Προς το περιεχόμενο

χάνει την σύνδεση με WiFi και ξανασυνδέεται (ξαφνικά άρχισε) - pc


tzitzikas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα. Ξαφνικά άρχισε, κύριως όταν ανοίγω το pc χάνει την σύνδεση wifi και μετά απο μερικά δευτερόλεπτα ξανά συνδέεται και αργότερα πάλι ξανα χάνει και μετά συνδέεται εκ νέου, και αργότερα σταθεροποιείτε, όσο το έχω παρακολουθήσει. Μετά την εκκίνηση φαίνεται να το κάνει κάποιες φορές. Έχω windows 10 και wifi adapter αυτόν (EDUP EP-AC1631 Ασύρματος USB Αντάπτορας Δικτύου 600Mbps). Από τότε που εγκατέστησα αυτόν τον αντάπτορα δεν είχα κάποιο θέμα, και δεν ξέρω αν εχει κάποια σχέση με το πρόβλημα ή είναι θέμα των windows. Πάντως κάτω δεξιά στα διαθέσιμα δίκτυα όταν συμβαίνει το πρόβλημα το δίκτυο του ρουτερ μου wifi 5GHz είναι κανονικά ορατό, όπως και το 2,4Ghz. Καμιά ιδέα? Μπορώ να δώ κάτι? Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tzitzikas2 είπε

καλησπέρα. Ξαφνικά άρχισε, κύριως όταν ανοίγω το pc χάνει την σύνδεση wifi και μετά απο μερικά δευτερόλεπτα ξανά συνδέεται και αργότερα πάλι ξανα χάνει και μετά συνδέεται εκ νέου, και αργότερα σταθεροποιείτε, όσο το έχω παρακολουθήσει. Μετά την εκκίνηση φαίνεται να το κάνει κάποιες φορές. Έχω windows 10 και wifi adapter αυτόν (EDUP EP-AC1631 Ασύρματος USB Αντάπτορας Δικτύου 600Mbps). Από τότε που εγκατέστησα αυτόν τον αντάπτορα δεν είχα κάποιο θέμα, και δεν ξέρω αν εχει κάποια σχέση με το πρόβλημα ή είναι θέμα των windows. Πάντως κάτω δεξιά στα διαθέσιμα δίκτυα όταν συμβαίνει το πρόβλημα το δίκτυο του ρουτερ μου wifi 5GHz είναι κανονικά ορατό, όπως και το 2,4Ghz. Καμιά ιδέα? Μπορώ να δώ κάτι? Ευχαριστώ!!

Με άλλες συσκευές, όπως κινητά ή τάμπλετ έχετε θέματα; Πρόσφατα είχα παρόμοια θέματα αλλά τελικά έφταιγε το ρούτερ.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, kinhthra είπε

Με άλλες συσκευές, όπως κινητά ή τάμπλετ έχετε θέματα; Πρόσφατα είχα παρόμοια θέματα αλλά τελικά έφταιγε το ρούτερ.  

Μάλλον δεν υπάρχει θέμα. Εκείνη την ώρα που έπαιζε το YouTube από το Chromecast δεν έκανε διακοπές. Μετά αφού άνοιξα το θέμα έκανα επανεκκίνηση το ρεύμα του ρούτερ, για λίγο που είχα ανοικτό τον υπολογιστή δεν παρατήρησα κάτι. Βέβαια θέλει χρόνο για να δω αν το ξανακάνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...