Προς το περιεχόμενο

Η Samsung λανσάρει αποκλειστικά στην Κορέα το Galaxy Z Fold Special Edition


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, csontheline είπε

Τότε το πήρες για τον λάθος λόγο.
Βασικά το να "τραβάς όλα τα βλέμματα" με αντικείμενα είναι λάθος από μόνο του.

Στις περισσότερες περιπτώσεις premium προϊόντων αυτός είναι ο στόχος. Είτε είναι κινητά, είτε αυτοκίνητα, ότι είναι σε δημόσια θέα, προσδίδει πόντους στο κοινωνικό status.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, CyanBlue είπε

Στις περισσότερες περιπτώσεις premium προϊόντων αυτός είναι ο στόχος. Είτε είναι κινητά, είτε αυτοκίνητα, ότι είναι σε δημόσια θέα, προσδίδει πόντους στο κοινωνικό status.

Ναι αλλά εδώ μιλάμε για samsung, που samsung και premium δεν πάνε μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ethereum είπε

πολυτελέστατο και τέλειο όπως το fold 6 , απλά μόλις το βγάλεις τραβάει όλα τα όμορφα βλέμματα σαν ανδρικό άρωμα Hermes

💦💦💦

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, cocotsak είπε

Γελανε τα τσιμεντα της Vivo με αυτα τα τηλεφωνα.Εχω το Vivo XFold 3  και βγαζει  9 ωρες sot.220 γραμμαρια,πιο στενο,πιο κοντο,πιο ελαφρυ απο ενα iphone 16 pro max.

Το δικό μου fold βγάζει 10+ ώρες sot... και? Είναι ανάλογα την χρήση που κάνει ο καθένας. Το θέμα δεν είναι να είναι μόνο λεπτότερο με μεγαλύτερη οθόνη και καλύτερες κάμερες. Το θέμα είναι να είναι SAMSUNG. Με one ui 6+... αν δεν είναι απλά δεν. Τους τραγουδάει όλους η Samsung. Δεν έχει αντίπαλο. Η χρηστικότητα των Fold (δεν είμαι ιδιαίτερα fun της συγκεκριμένης νοοτροπίας αν και το έχω) είναι σε άλλο επίπεδο. Ας είναι το πιο χοντρό ας έχει τις χειρότερες κάμερες. Το λογισμικό του είναι που κάνει την διαφορά. Το ότι συνδέω με την C9 ασύρματο dex και έχω ΜΗΔΕΝΙΚΟ lag με το mouse (και το virtual στην οθόνη του κινητού και κανονικό mouse αλλά και με το magic remote της LG) και "σχεδόν" 60 πραγματικά καρέ σε ανάλυση 4Κ ΑΣΥΡΜΑΤΑ βάζοντας βίντεο HDR στο youtube Και να το βλέπεις ΣΧΕΔΟΝ σαν να είναι συνδεδεμένο με καλώδιο αυτό ΚΑΝΕΝΑ άλλο foldable δεν το κάνει. Βασικά ΚΑΝΕΝΑ δεν έχει dex η έστω desktop mode εκτός της επόμενης στην σειρά αγαπημένη μου εταιρία Honor με το magic ui και το Magic Desk. Αλλά το ρημάδι το magic 6 pro ΚΑΙ το RSR porsche design είναι τραγικό lag όταν το συνέδεα στην C9 μου αλλά και σε πιο σύγχρονες C3 ενός φίλου για παράδειγμα. 2-3 δευτερόλεπτα lag. Οπότε σκουπίδι και αυτό. 

Και φυσικά δεν είναι ΜΟΝΟΝ ΑΥΤΟ που το κάνει να είναι τόσο μακριά σε πωλήσεις και προτιμήσεις. Είναι ΠΟΛΛΑ άλλα που θα πρέπει είτε να το έχεις είτε να δεις κάποιον σωστό youtuber που ξετυλίγει τις απίστευτες δυνατότητες του.

Και μιας και κάνουμε τέτοιες συζητήσεις οι φίλοι που το έχουν να πάνε και να βάλουν την λειτουργία σε ΗΠΙΟ αντί και στάνταρ . Δεν θα βρείτε ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ διαφορά σε ταχύτητα/απόκριση/παιχνίδια (αυτά βασικά δεν επηρεάζονται καθόλου αφού τρέχει από πίσω το game booster) και η αυτονομία του ΕΚΤΟΞΕΥΕΤΕ σε επίπεδα (ελάχιστα πιο πίσω) με ανοικτή οθόνη από το 24 ultra και με κλειστή οθόνη να το ξεπερνά αρκετά ;) κάντε το και με ευχαριστείτε μετά!

Όσο για τις κάμερες σε χαμηλό φωτισμό είναι πίσω εννοείται από το 24 ultra αλλά σε κανονικό φωτισμό είναι σχεδόν ίδιο και ανταγωνίσημο. Το κουλό είναι ότι λόγο μικρότερου αισθητήρα το fold 3 είναι το καλύτερο από ΟΛΑ σε χαμηλό φωτισμό. Μεγαλύτερα πίξελ λιγότερα σε αριθμό και χαμηλότερη ανάλυση ίσον καλύτερη φωτογραφία και δυναμικό εύρος? ;) .... Αλλά αλλοίμονο με την καραμέλα του ζουμ και με το κινητό να θέλουμε να έχουμε επαγγελματικά αποτελέσματα. Απλά δεν είναι εφικτό. Σε μικρή εκτύπωση λοιπόν και για web δουλειές δεν θα καταλάβει ποτέ κανείς αν έχει τραβήξει το fold 6 η το 24 ultra. Από εκεί και πέρα τα συμπεράσματα δικά σας.

Και άλλο ένα δυνατό του σημείο σε σύγκριση με τα απλά κινητά είναι ότι ΔΕΝ ΖΕΣΤΕΝΕΤΕ. Ότι και να κάνει κανείς απλά δεν ζεστένετε!!!!... Δίχως κάμερα όσο βασανιστήρια και να του κάνεις ποτέ δεν πάει πάνω από 36-37 βαθμούς η μπαταρία του. Μια φορά είδα 41 βαθμούς που τράβαγα κάτω από ήλιο αρκετή ώρα βίντεο 4Κ. Εκεί που το 24 ultra χτύπαγε για πλάκα 46-47... 

Απλά το form factor δεν είναι για όλους. Ούτε για μένα. Και το έχω κρατήσει κυρίως  για το dex που παίζει τόσο ομαλά. Δεν θυμάμαι το 24 ultra αλλά λογικά και αυτό έτσι είναι. Προσωπική μου άποψη η Samsung με το S24 Ultra και το FOLD 6 δεν έχει αντίπαλο από καμία εταιρία. Τελεία και παύλα. :)

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλει κάποιος να τραβήξει τα βλέμματα μπορεί απλά να βάλει σκισμένα ρούχα, μια ταμπέλα με το μότο "Έρχονται...." και να φωνάζει ήρθε το τέλος τους κόσμου.

Ειλικρινά ακόμα κι αν ο άλλος εντυπωσιαστεί ή σχηματίσει μια εικόνα για εσάς λόγω του κινητού ή άλλου αγαθού. Πόσο πιστεύεται θα διαρκέσει;

Επίσης τι κόσμο θέλετε γύρω σας; Αυτόν που εκτιμά τι φοράς (η πιθανόν σε φοράει) ή αυτόν που εκτιμά εσένα;

σ.σ. προφανώς δεν εννοώ να πας στα μπουζούκια με σορτσάκι ακόμα κι αν σιχαίνεσαι τα στερεότυπα και τα κοινωνικά πρότυπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, csontheline είπε

Τότε το πήρες για τον λάθος λόγο.
Βασικά το να "τραβάς όλα τα βλέμματα" με αντικείμενα είναι λάθος από μόνο του.

Μόλις περιεγραψες το 95% των Apple users .

7 ώρες πριν, giorgosaero είπε

Ναι αλλά εδώ μιλάμε για samsung, που samsung και premium δεν πάνε μαζί.

Τι δεν θεωρείς premium σε ένα s24 ultra π.χ; 

6 ώρες πριν, Dimitris_1981 είπε

Αν θέλει κάποιος να τραβήξει τα βλέμματα μπορεί απλά να βάλει σκισμένα ρούχα, μια ταμπέλα με το μότο "Έρχονται...." και να φωνάζει ήρθε το τέλος τους κόσμου.

Ειλικρινά ακόμα κι αν ο άλλος εντυπωσιαστεί ή σχηματίσει μια εικόνα για εσάς λόγω του κινητού ή άλλου αγαθού. Πόσο πιστεύεται θα διαρκέσει;

Επίσης τι κόσμο θέλετε γύρω σας; Αυτόν που εκτιμά τι φοράς (η πιθανόν σε φοράει) ή αυτόν που εκτιμά εσένα;

Εντάξει περίμενε εσύ να βρεις τότε γυναίκα για παράδειγμα που θα εκτιμήσει τον χαρακτήρα σου και το MLS κινητό που θα κρατάς στα χέρια σου απτό να κρατάς ένα iPhone . Η μείνε ακουρευτος 2 χρόνια να βρεις αυτη που σε θέλει για το είναι σου. Η εμφάνιση είναι το παν δεν ξέρω καν γιατί κάνουμε αυτή τη κουβέντα βασικά , λες και είμαστε 15 χρονα κοριτσάκια που πιστεύουμε στα παραμύθια που βλέπουν στις ρομαντικές ταινίες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dhm21911 είπε

 

Εντάξει περίμενε εσύ να βρεις τότε γυναίκα για παράδειγμα που θα εκτιμήσει τον χαρακτήρα σου και το MLS κινητό που θα κρατάς στα χέρια σου απτό να κρατάς ένα iPhone . Η μείνε ακουρευτος 2 χρόνια να βρεις αυτη που σε θέλει για το είναι σου. Η εμφάνιση είναι το παν δεν ξέρω καν γιατί κάνουμε αυτή τη κουβέντα βασικά , λες και είμαστε 15 χρονα κοριτσάκια που πιστεύουμε στα παραμύθια που βλέπουν στις ρομαντικές ταινίες. 

Εκτός ότι έκοψες την τελευταία μου φράση επιτηδευμένα ώστε να  γράφεις ανοησίες. Κάποιοι έχουμε περάσει την εποχή του κάγκουρα και έχουμε κατασταλάξει….(Dimitris_1981 αν σου λέει κάτι;)

Δεν ψάχνουμε όλοι μόνιμα γυναίκα κι ούτε βγάλαμε γυναίκες με το κινητό ή τα ακριβά ρούχα….

Δεν νομίζω όποιος δεν έχει κουστούμι boss και κινητό 2000€ να είναι μπακούρης. Μάλλον αυτός που παίρνει υλικά αγαθά με αυτό τον σκοπό προσπαθεί κάτι να υποκαταστήσει. Φυσικά υπάρχουν και άνθρωποι που τους αρέσουν τα ακριβά ρούχα και τα ακριβά κινητά κτλ

Κι εγώ αγοράζω πολλά ακριβά πράγματα αλλά γιατί τα θέλω για μένα όχι για τους άλλους. Ίσα ίσα που αποφεύγω την επίδειξη.

By the way μάλλον ανήκω στο 5% των Apple users βάση της στατιστικής σου….. 

 

Επεξ/σία από Dimitris_1981
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, ethereum said:

πολυτελέστατο και τέλειο όπως το fold 6 , απλά μόλις το βγάλεις τραβάει όλα τα όμορφα βλέμματα σαν ανδρικό άρωμα Hermes

Σοβαρός λόγος να αγοράσεις κινητό. Η και οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dimitris_1981 είπε

Εκτός ότι έκοψες την τελευταία μου φράση επιτηδευμένα ώστε να  γράφεις ανοησίες. Κάποιοι έχουμε περάσει την εποχή του κάγκουρα και έχουμε κατασταλάξει….(Dimitris_1981 αν σου λέει κάτι;)

Δεν ψάχνουμε όλοι μόνιμα γυναίκα κι ούτε βγάλαμε γυναίκες με το κινητό ή τα ακριβά ρούχα….

Δεν νομίζω όποιος δεν έχει κουστούμι boss και κινητό 2000€ να είναι μπακούρης. Μάλλον αυτός που παίρνει υλικά αγαθά με αυτό τον σκοπό προσπαθεί κάτι να υποκαταστήσει. Φυσικά υπάρχουν και άνθρωποι που τους αρέσουν τα ακριβά ρούχα και τα ακριβά κινητά κτλ

Κι εγώ αγοράζω πολλά ακριβά πράγματα αλλά γιατί τα θέλω για μένα όχι για τους άλλους. Ίσα ίσα που αποφεύγω την επίδειξη.

By the way μάλλον ανήκω στο 5% των Apple users βάση της στατιστικής σου….. 

 

Καμια σχεση απλα η τελευταια σου προταση ακυρωνει οτι γραφεις απο πανω. 

Εδω περα μιλαμε για τον γενικο πληθυσμο και ειναι αυτο που περιγραφω εγω και οχι αυτο που περιγραφεις εσυ. Μπορω να παω στη Γαυδο να βρω αστεγους που ειναι παντρεμενοι χαιρω πολυ δεν αποτελουν τον κανονα ομως. Ο κανονας λεει οτι ο κοσμος κοιταει τι φορας , τι οδηγας , τι πορτοφολι και τι κινητο εχεις. Βγες εξω και δες ποιοι/ες εχουν Iphone και ποιοι εχουν οτιδηποτε αλλο που ανηκει σε Mid range και ελα πες μου αν η στατιστικη μου πεφτει πολυ εξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dhm21911 είπε

Καμια σχεση απλα η τελευταια σου προταση ακυρωνει οτι γραφεις απο πανω. 

Εδω περα μιλαμε για τον γενικο πληθυσμο και ειναι αυτο που περιγραφω εγω και οχι αυτο που περιγραφεις εσυ. Μπορω να παω στη Γαυδο να βρω αστεγους που ειναι παντρεμενοι χαιρω πολυ δεν αποτελουν τον κανονα ομως. Ο κανονας λεει οτι ο κοσμος κοιταει τι φορας , τι οδηγας , τι πορτοφολι και τι κινητο εχεις. Βγες εξω και δες ποιοι/ες εχουν Iphone και ποιοι εχουν οτιδηποτε αλλο που ανηκει σε Mid range και ελα πες μου αν η στατιστικη μου πεφτει πολυ εξω. 

Την ακυρώνει αν δεν καταλαβαίνεις…..
Αυτο που περιγράφεις είναι η κατάρα του μικροαστού και του Λαλάκη του εισαγόμενου. Όχι ενός υγιή ενήλικα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Dimitris_1981 είπε

Την ακυρώνει αν δεν καταλαβαίνεις…..
Αυτο που περιγράφεις είναι η κατάρα του μικροαστού και του Λαλάκη του εισαγόμενου. Όχι ενός υγιή ενήλικα.

 

Ενταξει φιλαρακο ειμαι χαζος που γραφω ανοησιες , το καταλαβαμε παμε παρακατω τωρα.

Αυτο που περιγραφω ειναι η πραγματικοτητα που ζουμε , εσυ επιλεγεις να βλεπεις τα παραμυθια της disney στα 44 σου.  Επισης δεν ειπα πουθενα οτι ειναι υγιες για τον οποιονδηποτε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dhm21911 είπε

Μόλις περιεγραψες το 95% των Apple users .

 

Ελεος ρε 'σεις με την Apple και την φινέτσα. Κουρασατε!

Ομολογουμενως ειναι τα καλυτερα προιόντα στο χώρο. Το οτι τα προτιμούν και οι νεοπλουτοι και τα ψώνια, ΔΕΝ ακυρώνει τη ποιότητά τους. Τι κόμπλεξ ειν'αυτό?

Δικός της hardware, δικό της software, λογικό να δουλευει καλυτερα!Επίσης, ενημερωνει ακόμη κ το δικό μου Xs ακόμη.

Αυτη γεννησε το smartphone, αυτή κραταει το ηνία, πως να το κανουμε!

Και το κυριότερο,το iOS που δεν συγκρινεται με τον λαβυρινθο του Android ή με την εμπειρία χρησης μεταξύ των...

Προσωπικά δεν εχω δωσει πανω απο €250 για κινητο στη ζωή μου. Πριν 8 μηνες πηρα μεταχειρισμένο το Xs(256gb) και πετάει. Ποσω μαλλον αν διεθετα €1000. Το iPhone θα ηταν μονόδρομος.

Το οτι αγοραζουν όλα τα ψωνια iPhone, δεν συνεπαγεται οτι οσοι εχουν iPhone ειναι ψωνια.🤷🏼

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, dhm21911 είπε

Εντάξει περίμενε εσύ να βρεις τότε γυναίκα για παράδειγμα που θα εκτιμήσει τον χαρακτήρα σου και το MLS κινητό που θα κρατάς στα χέρια σου απτό να κρατάς ένα iPhone . Η μείνε ακουρευτος 2 χρόνια να βρεις αυτη που σε θέλει για το είναι σου. Η εμφάνιση είναι το παν δεν ξέρω καν γιατί κάνουμε αυτή τη κουβέντα βασικά , λες και είμαστε 15 χρονα κοριτσάκια που πιστεύουμε στα παραμύθια που βλέπουν στις ρομαντικές ταινίες.

Τα καλύτερα κορίτσια έχουν Android πάντως ❤️

Spoiler

Πλάκα κάνω...

Αλίμονο αν κρίνουμε ανθρώπους από τη μάρκα του κινητού τους...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...