Προς το περιεχόμενο

Αγορά κινητού από Κίνα με global rom?


Dj Beast

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. 

Τελευταία βρίσκομαι σε αναζήτηση νέου κινητού. Είδα λοιπόν στο Aliexpress και έπαθα πλάκα από τα specs, το Oneplus Ace 3 pro. Το κινητό κυκλοφορεί μόνο Κίνα και το στέλνουν με global rom πάνω. Το πρόβλημα είναι ότι γράφουν πως το NFC δεν λειτουργεί. Αυτό γίνεται γιατί η προέλευση του κινητού είναι από την Κίνα και μόνο για την αγορά της Κίνας? Υπάρχει τρόπος να λειτουργήσει? Είναι το μόνο αρνητικό που βρήκα λόγω του ότι χρησιμοποιώ το nfc καθημερινά και με φρενάρει η αγορά του. 

IMG_20241017_162624.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Dj Beast είπε

Καλησπέρα σε όλους. 

Τελευταία βρίσκομαι σε αναζήτηση νέου κινητού. Είδα λοιπόν στο Aliexpress και έπαθα πλάκα από τα specs, το Oneplus Ace 3 pro. Το κινητό κυκλοφορεί μόνο Κίνα και το στέλνουν με global rom πάνω. Το πρόβλημα είναι ότι γράφουν πως το NFC δεν λειτουργεί. Αυτό γίνεται γιατί η προέλευση του κινητού είναι από την Κίνα και μόνο για την αγορά της Κίνας? Υπάρχει τρόπος να λειτουργήσει? Είναι το μόνο αρνητικό που βρήκα λόγω του ότι χρησιμοποιώ το nfc καθημερινά και με φρενάρει η αγορά του. 

IMG_20241017_162624.jpg

Μην μπλέκεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!

 

Έχω ένα one+ 8 (12/256) από το οποίο ΔΕΝ έχω κανένα παράπονο.

Θα πάει όμως ο πατέρας μου ταξίδι στην Κίνα σε 5 ημέρες και μου μπήκαν ιδέες το κατά πόσο έχει νόημα να μου έφερνε κάποιο κινητό με global rom από εκεί 

Θα με ενδιέφερε κανα One+ 12r 16/256 ή pixel 8 pro

Αξίζει τον κόπο και εάν ναι, από ποια αλυσίδα θα μπορούσε?

 

(Να αναφέρω ότι εάν αγοράσω από Ελλάδα, "γλυτώνω" το ΦΠΑ λόγω επαγγέλματος.....)

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...