Προς το περιεχόμενο

Επιλογή οθονών


zofer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στην ομάδα! Θα ήθελα τη  γνώμη σας για επιλογή οθονών. 

Αυτή τη στιγμή έχω μια 34" xiaomi curved  και την TX-42LZ800E η panasonic ειναι στον τοίχο σε βάση και η άλλη μπροστά της πάνω στο γραφείο. Η αλήθεια ειναι οτι έτσι πως ειναι χωροταξικά δεν βολέυει να χρησιμοποιώ την panasonic. 

Λόγω έλλειψης χώρου είναι έτσι το σεταπ. Αυτό που θέλω είναι να έχω δύο οθόνες και η δεύτερη να είναι λογικά 27αρα λογικά με ανάλυση 2κ δεν χρειαζεται 4κ χωρίς λογο να ζορίζεται και η κάρτα, 24αρα μου φαίνεται μικρή νομίζω 

Το γραφείο μου αυτή τη στιγμή είναι 1μ πλάτος ίσα ίσα που χωράει η panasonic. Αλλά θέλω να αναβαθμίσω ούτως ή άλλως σε 1,4-1,5μ παραπάνω δε γίνεται δυστυχώς λόγω χώρου

Οπότε τι κάνουμε τώρα; Τι επιλογές έχουμε; να πάρω 2 οθόνες 27αρες; ίδιες ή διαφορετικές με τι ανάλυση(λογικά 2κ);

Να κρατήσω την xiaomi και να πάρω μια δεύτερη 27αρα; ποια;

Να κρατήσω την 42αρα και να έχω μια 27αρα δεύτερη;

 

Θέλω να είναι με Vesa όλες, η δεύτερη δε με νοιάζει νομίζω τόσο η ποιότητα γιατί απλά θα την έχω για Spotify, παράθυρα, πράγματα που θα έχω δίπλα όσο θα τρέχω κάτι φουλ σκριν στην κυρία οθονη αλλά θα μ αρεσε να ειναι παρόμοι για να μην έχουν τρελές διαφορές δίπλα δίπλα. Θα ήθελα λογικά ίδια ανάλυση για να μην αλλάζουν όταν αλλάζω από τη μια οθόνη στην άλλη η κάνω alt tab. Η xiaomi χορταστική αλλά δε βολεύει άμα βάλω μια ταινία ή οτιδήποτε εκει μου την δίνουν τα πλαίσια στα πλάγια αυτά (δεν ξέρω). Σε γενικές γραμμές ακούω γνώμες. 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

edit: Ξέχασα να αναφέρω ότι το σύστημα μου αποτελείται από 5600χ και 3060 12gb αλλά δεν έχω σκοπό να αντικαταστήσω στα επόμενα 1-2 χρόνια κάποιο από αυτά τα 2 οπότε παραμένουμε με αυτό σα δεδομένα.

 

edit2: Ξέχασα να αναφέρω ότι χρησιμοποιώ τις οθόνες για δουλειά γραφείου/ προσωπική χρήση καθομαι αρκετές ώρες (πρπ 10 ώρες) κάθε μερα, για να παρακολουθώ media content youtube/ταινίες/και καμια ώρα τη μέρα από αυτές είναι gaming

Επεξ/σία από zofer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...