις την didi και να μη βλεπεις ότι οι ανθρωποι ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ. ολος ο κοσμος τους κραζει και εχεις μεινει εσυ να τους υποστηριζεις. δεν ξερω αν δουλευεις εκει ή αν απλα δεν εχεις ζησει σοβαρη διοργανωση συναυλιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δες το link μονος σου...

http://www.worldweather.org/063/c00177.htm#wxforecast

 

που και που ριχνει καμια "ηλεκτρικη καταιγιδα"....

 

 

Ξαναλεω, το θεμα δεν ειναι τοσο η βροχη που ηταν αναποφευκτη, αλλα το οτι το χωραφι δεν εχει την υποδομη, να αντεξει σε μια μπορα και πλυμμιριζει.

 

Στο κατω κατω μην παμε πολυ μακρια, και στο Woodstock το 69, εβρεξε, δεν ακυρωθηκε κατι....α ξεχασα....δεν το διοργανωσε η διδι αυτο...:P

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=rz1ix-nYuec[/ame]

 

και παλι δες και Glastonbury....

http://www.boston.com/bigpicture/2009/06/glastonbury_2009.html

Επεξ/σία από christos_75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...