Προς το περιεχόμενο

Προγράμματα, σχόλια συναυλιών, lives, events, parties, festivals κλπ.


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πω πω πω...

Φωτιά και λαύρα οι τιμές αυτών των μεγάλων γκρουπ.

Φωτιά και λαύρα δε λες τίποτα, αλλά λογικά θα αξίζει! Θα σας πω στις 25 Μαρτίου που θα τους δω.. Πως και πως περιμένω να έρθει εκείνη η περίοδος μιας και στις 28.03 έχει και Metallica :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω πω...

Φωτιά και λαύρα οι τιμές αυτών των μεγάλων γκρουπ.

 

Θα δεις που θα έρθει η εποχή που θα ακούμε στις ειδήσεις για δολοφονίες σε κλοπές εισητηρίων για συναυλίες... :-(:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι βλέπω στην σελίδα του διοργανωτή (didimusic.gr) μπορώ να δώ οτι πουλάνε εισιτήρια σε διαφορετικές τιμές ανάλογα με το πού θα κάτσεις. Αναλυτικά, γράφουν:

 

90€ καθήμενοι σε αριθμημένες θέσεις στις κερκίδες του σταδίου, στο κάτω διάζωμα

70€ καθήμενοι σε αριθμημένες θέσεις στις κερκίδες του σταδίου στο κάτω διάζωμα.

60€ καθήμενοι σε αριθμημένες θέσεις στις κερκίδες του σταδίου στο άνω διάζωμα.

80€ όρθιοι, γενικής εισόδου στην αρένα.

 

Τώρα πως ακριβώς δηλαδή να καταλάβω εγώ τι σημαίνουν όλα αυτά;

Να φανταστώ δηλαδή οτι το εισιτήριο των 90 και 70 ευρώ είναι για το ίδιο μέρος;

Να φανταστώ οτι ως άνω διάζωμα θεωρούν τον δεύτερο όροφο ή τις πιο πάνω θέσεις;

 

Το 80, όρθιοι κτλ το καταλαβαίνω γιατί είναι προφανώς οι χύμα θέσεις στην αρένα που μπορείς ακόμα και να πάς face to face με το συγκρότημα αλλα για όλες τις υπόλοιπες χάθηκα. Αν κάποιος ξέρει είται λόγω του οτι έχει ξαναπάει σε συναυλία στο συγκεκριμένο μέρος ή γιατί κατέχει απο την ορολογία.. ας μας διαφωτίσει να ξέρουμε ποιό εισιτήριο να πάρουμε! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

finalmapoakaacdcwebih8.jpg

 

που το βρήκες αυτό; :-)

Έψαχνα παντού για κάτι τέτοιο και δεν έβρισκα

 

 

-----Προστέθηκε 1/2/2009 στις 11 : 27 : 44-----

 

 

Να κάνω τωρα εγώ μια άλλη ερώτηση.

Επειδή στην Ελλάδα είμαστε... και έχουν δεί τα μάτια μας.

Οι θέσεις θα είναι αριθμημένες όπως γράφει στον ιστότοπο του διοργανωτή, δηλαδή αγοράζοντας το εισιτήριο θα ξέρω ήδη την θέση που θα κάτσω (οπότε μπορώ να επιλέξω και θέση) ή θα επικρατήσει το Ελληνικό σύστημα του "νά χαμε να λέγαμε"; :-D

 

Ρωτάω γιατί αν δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για την θέση που θα κάτσουμε, αλλάζουν τα πράγματα.. Αν είναι να μας στείλουν πίσω πίσω στις γρί θέσεις ποιός ο λόγος να δώσεις τα 30 ευρώ παραπάνω και να μην πας στις κίτρινες; Όποιος ξέρει περισσότερα ας κάνει τον κόπο, ευχαριστώ!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 80, όρθιοι κτλ το καταλαβαίνω γιατί είναι προφανώς οι χύμα θέσεις στην αρένα που μπορείς ακόμα και να πάς face to face με το συγκρότημα αλλα για όλες τις υπόλοιπες χάθηκα. Αν κάποιος ξέρει είται λόγω του οτι έχει ξαναπάει σε συναυλία στο συγκεκριμένο μέρος ή γιατί κατέχει απο την ορολογία.. ας μας διαφωτίσει να ξέρουμε ποιό εισιτήριο να πάρουμε!

 

Στο Μόναχο που θα παίξουν και νομίζω αν όχι σε όλες, τότε στις περισσότερες συναυλίες που θα κάνουν, υπάρχει και ένα Front of Stage διαχωρισμένο μέρος Τα εισιτήρια αυτουνού ΔΕΝ ήταν διαθέσημα στο ευρύ κοινό. Έχω μερικά στα χέρια μου και είναι ΜΟΝΟ για τα μέλη του FanClub. Προφανώς είναι τα καλύτερα εισιτήρια γιατί είσαι πραγματικά πρώτη σειρά. Αλλά αν το σχεδιάγραμμα του γηπέδου πιο πάνω είναι πιστό, είναι λίγο δύσκολο να υπάρχουν τέτοια tickets. Μπορείτε να το κοιτάξετε όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DEEP PURPLE ΣΕ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. (Πάλι!!!)

 

Τετάρτη 22 Ιουλίου - Vibe Stage (Terra Vibe Park) - Αθήνα

Προπώληση: Πανεπιστημίου 42

 

Πέμπτη 23 Ιουλίου Μονή Λαζαριστών - Θεσσαλονίκη

Προπώληση: Μητροπόλεως 102

 

''Η τιμή του εισιτηρίου για τους πρώτους 2000 που θα σπεύσουν να προμηθευτούν νωρίς τα εισιτήρια τους ανά πόλη (Αθήνα και Θεσσαλονίκη) θα είναι 40€. Μετά την εξάντληση των πρώτων 2.000 ειστηρίων σε κάθε πόλη, η προπώληση θα συνεχιστεί με τιμή εισιτηρίου 45€. Η προπώληση των εισιτηρίων ξεκινάει την Πέμπτη 12 Φεβρουαρίου.''

 

Πηγή: Rocking.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν πάνε καλά. Έρχονται κάθε χρόνο και τα εισιτήρια παραμένουν στα 40ευρω σταθερά.

(Ακόμη λυπάμαι τα 12.50 χιλιάρικα που είχα δώσει όταν πήγα να τους δω -και δεν έδωσα τα αντίστοιχα για κεηβ προ τετραετίας- είναι ίσως το μοναδικό συγκρότημα που μετά το λαηβ έβαλα τα σιντί στο ντουλάπι και δεν τα ξανάκουσα.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το link λέει πολλά garnele.. http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Deep_Purple_band_members

 

Και εδώ έχουν έρθει 2-3 φορες τελευταία χρόνια, αλλά πάντα αρνιόμουνα να δώσω τα 50-60 ευρώ που ζητάνε για να δω ΑΥΤΟΥΣ τους Purple, γιατί δεν είναι οι Purple.. Παρόλο που είναι από τις μπάντες που πρέπει να έχει δει κάποιος... Είναι προφανές ότι βγαίνουν για τουρ για να μεζέψουν χρήματα πια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ ναι, και που τους είδα δεν ωφελήθηκα κάπου. Απλά νιώθω ότι "αγόρασα" μια γαλάζια πένα με το όνομα του Steve Morse και έχω το εισιτήριο για πορτφόλιο.

Για μένα δεν αξίζει -ειδικά τώρα- να πάει να τους δει κανείς.

 

 

Η όλη φάση μου θυμίζει τους anvil (!) που έπαιξαν λαηβ στο βαλχάλα πριν 2 χρόνια με 5 ευρώ είσοδο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ενημερώσω τον λαό ότι στις 10:30 που άρχισε η προπώληση των εισιτηρίων για AC/DC η ουρά έφτανε μέχρι την Ιπποκράτους...! Το site της εταιρίας (http://www.ticketpro.gr) είναι down πριν από τις 10:30...! Πανικός ή είναι η ιδέα μου; :-) :-)

 

Btw, μιας και βλέπω ότι θα πάνε κάμποσοι insomniacs, ψήνεστε να βρεθούμε όλοι στην συναυλία (ας ανταλλάξουμε τηλέφωνα με pms για τις απαραίτητες συνεννοήσεις);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι...

 

Εμένα πάλι δεν μου αρέσουν καθόλου ρε γμτ...

Κρίμαι γιατι μια τέτοια επανένωση για έναν φαν λέει πολλά.

 

Τα καλά νέα είναι ότι πήρα κι εγώ εισητήριο για mogwai...

Π(χ)οιοι θα είστε εκεί στο live της Θεσσαλονίκης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...