Προς το περιεχόμενο

Η Huawei παρουσιάζει το HarmonyOS Next αποχαιρετώντας το Android...στην Κίνα


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κίνηση μεγάλου παίκτη που στέλνει λογαριασμό τι ωφείλει. Του λένε τόσα και αυτός απαντάει, γραφτά θα έρθω αύριο να πληρώσω. Τους γράφει κανονικά και φτιάχνει το δικό του λειτουργικό. Ελπίζω να πάει καλά και να εξελιχθεί. Βέβαια με μια αγορά όπως της Κίνας έτοιμη, τουλάχιστον θα επιβιώσει. 

 

  • Like 4
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, multidanze said:

Και windows χρησιμοποιούν εκατομμύρια αλλά είναι ένα σάπιο λειτουργικό. Αυτό δεν είναι επιχείρημα. Το android είναι ότι χειρότερο. Όσες φορές προσπάθησα να δουλέψω με android ήθελα απλά να σπάσω τη συσκευή από τα νεύρα μου!

Βάλε Linux ρε φιλε να ηρεμήσεις, άσε τις σαπίλες.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να προχωρήσει και να εξελιχθεί.

Η αγορά χρειάζεται κι άλλους παίχτες και οι καταναλωτές περισσότερες επιλογές. 

Πιστεύω ότι μπορεί να τα καταφέρει, αρκεί να πείσει και ανθρώπους εκτός Κίνας. Αν κλειστεί στη χώρα και μόνο, θα υπάρξει πρόβλημα.

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, majunior είπε

Αρκετοί θα ήθελαν να απομονωθούν σε μια αγορά 1 δις… τουλάχιστον για αρχή


Από εταιρία παγκόσμιας κλίμακας, το να καταλήγει στο να ενδιαφέρεται μόνο για μια χώρα, ακόμα και αν έχει 1.5 πληθυσμό, ως σκέψη είναι προβληματική…

κάθε εταιρία με τις πλάτες του κράτους μπορεί να κάνει τον καμπόσο…όταν η κινεζική κυβέρνηση έχει ρίξει δισεκατομμύρια ώστε να μην εξαφανιστεί η Huawei, μια τέτοια κίνηση απλά την μικρύνει ακόμα περισσότερο…

 

7 λεπτά πριν, multidanze είπε

Δεν με τάισε κανένα χέρι. Από το 2008 χρησιμοποιώ mac και δεν το έχω μετανιώσει. Όσες φορές προσπάθησα να δουλέψω android, όπως προανέφερα, ήθελα να σπάσω τη συσκευή... ΔΕΝ ΝΟΕΙΤΑΙ συσκευή του 2018 να σέρνεται και να μην κάνει τα βασικά... Και δεν είμαι apple fan boy γιατί εύχομαι η Huawei, που την θεωρώ αξιόλογη εταιρία, να βγάλει αξιόλογο λειτουργικό στην ευκολία, την ασφάλεια και την σταθερότητα του ios. Αν θεωρείς πως το android έχει κάποιο από αυτά τα 3 προφανώς δεν έχεις ιδέα από σοβαρό λειτουργικό.

Το Android είναι ότι καλύτερο θα μπορούσε να υπάρχει σε ένα λειτουργικό που απευθύνεται σε δεκάδες κατασκευαστές και έχει δεκάδες χιλιάδες διαφορετικά configurations… 

ειδικά τα τελευταία χρόνια που ξεκίνησαν να δίνουν και πολυετή υποστήριξη σχεδόν όλες οι εταιρίες, πιστεύω ότι καλύτερη επιλογή για αυτή την κατηγορία συσκευών δεν θα μπορούσε να υπάρχει…

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Sugizo είπε

Βάλε Linux ρε φιλε να ηρεμήσεις, άσε τις σαπίλες.

Δεν μπορώ να έχω στο linux ότι χρειάζομαι γιαι τη δουλειά μου κι ότι πιο κοντά σε ότι προσφέρει το linux είναι οι mac. Επίσης ένα υπερβολικά σημαντικό πράγμα, το οποίο αγνοούν οι χρήστες android/win, είναι το οικοσύστημα το οποίο από το ρολόι μέχρι και τα ακουστικά είναι φτιαγμένο για να σε εξυπηρετεί χωρίς να χρειάζεσαι κανένα third-party app για να δουλέψει...

  • Like 1
  • Haha 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, mike299 είπε

Δεν νομίζω να απομονώνεται. Απλά ξεκινάει από την δική της "γειτονιά" που έχει και μεγάλη διείσδυση. Εάν το εγχείρημα είναι επιτυχημένο, γίνει ευρύτερα γνωστό και αποκτήσει και εφαρμογές, φαντάζομαι ότι θα το προωθήσει και σε άλλες αγορές.

Καλό για όλους θα είναι να μπει και 3ο mobile OS στην αγορά. Να ξεκαθαριστει πώς ότι μιλάμε σε αυτή την φάση για κλειστό σύστημα ανάλογο του IOS.

Δεν διαφωνώ, απλά πιστεύω ότι δεν έχει χρόνο για κάτι τέτοιο…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, multidanze είπε

 βασικά... Και δεν είμαι apple fan boy γιατί εύχομαι η Huawei.......

Αυτό το δεν είμαι xxx fan boy μου θυμίζει πάντα το  έπιασα στα πράσα την γυναίκα στο κρεβάτι και μου λέει δεν είναι αυτό που νομίζεις...... 😂😂😂😂

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, multidanze είπε

Και windows χρησιμοποιούν εκατομμύρια αλλά είναι ένα σάπιο λειτουργικό. Αυτό δεν είναι επιχείρημα. Το android είναι ότι χειρότερο. Όσες φορές προσπάθησα να δουλέψω με android ήθελα απλά να σπάσω τη συσκευή από τα νεύρα μου!

Αν κάποιος αναπτύξει ένα λειτουργικό το 2024, θα είναι καθαρό, ωραίο, γρήγορο, χωρίς τα "μπαγκάζια"¨του παρελθόντος.

Τα windows είναι μία αξιόλογη προσπάθεια, εξέλιξης και ταυτόχρονα backwards compatibility.

Σίγουρα έχουν πολλά θέματα, αλλά πιστεύω ότι δεν τους αξίζει το bashing που τρώνε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, anonymous999 είπε

Κλειστό οικοσύστημα, δουλεύει μόνο με hardware της εταιρείας, είναι στην Κίνα...

Το βρήκα!

Είναι η Apple από το temu!

ναι φυσικά , γιατι η  απλ έχει κινεζικά απαρτία απο την  ταϊλανδή ..η απλ δεν εχει δικο της  υλικο . αγοραζει ΤΑ ΠΑΝΤΑ  απο τρίτους , ελεος πια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο είναι το πρόβλημα με το android, τα windows κλπ; Όλοι αυτοί που έχουν γράψει εκατομμύρια γραμμές κώδικα άχρηστοι ήταν; Από ότι φαίνεται οι insomniacs πάντα ξέρουμε καλύτερα, αλλά μέχρι εκεί. 

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω πως το Android πάει σφαίρα, έχει άπειρες επιλογές συσκευών ( μη συγκρίνουμε όμως low budget Android με Apple) κάνει τα πάντα, δεν θέλει ντε και καλά να σου πουλάει αποκλειστικότητες σε hardware και όσο αφορά την ιδιωτικότητα, περισσότερο θα εμπιστευθώ την Google παρά τον Κινέζο. Απλά την εμπειρία και γνώμη μου θέλω να εκφράσω, δεν θέλω αντιπαραθέσεις καλο Hallowen 🙂

  • Like 7
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, AtiX είπε


Από εταιρία παγκόσμιας κλίμακας, το να καταλήγει στο να ενδιαφέρεται μόνο για μια χώρα, ακόμα και αν έχει 1.5 πληθυσμό, ως σκέψη είναι προβληματική…

κάθε εταιρία με τις πλάτες του κράτους μπορεί να κάνει τον καμπόσο…όταν η κινεζική κυβέρνηση έχει ρίξει δισεκατομμύρια ώστε να μην εξαφανιστεί η Huawei, μια τέτοια κίνηση απλά την μικρύνει ακόμα περισσότερο…

Η Huawei ξεκινά ένα νέο project από την τεράστια αγορά της Κίνας. Όταν αυτό πάει καλά θα το δούμε και εκτός Κίνας. 

33 λεπτά πριν, AtiX είπε


Από εταιρία παγκόσμιας κλίμακας, το να καταλήγει στο να ενδιαφέρεται μόνο για μια χώρα, ακόμα και αν έχει 1.5 πληθυσμό, ως σκέψη είναι προβληματική…

κάθε εταιρία με τις πλάτες του κράτους μπορεί να κάνει τον καμπόσο…όταν η κινεζική κυβέρνηση έχει ρίξει δισεκατομμύρια ώστε να μην εξαφανιστεί η Huawei, μια τέτοια κίνηση απλά την μικρύνει ακόμα περισσότερο…

 

Το Android είναι ότι καλύτερο θα μπορούσε να υπάρχει σε ένα λειτουργικό που απευθύνεται σε δεκάδες κατασκευαστές και έχει δεκάδες χιλιάδες διαφορετικά configurations… 

ειδικά τα τελευταία χρόνια που ξεκίνησαν να δίνουν και πολυετή υποστήριξη σχεδόν όλες οι εταιρίες, πιστεύω ότι καλύτερη επιλογή για αυτή την κατηγορία συσκευών δεν θα μπορούσε να υπάρχει…

Το Android καλώς ή κακώς είναι έρμαιο στις διαθέσεις του cowboy και αυτό δεν περνά στους ισχυρούς παίκτες  όπως η Huawei.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...