Προς το περιεχόμενο

Τα θυμάστε αυτά; A Tribute To 80's TV shows! *NOT FOR 56k*


predator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eιμαι του 80 αλλα θυμαμαι τον τιτλο...Τι μου θυμισες...Οταν ταξιδευαμε απο Κερκυρα Αθηνα ο δρομος περνουσε λιγο πριν το Αντιριο απο ενα φαραγγι και μου λεγε ο πατερας μου οτι εδω καπου κρυβονται Ινδιανοι και καουμπουδες....

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 290
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ena alla me ena paidaki pou eixe ena magiko molibi pou oti zografize gynotan alithino.

 

To ανέφερα εγώ, αυτό το cartoon, λεγόταν "το μαγικό μολύβι" . Τότε ήθελα και εγώ ενα τέτοιο μολύβι, αλλά μου εξήγησε η μητέρα μου πως δεν υπάρχει και πικράθηκα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ena alla me ena paidaki pou eixe ena magiko molibi pou oti zografize gynotan alithino.

 

To ανέφερα εγώ, αυτό το cartoon, λεγόταν "το μαγικό μολύβι" . Τότε ήθελα και εγώ ενα τέτοιο μολύβι, αλλά μου εξήγησε η μητέρα μου πως δεν υπάρχει και πικράθηκα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιμαι του 80 αλλα θυμαμαι τον τιτλο...Τι μου θυμισες...Οταν ταξιδευαμε απο Κερκυρα Αθηνα ο δρομος περνουσε λιγο πριν το Αντιριο απο ενα φαραγγι και μου λεγε ο πατερας μου οτι εδω καπου κρυβονται Ινδιανοι και καουμπουδες....

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

ΧΑΧΑ!Με κάτι τέτοιες ατάκες με κορόιδευαν και μένα για να φάω:mrgreen:

Τα καλύτερα μας χρόνια...:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιμαι του 80 αλλα θυμαμαι τον τιτλο...Τι μου θυμισες...Οταν ταξιδευαμε απο Κερκυρα Αθηνα ο δρομος περνουσε λιγο πριν το Αντιριο απο ενα φαραγγι και μου λεγε ο πατερας μου οτι εδω καπου κρυβονται Ινδιανοι και καουμπουδες....

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

ΧΑΧΑ!Με κάτι τέτοιες ατάκες με κορόιδευαν και μένα για να φάω:mrgreen:

Τα καλύτερα μας χρόνια...:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, δεν είμαι σίγουρος αν βγήκε στα '80s, αλλά δεν είδα να αναφέρεται η σειρά "Αυτός, αυτή και τα μυστήρια" με τον Bruce Willis !!!! Θυμάμαι ότι έριχνα τρελό γέλιο με τις μαλακίες που έκαναν/πάθαιναν μέχρι να λύσουν την υπόθεση!

 

Επίσης, μια άλλη σειρά με έναν γέρο, ασπρομάλλη ντετέκτιβ (την έπαιζε ο ΑΝΤ1 αργά τη νύχτα), την άλλη σειρά στο ίδιο ύφος "Επιθεωρητής Κολόμπο" !!

 

Παρεπιμπτώντος (το έγραψα σωστά ;;; :) ) διάβασα όλα τα posts και πραγματικά θαυμάζω τη μνήμη κάποιων εδώ μέσα !! Δικά μου αγαπημένα ήταν η Φρουτοπία - Είναι μία, μόνο μία, η ονειρεμένη Φρουτοπία... - με τον πιο καλτ ήρωα ever - Αίμίλιος το μήλο rulezzzzz - το G.I. Joe και ένα άλλο - νομίζω λεγόταν "Το μουσικό κουτί" που ήταν μια πιτσιρίκα που άνοιγε ένα ξύλινο κουτι, πεταγόντουσαν 3 κουκλάκια, τραγουδάνε και μετά λέγανε και ένα παραμύθι ! Ααααααααααααααααααχχχ, ωραίες εποχές ρε παιδιά......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε τι μου θυμησατε.Οταν υπηρχε μονο η ΕΡΤ1 και η ΕΡΤ2 .

Νιλς Χολγκερσον ( Τα κινουμενα σχεδια με το ξανθο παιδακι με τις χηνες)

Ο φρου φρου και ο ξυλουργος

Καντυ καντυ

Φρουτοπια ( κορυφαιοοοοοοο)

Καποιος καπου καποτε ( με τις ιστοριουλες)

Του κουτιου τα παραμυθια με το ωραιο τραγουδακι

( Φα διεση ο φιογκος , και ο ρουχλας ειναι λα , ο σεβαστιανος κινειται στην γραμμη του σι , και στο μι τραγουδαει παραμυθια η μελια )

Θα κλαψωωω

Και στην μεση οι διαφημισεις με τον Αναστοπουλο που διαφημιζει το Ρεξονα και τον χαρυ κλυνν με τα φουντουνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη νυσταζω τωρα και δεν εχω ορεξη να διαβασω ολο το thread γιατι θα ξημερωθω σκεφτομαι να μαζευτουμε να φτιαξουμε κανα site οπου θα μαζεψουμε υλικο για την δεκαετια του 80 στην ελληνική τηλεοραση

Σειρες , κινουμενα σχεδια , διαφημισεις και τα σχετικά .....

τι λετε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.dvdavenue.tv/

 

Πολλές απ' τις σειρές που προαναφέρθηκαν, υπάρχουν προς πώληση στο παραπάνω link.

Οι τιμές βέβαια είναι λίγο τσιμπημένες.

Γνωρίζει κανένας κάποιο αντίστοιχο site?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...